[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

7 korzyści z picia wina

Jeśli po dniu pracy lubisz zrelaksować się przy lampce ulubionego wina - nie miej wyrzutów sumienia. W ten sposób dbasz bowiem nie tylko o swoje zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. Przekonaj się, ile korzyści możesz czerpać z picia wina.

Pewnie do tej pory  traktowałaś wypicie lampki wina jako małe odstępstwo od codziennego zdrowego stylu życia. A istnieje przecież wiele rozsądnie brzmiących powodów, dla których powinnaś (bez wyrzutów sumienia) pić wino – choć oczywiście z umiarem. Oto 7 najciekawszych korzyści, wynikających z zaglądania do kieliszka:

1. Wspomaga Twoje serce

REKLAMA

Zawarte w winie związki fitochemiczne wspomagają produkcję dobrego cholesterolu, natomiast przeciwutleniacze chronią śluzówkę naczyń wieńcowych. Ale spokojnie, nie musisz opróżniać całej butelki za jednym posiedzeniem – wystarczy 1 lub 2 lampki dziennie, aby uzyskać ten efekt.

2. Zapobiega wywołanej hałasem utracie słuchu

Jak wynika z przeprowadzonych ostatnio w Henry Ford Hospital w Detroit badań, zawarty głównie w czerwonym winie resweratrol - organiczny związek, w który bogata jest skórka winogron - może pomóc chronić Twój sluch przed uszkodzeniami. Więc śmiało: włącz głośno ulubioną płytę i zrelaksuj się przy lampce czerwonego półsłodkiego.

3. Chroni Twoją skórę

I znów kłania się zbawienny resweratrol. Pomaga neutralizować wolne rodniki, które mogą atakować Twoją skórę, kiedy pozostaną zlekceważone. Ale wystarczy nalać sobie kieliszek wina i pomachać im na pożegnanie. Ciekawostka: wina czerwone, otrzymane z fermentacji soku razem ze skórkami owoców, zawierają więcej resweratrolu niż wina białe.

4. Może zapobiegać udarom

Spożywanie alkoholu - oczywiście w umiarkowanych ilościach - może zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi, a także gromadzeniu się cholesterolu w tętnicach. To z kolei zmniejsza ryzyko udaru mózgu. Więc pij, na zdrowie!

5. Pomaga regulować poziom cukru we krwi

Alkohol poprawia reakcję organizmu na insulinę, która reguluje poziom cukru we krwi. A kiedy stężenie cukru we krwi jest pod kontrolą, Twoje ciało nie przechowuje tyle glukozy w postaci tłuszczu. Strzał w dziesiątkę!

6. Wspomaga u mężczyzn produkcję wysokiej jakości spermy

Dobra wiadomość dla starających się o dziecko: nowe badania pokazują, że picie od 1 do 3 lampek wina tygodniowo może zmniejszyć ryzyko zaburzeń produkcji spermy u mężczyzn. Do romantycznej kolacji koniecznie podaj więc wasze ulubione wino i do dzieła!

7. Wspomaga umysł

Alkohol pity w umiarkowanych ilościach może zapobiegać zaburzeniom funkcji poznawczych, ponieważ wspomaga zwiększenie przepływu krwi w mózgu. Kto by pomyślał, prawda?

zdjęcie: Ariwasabi 2013/shutterstock.com

WH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij