5 patentów na ograniczenie smogu

Zobacz, jak się chronić przez niewidzialnym atakiem z powietrza.

Shutterstock
Skrzydłokwiat zalicza się do grupy roślin oczyszczających powietrze.

1. Posadź kwiatki

Meble, dywany, ściany i inne elementy wyposażenia wnętrz też emitują niezdrowe substancje. Najlepszym sposobem na oczyszczenie powietrza w domu jest posadzenie roślin, które zamienią dwutlenek węgla w tlen, a przy okazji oczyszczą powietrze ze szkodliwych substancji. Listę roślin o sprawdzonej przez NASA skuteczności znajdziesz TUTAJ.

2. Obserwuj prognozy

Sprawdzaj raporty na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Twojej okolicy. Zajrzyj na stronę www.powietrze.gios.gov.pl.

ZOBACZ TEŻ: Kremy antysmogowe - czy to działa?

3. Gdy stężenie jest wysokie, nie trenuj na zewnątrz

Podczas wysiłku oddychasz głębiej i szybciej. W zanieczyszczonym powietrzu oznacza to nawet kilkukrotnie więcej szkodliwych substancji wciąganych do płuc w ciągu minuty. Zamiast więc pocić się na zewnątrz, przejdź się do fitness klubu.

Więcej na temat aktywności fizycznej i smogu przeczytasz w tym artykule.

4. Wybieraj miejsca przewiewne

Jeśli jesteś już znużona treningiem w pomieszczeniach, idź pobiegać lub pospacerować w miejsce, w którym jest przewiewnie, z dala od niecek i zabudowy śródmiejskiej, gdzie jest najwięcej pieców.

5. Korzystaj z filtrów

Jeżdżąc po mieście samochodem, włącz obieg zamknięty powietrza. W ten sposób ograniczysz ilość pyłów w kabinie. W domu również możesz wstawić filtr powietrza z nawilżaczem. Skuteczność łatwo sprawdzisz, wymieniając lub czyszcząc filtr.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze maski antysmogowe

Zobacz również:
REKLAMA