Zjednoczmy siły w walce z rakiem piersi

Rak piersi jest dziś najczęściej diagnozowanym nowotworem na Ziemi. Na ilość zachorowań mamy niewielki wpływ, więc prawdopodobnie będzie stale rosła. Możemy natomiast działać wspólnie na rzecz rozwoju diagnostyki i leczenia - żeby walczyć z rakiem jeszcze skuteczniej i pomóc tym kobietom, które muszą się z rakiem zmagać. Razem możemy więcej.

Różowa Wstążka Shutterstock.com

Zwróciłaś uwagę na pesymistyczne założenie, że nie mamy wpływu na wzrost zachorować na raka piersi? To przewidywanie globalne, bo mimo zalewu informacji o zdrowym trybie życia, nadal miliony z nas nie ruszają się, piją, palą i jedzą co popadnie. Natura ludzka zmienia się bardzo powoli, stąd epidemie otyłości, cukrzycy czy właśnie raka. 

Profilaktyka raka piersi jest możliwa

Jednak jeśli chodzi o Twoje osobiste ryzyko zachorowania, wcale nie jesteś bezradna. Opublikowany w 2014 roku raport  National Institute of Health postawił sprawę jasno: czynniki genetyczne są tylko częściowo odpowiedzialne za nowotwory piersi. Drugą, całkiem znaczną grupę stanowią czynniki środowiskowe, a to już jak najbardziej można zmienić. W dużym skrócie, badania wykazały, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi:

  • unikając lub przynajmniej ograniczając spożycie alkoholu
  • zmniejszając spożycie czerwonego mięsa, zwłaszcza zaś tego mocno przetworzonego
  • ograniczając spożycie cukru
  • regularnie trenując
  • ograniczając spożycie nabiału, zwłaszcza tego o dużej zawartości tłuszczu

Gdy rak jednak zaatakuje

W 2020 roku odnotowano znaczny spadek zdiagnozowanych przypadków raka piersi. Nie ma się jednak z czego cieszyć. Prawdopodobnie było to przede wszystkim skutek pandemii koronawirusa i mniejszej ilości badań przesiewowych. Po prostu więcej kobiet dowie się, że choruje, znacznie później, gdy rak będzie już zaawansowany, a więc trudniejszy do wyleczenia.

W tej sytuacji prognozuje się, że w nadchodzącym dziesięcioleciu na raka piersi umrze niemal 10 000 osób więcej niż przed wybuchem COVID-19. Tym bardziej trzeba więc zdwoić wysiłki, by raka wyrywać jak najwcześniej i by leczenie było jak najskuteczniejsze. 

Różowa Wstążkamat. prasowe

Estée Lauder wspiera walkę z rakiem piersi

Dlatego też misja Grupy Estée Lauder zorientowana na wyeliminowanie tej choroby z naszego życia stała się jeszcze bardziej istotna i priorytetowa niż wcześniej. Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi koncentruje się m.in. na ograniczeniu nierówności w dostępie do wysokiej jakości leczenia, jak również prowadzeniu badań interwencyjnych w celu ograniczenia czasu oczekiwania na leczenie wśród narażonych na wykluczenie pacjentek i pacjentów z rakiem piersi na całym świecie. Każda z nas może pomóc. Ty też. 

Wystarczy, że w październiku kupisz kosmetyki z portfolio Estee Lauder Companies, które wspierają misję uwolnienia świata od raka piersi i pozyskują fundusze na rzecz badań nad rakiem piersi u kobiet z mutacją w genie BRCA1, prowadzonych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Poniżej znajdziesz ściągę, co kupić, żeby przyczynić się do pokonania raka piersi. Razem możemy więcej!

Różowa Wstążkamat. prasowe

ESTÉE LAUDER

Brave & Beautiful Kit
Zestaw z kosmetyczką, opaską na oczy i kosmetykami: wielofunkcyjnego kremu do twarzy, kremu pod oczy, nawilżającego lotionu oraz balsamu do ust i szminki.

189 zł; esteelauder.pl

Różowa Wstążkamat. prasowe

ORIGINS

Drink Up™ Intensive Overnight Hydrating Mask with Avocado & Glacier Water

Odżywcza maska na twarz i dłonie nasycona awokado, kwasem hialuronowym, wodą lodowcową i niacynamidem.

105 zł (100 ml); origins.eu

Różowa Wstążkamat. prasowe

LA MER

Crème de la Mer The Moisturizing Cream

Luksusowy krem zapewnia skórze głębokie nawilżenie - staje się miękka w dotyku a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

755 zł (50 ml); lamer.eu

Różowa Wstążkamat. prasowe

ESTÉE LAUDER

Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex

Głęboko wnikające w skórę serum ogranicza oznaki starzenia się skóry, a ta staje się gładsza i promienna.

475 zł (50 ml); esteelauder.pl

Różowa Wstążkamat. prasowe

BOBBI BROWN

Powerful Pinks Crushed Oil-Infused Gloss Duo

Niezasychający, nawilżający i oferujący wykończenie „na wysoki połysk” błyszczyk dostępny jest w dwóch kolorach: Love Letter i New Romantic.

175 zł; bobbibrown.com

Różowa Wstążkamat. prasowe

CLINIQUE

Great Skin, Great Cause Limited Edition Dramatically Different Moisturizing Lotion+

Lotion zapewnia nawilżanie, wzmacnia skórę i przywraca jej młody wygląd.

189 zł (50 ml); clinique.com.pl

#CzasPokonaćRakaPiersi

Zobacz również:
Silne nogi i pośladki to fundamenty wysportowanej i zdrowej sylwetki. Poświęć im jeden trening w tygodniu, a zobaczysz, jak Twoja forma będzie się pięła.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA