Spis treści - zmywacz do paznokci
- Zmywacz do paznokci z acetonem czy bez?
- Zmywacze do paznokci – skład
- Zmywacze do paznokci – rodzaje
- Naturalny zmywacz do paznokci
- Jak wzmocnić paznokcie?
- Zmywacz do paznokci – inne zastosowania
Zmywacz do paznokci z acetonem czy bez?
Bezbarwny rozpuszczalnik o charakterystycznym zapachu nie bez powodu kojarzony jest głównie ze zmywaczami do paznokci. Aceton z jednej strony szybko i skutecznie pozbywa się zarówno zwykłych, jak i hybrydowych lakierów, a z drugiej niestety niszczy płytkę paznokcia, a stosowany regularnie może także podrażniać skórki przy paznokciach. „Zmywacz z acetonem na pewno będzie bardziej skuteczny, szybszy w swoim działaniu, ponieważ główną właściwością acetonu jest rozpuszczanie, w tym przypadku, lakieru do paznokci, ale także bardziej wysusza płytkę paznokcia niż zmywacz bez acetonu” – mówi stylistka paznokci Patrycja Kropidłowska z salonu kosmetycznego Naste w Częstochowie.
Zmywacze do paznokci – skład
Aceton to nie wszystko. W składach zmywaczy znajdziesz również wodę, alkohol i różnego rodzaju składniki pielęgnujące, które mają na celu załagodzenie wysuszającego działania acetonu. „Dobrze, żeby zmywacz miał w składzie różnego rodzaju olejki, np. z awokado czy kokosa, które natłuszczają płytkę paznokcia, nie dopuszczając do nadmiernego jej wysuszenia. Gliceryna jest również mile widziana, ponieważ zapewni dodatkowe nawilżenie” – tłumaczy ekspertka.
I tutaj pojawia się pytanie: Który zmywacz do paznokci jest najlepszy? Nie tylko ten odpowiednio dobrany do rodzaju zabiegu (zmywanie zwykłego lakieru lub hybrydy), ale także taki, którego skład nie wpłynie negatywnie na płytkę paznokcia. Z tego względu, zanim kupisz pierwszy lepszy zmywacz w drogerii, określ typ swoich paznokci. Dopiero wtedy poszukaj produktu, który nie pogorszy stanu Twoich paznokci.
- Paznokcie normalne – lubią naturalne ekstrakty, dlatego sięgnij po zmywacz do paznokci na przykład z dodatkiem ekstraktu z moreli.
- Paznokcie suche i łamliwe – odpowiednie nawilżenie płytki zapewni Ci aloes, jedwab, a także witaminy A lub E.
- Paznokcie słabe, delikatne i cienkie – wzmocnij je witaminą E, B5, wapniem i wyciągiem z pszenicy.
- Paznokcie sztuczne i tipsy – do tego typu paznokci wybieraj zmywacz z rumiankiem i kreatyną.
Zmywacze do paznokci – rodzaje
Zmywacz do paznokci w płynie znamy od lat, ale producenci nie przestają nas zaskakiwać i proponują nam coraz to nowsze formy tego produktu. Zmywacz do paznokci w kremie, żelu, a może we flamastrze? Sprawdziłyśmy wady i zalety każdego z nich.
- Zmywacz do paznokci w płynie – najpopularniejszy rodzaj zmywacza, który nakłada się na lakier przy pomocy wacika kosmetycznego.
- Zmywacz do paznokci w chusteczce – łatwy w użyciu, ale usunięcie lakieru chusteczką trwa nieco dłużej niż przy użyciu tradycyjnego zmywacza w płynie.
- Zmywacz do paznokci w żelu – produkt o gęstej konsystencji, który bardzo łatwo rozprowadza się po płytce.
- Zmywacz do paznokci w kremie – produkt, który ma łączyć w sobie właściwości zwykłego zmywacza i pielęgnacyjnego balsamu, ponieważ zawiera w składzie mieszankę naturalnych olejów. Sprawdzi się przede wszystkim u kobiet o suchych i zniszczonych paznokciach.
- Zmywacz w gąbce – idealny na podróż, jednak nie jest tak skuteczny, jak zmywacz w płynie. Owszem zmyje lakier, ale lepiej zarezerwuj sobie więcej czasu na ten zabieg.
- Zmywacz do paznokci we flamastrze – jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze zdobieniami na paznokciach, zmywacz w formie flamastra może Ci się przydać, ponieważ usuniesz nim drobne niedociągnięcia i błędy powstałe w trakcie malowania. Sprawdzi się także do usuwania resztek lakieru, który osadził się na skórkach.