[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

4 sposoby na większą płodność

Chcesz zwiększyć szanse na ciążę? Zacznij od tych prostych ruchów. Żadnych igieł, żadnych leków. Najpierw spróbuj zajść w ciążę bez pomocy lekarza.

płodność ciąża fot. shutterstock

Pilnuj wagi

Kobiety z prawidłowym BMI mają większe szanse zajścia w ciążę. Licznik BMI mówi Ci, że jesteś za niska? Poćwicz trochę.

Zgaś fajkę

I niech to będzie ostatnia. Dym papierosowy szkodzi jajeczkom na długo po tym, jak rzucisz. Im wcześniej, tym lepiej.

Zamów małą czarną zamiast grande

Badania wykazały, że kobiety pijące bardzo dużo kawy mają większe kłopoty z zajściem w ciążę. Nie pij więcej niż dwie kawy dziennie.

Używaj prezerwatyw

Że co?! Gdy chcę mieć dziecko?! Nie. W trakcie starań gumki są zbędne, ale jeśli chcesz mieć dzieci kiedyś, dziś się zabezpiecz. Choroby przenoszone drogą płciową szkodzą płodności.

Jak do problemu niepłodności ma się dzisiejsza medycyna?

Lekarze nie próżnują i wymyślili kolejną metodę zabezpieczenia przed utratą płodności. Tym razem nie zamraża się ani zarodków, ani komórek jajowych, lecz tkankę jajnika. Polega to na tym, że pobiera się niewielki fragment tkanki z niedojrzałymi jajeczkami i zamraża.

Metoda ta stosowana jest głównie u pacjentek, które muszą zostać poddane chemioterapii lub radioterapii, w wyniku której jajniki mogą zostać uszkodzone. Problem polega bowiem na tym, że procedura pobierania jajeczek do mrożenia wymaga nieco czasu, nieraz trzeba czekać nawet kilka tygodni, podczas gdy tkankę jajnikową można pobrać bez czekania.

Zaletą tego rozwiązania, oprócz tempa, jest też ilość komórek jajowych – potencjalnie zdolnych do zapłodnienia. W przypadku pobierania samych oocytów standardem jest 10, a gdy zamraża się tkankę jajnikową, jajeczek mogą być setki. Zarażanie tkanki jajnikowej wciąż jeszcze nie jest procedurą rutynową. Warto o niej wiedzieć, ale zanim się zdecydujesz, zapytaj lekarza, czy to najlepszy z dostępnych dla Ciebie konkretnie sposobów.

A jeśli naturalne metody zawodzą, sprawdź z jakich alternatyw możesz skorzystać.

WH 10/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij