[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Akupunktura: co się dzieje, gdy... dasz się pokłuć

Upora się z migreną, zmniejszy alergię i objawy miesiączki, a nawet pomoże Ci rzucić palenie. Akupunktura wygląda trochę jak praktyka rodem z voodoo, ale jest oficjalnie uznaną metodą terapii. Zobacz, co się z Tobą dzieje po wbiciu igieł.

akupunktura fot. shutterstock.com

Akupunktura jest bezpieczna pod warunkiem, że wykonywana jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Upewnij się, że posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

Ból

Akupunktura jest skuteczna przy bólach migrenowych, zwyrodnieniowych, a także psychogennych. Kilka precyzyjnie wbitych igiełek stymuluje obwodowy układ nerwowy do wydzielania naturalnych substancji przeciwbólowych – beta-endorfin. 

Sprawdź, jakimi jeszcze metodami możesz pokonać ból głowy bez tabletek.

Stres

Medycyna chińska nie oddziela ciała od umysłu i uważa, że za niepokój, strach, złość czy smutek odpowiedzialna jest dysfunkcja jakiegoś konkretnego organu. Jeżeli przez nakłucia przywrócimy równowagę tego organu, uspokoją się również emocje.

Zobacz także, jakie są inne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Nastrój

Tu przynajmniej wiemy, o co chodzi – nakłuwanie odpowiednich punktów wywołuje gwałtowny wzrost endorfin. Na ogół ogarnia nas po seansie błogi nastrój.

REKLAMA

REKLAMA

alergia fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

Alergie

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Alergologów nie zaleca akupunktury jako jedynej metody leczenia alergii i astmy. Jednak dla wielu osób igły stanowią metodę wspomagającą i przynoszącą wyraźną ulgę np. w katarze siennym.

Nałogi

Medycyna nie potrafi  wyjaśnić, dlaczego wiele osób rzuca palenie już po pierwszym seansie. Ale tak się dzieje. Specjaliści zwracają też uwagę na to, że akupunktura pomaga przywrócić równowagę organizmu po odstawieniu trucizny.

Kobiece historie

Badania na Thomas Jeffferson University Hospital wykazały, że u 78% pacjentek akupunktura pomogła na takie dolegliwości, jak ból brzucha, bolesność piersi, nadmierne skurcze i krwawienie.

WH 04/2016

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij