[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Aspiryna: 5 nietypowych zastosowań

Aspiryna, którą prawdopodobnie masz w swojej apteczce, znajduje też niecodzienne zastosowanie w codziennych sytuacjach. Dzięki jej zewnętrznemu użyciu wyleczysz opryszczkę, zmniejszysz świąd po ugryzieniu, a nakładając ją w formie maseczki na twarz, pozbędziesz się wyprysków.

aspiryna fot. shutterstock.com

Tutaj dowiesz się wszystkiego o cudownych właściwościach aspiryny stosowanej wewnętrznie.

1. Oczyszcza cerę

Sproszkowaną aspirynę (zwykłą, nierozpuszczalną i niepowlekaną) zmieszaj z łyżeczką wody, łyżeczką miodu i łyżeczką oleju. Taką maseczkę nałóż na twarz, omijając oczy i usta. Po ok. 10 minutach zmyj ją ciepłą wodą. Świetnie usuwa zaskórniki i zmniejsza trądzik. Uwaga: nie stosuj, gdy zmiany trądzikowe są ropne i najpierw sprawdź na małym fragmencie skóry, czy nie zareagujesz alergicznie.

REKLAMA

aspiryna fot. shutterstock.com

2. Wydłuża życie róż...

...oraz innych ciętych kwiatów. Wystarczy, że wrzucisz do wody pół tabletki aspiryny, a powstrzyma ona rozwój bakterii i kwiaty będą świeże kilka dni dłużej.

trening siłowy, hantle fot. shutterstock.com

3. Usuwa odciski

Jeżeli od sztangi i hantli zrobiły Ci się odciski, możesz się ich pozbyć dzięki aspirynie. Pokrusz pięć tabletek aspiryny i zmieszaj proszek z połową łyżeczki wody i połową łyżeczki soku cytrynowego. Następnie posmaruj tym odciski na dłoniach i przyłóż na to gorący kompres na około 10 minut.

Kwas acetylosalicylowy zmiękczy zrogowaciały naskórek i po niedługim czasie bez problemu usuniesz go kilkoma pociągnięciami pumeksu. Na piętach też działa!

aspiryna fot. shutterstock.com

4. Skraca atak opryszczki

Wprawdzie aspiryna nie jest lekiem przeciwwirusowym, ale – jak wykazali uczeni z Uniwersytetu Medycznego Semmelweis na Węgrzech – zażywanie 125 mg aspiryny dziennie skraca czas ataku opryszczki o prawie połowę: z przeciętnie 8 do 5 dni. Aspiryna, łagodząc stan zapalny spowodowany atakiem wirusa, przyspiesza gojenie wyprysków koło ust.

aspiryna fot. shutterstock.com

5. Zmniejsza świąd

Gdy ugryzie Cię komar albo giez i skóra swędzi jak diabli, znów pomoże Ci aspiryna. Nie, łykać jej nie ma sensu. Rozkrusz na proszek kilka tabletek kwasu acetylosalicylowego, zmieszaj z balsamem do rąk i wetrzyj w swędzące miejsce. „Balsam wprowadzi aspirynę w głąb skóry i złagodzi świąd” – mówi dr Vail Reese z Dermatology Medical Group.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij