[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Chcesz oszczędzić? Jedz zdrowo!

Szukasz sposobu na oszczędzenie pieniędzy? Naukowcy donoszą - osoby dbające o linię zachowują ich więcej.

jedzenie oszczędzanie fot. shutterstock

Pieniądze w kieszeni

Specjaliści powtarzają, że otyłość to choroba, która kosztuje sporo zarówno cierpiące na nią osoby, jak i całe społeczeństwo. Dzięki amerykańskim badaczom możemy nieco przybliżyć tę pierwszą wartość. Porachowali oni, że otyły 20-latek, któremu uda się wrócić do normalnej wagi, zaoszczędzi w ciągu życia średnio 28 000 $.

Jedz orzechy, nie martw się wagą

O 5% zmniejsza się ryzyko otyłości wśród osób jedzących dużo orzechów. Wykazało to badanie trwające aż 5 lat, przeprowadzone na próbie 373 293 osób.

Czarno to widzę

Nie dyskryminuj herbaty ze względu na kolor. Badania University of California po raz pierwszy pokazują, że nie tylko zielona, ale też czarna herbata może wesprzeć Cię w staraniach o niższą wagę. Oto mechanizm: zawarte w herbacie polifenole okazały się wpływać na ilość bakterii w przewodzie pokarmowym - zmniejszały ilość sprzyjających tyciu, zwiększając udział jemu zapobiegających.

Wrzuć na luz

Wyniki badań pokazują, że lepiej nie dążyć za wszelką cenę, by zawsze mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Czasopismo naukowe „Journal of Health Psychology” informuje, że perfekcjoniści są mocniej narażeni na ryzyko nadwagi. Spróbuj czasem trochę odpuścić i robić rzeczy tylko wystarczająco dobrze zamiast idealnie. Różnicę i tak dostrzeżesz najpewniej tylko Ty, a zobaczysz, że zrobi Ci się lżej. I na sercu, i na ciele.

ZOBACZ TEŻ: Jak zarządzać domowym budżetem?

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij