[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

8 prostych kroków do zwiększenia płodności

W tajemnicy zaczęłaś już gromadzić wyprawkę dla przyszłego potomka? Jeśli coraz częściej myślisz o tym, żeby zajść w ciążę, zastosuj się do naszych wskazówek i dowiedz się, jak zwiększyć płodność.

ciąża, kobieta w ciąży, para fot. shutterstock.com

1. Zwolnij, żeby przyspieszyć

Pewnie wydaje Ci się, że sprawna kobieta łatwiej zachodzi w ciążę, ale naukowcy z Boston University odkryli, że intensywne ćwiczenia (np. bieganie) mogą powodować stres, który zakłóca owulację. W newralgicznym okresie ogranicz treningi – bardziej przysłuży Ci się joga czy spacer z kijami niż walka z ciężarami na siłowni.

2. Ustabilizuj poziom cukru we krwi

Badania wskazują, że podwyższony poziom insuliny może stymulować przysadkę mózgową do zwiększonego wydzielania hormonów zakłócających jajeczkowanie. Żywność o niskim indeksie glikemicznym pomoże Ci ograniczyć skoki insuliny. Jedz np. pieczone słodkie ziemniaki z serem feta i bazylią.

3. Sojo, nara

Pożegnajcie się z soją, drogie panie. Na Harvard University odkryto, że izoflawony zawarte w żywności produkowanej z soi mogą zakłócać produkcję hormonów regulujących funkcje seksualne. Jeśli nie chcesz całkowicie wykreślać z menu soi, przeciwdziałaj konsekwencjom jej spożycia, pijąc pełne mleko, będące źródłem estrogenu.

4. Śmiej się do rozpuku

Badanie przeprowadzone na Oxford University wykazało, że kobiety, u który stwierdzono najwyższy poziom alfa-amylazy, zawartego w ślinie enzymu wydzielanego pod wpływem stresu, miały o 12% mniejsze szanse zajścia w ciążę. Szansę tę podwyższało, jak wykazało inne badanie brytyjskich uczonych, poczucie humoru i częsty, szczery i głęboki śmiech.

5. Na tropie owulacji

Badania pokazują, że szanse zapłodnienia są najwyższe w ciągu 48 godzin przed owulacją, która zdarza się 14 dni przed rozpoczęciem okresu. Dokładnie planowanie mogą wspomóc specjalne aplikacje do prowadzenia dziennika cyklu miesiączkowego.

6. Seks co 3 dni

A teraz dobre wiadomości: regularne wytryski poprawiają u mężczyzn jakość spermy – ogłasza czasopismo „Fertility and Sterility”.

7. Uwaga na astmę

Badania wskazują, że regularne zażywanie leków przeciwko astmie może dwukrotnie zwiększyć ryzyko wystąpienia bezpłodności. „Astma może być związana z osłabieniem systemu odpornościowego, który wywołuje problemy z owulacją” – mówi dr Simon Fishel. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy możesz być zagrożona i jak możesz leczyć się alternatywnie.

8. Ogranicz kofeinę

Już trzy filiżanki kawy dziennie (300 mg kofeiny) mogą zmniejszyć szansę zapłodnienia o 27% – wynika z badań opublikowanych w „American Journal of Epidemiology”. Kofeina zmniejsza aktywność mięśni w jajowodach, utrudniając podróż jajeczek z jajników do macicy.

Czasami bywa tak, że są to jedyne sposoby na zajście w ciążę to in vitro, inseminacja lub zamrażanie jajeczek. Zobacz, jak działa Twój zegar biologiczny i poznaj swój plan awaryjny na ciążę.

REKLAMA

REKLAMA

ciąża, kobieta w ciąży fot. shutterstock.com

Mikstury na potencję

Badania wykazują, że jakość spermy facetów systematycznie spada. Oto kilka sposobów na powstrzymanie tego procesu bez uciekania się do pomocy zielarki.

1. Woda cytrynowa

Wyciśnij pół cytryny do kubka gorącej wody. Taki napój pomoże jego wątrobie pozbywać się estrogenu. Ten żeński hormon jest jedną z głównych przyczyn sabotujących jego płodność.

2. Sok z granatów

Badacze z Queen Margaret University w Edynburgu odkryli, że regularne picie soku z granatów zwiększało u mężczyzn poziom testosteronu do 30%, co przekładało się na większe libido i produkcję spermy.

3. Herbata z żeń-szenia

Wyniki badań opublikowane w „Panminerva Medica” łączą to zioło z pozytywnym wpływem na wzrost mobilności plemników.

Wszystkie przyszłe mamy powinny też wiedzieć, których produktów spożywczych powinny unikać, jeśli starają się o dziecko.

Tekst: Malia Jacobson, Piotr Pflegel

WH 03/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij