[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Bezpieczny dom: co Cię truje w mieszkaniu?

We własnych czterech ścianach chciałabyś się czuć bezpiecznie, ale czy zdajesz sobie sprawę, że nawet w Twoim gniazdku czają się szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne i inne toksyny? Pobądź się ich i spraw, by dom stał się Twoją naprawdę bezpieczną i przytulną przystanią. Oto sposoby na bezpieczny dom.

dom, mieszkanie Twój dom pod lupą WH.

Trucizny to nie tylko arszenik i cyjanek potasu, znane z kryminałów i filmów o szpiegach. Na oddziałach toksykologicznych większość, bo niemal połowa pacjentów, to ofiary zatruć lekami. Najniebezpieczniejszym miejscem w domu jest więc... apteczka.

1/3 pacjentów to ofiary alkoholu, a więc zachowaj szczególną ostrożność przy barku. 16% to ofiary narkotyków i dopalaczy. Jednak gdy bierzesz do ust alkohol, leki czy narkotyki, zazwyczaj masz świadomość, że są to substancje potencjalnie niebezpieczne. My dziś przestrzegamy przed toksynami, które są znacznie lepiej ukryte.

REKLAMA

Bez przesady. Nie namawiamy Cię do tego, żebyś przed wejściem do własnego mieszkania zakładała rękawiczki, maskę, okulary i kombinezon. Ale zrobienie choćby pobieżnego przeglądu domu pod kątem potencjalnych zagrożeń nie zawadzi.

Często wystarczy pozbyć się jednego kwiatka czy zakupić czujnik czadu za stówkę, żeby spać spokojniej. Czasami usunięcie źródła zagrożenia wymaga więcej wysiłku i pieniędzy, jednak takie oczyszczające inwestycje opłacają się na dłuższą metę.

Długotrwała ekspozycja na działanie chemicznych substancji, a nawet teoretycznie niewinnego kurzu może bowiem trwale uszkodzić Ci zdrowie i sprawić, że znacznie więcej wydasz na leczenie, i to wcale nie na emeryturze, lecz już za kilka lat.

Jeśli więc często boli Cię głowa, stale prześladuje Cię nieprzyjemny zapach, miewasz zawroty głowy, zawsze w domu kichasz lub czujesz się dziwnie osłabiona, rozejrzyj się uważnie dookoła i sprawdź, czy Twój dom jest rzeczywiście Twoją twierdzą, czy też śmiertelną pułapką.

Zobacz, gdzie szukać najczęstszych zagrożeń:

WH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij