Złoty środek [gadżet miesiąca]

Puchowe wypełnienie plus podszewka inspirowana kosmiczną technologią grzeją jak złoto.

Columbia, pebble peak Down Hooded Jacket Materiały prasowe

Zimowe aktywności to ciągłe balansowanie między wychłodzeniem a przegrzaniem. Nic dziwnego, że Columbia, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom całorocznych fanów outdooru, sięgnęła po inspiracje rodem z NASA. Podszewka Omni-HeatTM Infinity, do której inspiracją były technologia odblaskowa stosowana przez agencję kosmiczną, to cienka powłoka w podszewce z aluminiowych kropek. Kiedy jest zimno, odbijają one energię, wytwarzaną w trakcie ruchu, podtrzymując temperaturę ciała. Natomiast gdy organizm jest rozgrzany i zaczyna się pocić, kropki, dzięki wysokiemu poziomowi przewodzenia, rozpraszają jego nadmiar. Technologia termorefleksyjna odbija ciepło, ale nie odbywa się to kosztem jej oddychalności: podszewka umożliwia cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Kurtkę można spakować do jej własnej kieszeni, więc sprawdzi się na wyprawy w zmiennych warunkach pogodowych.

Columbia, pebble peak Down Hooded Jacket

Gorące jesienne dodatki

Rękawiczki

Cienkie, wykonane z izolującego i oddychającego materiału rękawiczki Alpine Reflective Gloves mają odblaskowe paski, które zwiększają widoczność, a więc bezpieczeństwo.

DynafitMateriały prasowe

Dynafit, 199,90 zł

Na rozgrzewkę

Kubek termiczny jest niezastąpiony w czasie biwaków, ale jeszcze bardziej przydaje się, by przetrwać jesień w mieście. Primus Koppen Mug ma szeroki wlew, więc wygodnie się go napełnia i czyści.

PrimusMateriały prasowe

Primus, 114 zł (0,3 l)

Światło

Bez czołówki o tej porze roku ani rusz. Petzl Swift RL dobrze trzyma się na głowie bez względu na to, czy poruszasz się z czapką, opaską, chustą czy z gołą głową. Dostosowuje ilość światła do panujących warunków.

PetzlMateriały prasowe

Petzl, 399,99 zł

ZOBACZ TEŻ: Tędy droga [gadżet miesiąca] 

Zobacz również:
REKLAMA