Chcesz oszczędzić? Jedz zdrowo!

Szukasz sposobu na oszczędzenie pieniędzy? Naukowcy donoszą - osoby dbające o linię zachowują ich więcej.

jedzenie oszczędzanie fot. shutterstock
fot. shutterstock

Pieniądze w kieszeni

Specjaliści powtarzają, że otyłość to choroba, która kosztuje sporo zarówno cierpiące na nią osoby, jak i całe społeczeństwo. Dzięki amerykańskim badaczom możemy nieco przybliżyć tę pierwszą wartość. Porachowali oni, że otyły 20-latek, któremu uda się wrócić do normalnej wagi, zaoszczędzi w ciągu życia średnio 28 000 $.

REKLAMA

Jedz orzechy, nie martw się wagą

O 5% zmniejsza się ryzyko otyłości wśród osób jedzących dużo orzechów. Wykazało to badanie trwające aż 5 lat, przeprowadzone na próbie 373 293 osób.

Czarno to widzę

Nie dyskryminuj herbaty ze względu na kolor. Badania University of California po raz pierwszy pokazują, że nie tylko zielona, ale też czarna herbata może wesprzeć Cię w staraniach o niższą wagę. Oto mechanizm: zawarte w herbacie polifenole okazały się wpływać na ilość bakterii w przewodzie pokarmowym - zmniejszały ilość sprzyjających tyciu, zwiększając udział jemu zapobiegających.

Wrzuć na luz

Wyniki badań pokazują, że lepiej nie dążyć za wszelką cenę, by zawsze mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Czasopismo naukowe „Journal of Health Psychology” informuje, że perfekcjoniści są mocniej narażeni na ryzyko nadwagi. Spróbuj czasem trochę odpuścić i robić rzeczy tylko wystarczająco dobrze zamiast idealnie. Różnicę i tak dostrzeżesz najpewniej tylko Ty, a zobaczysz, że zrobi Ci się lżej. I na sercu, i na ciele.

ZOBACZ TEŻ: Jak zarządzać domowym budżetem?

Zobacz również:
Zobacz, dlaczego nie powinnaś rezygnować z treningów w outdoorze tylko dlatego, że robi się zimno. I jak to robić, żeby czuć się komfortowo.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA