Ziołowe płukanki do włosów

Pielęgnację włosów uzupełnij o naturalne płukanki. Dzięki ziołom uporasz się z łupieżem, zapanujesz nad nadmiernym przetłuszczaniem i dodasz blasku swojej czuprynie. Zobacz, jakie ziołowe płukanki do włosów stosować.

włosy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Ziołowe płukanki potrafią wiele i nie obciążają niepotrzebnie Twojej fryzury. Oto 3 problemy i zioła, które się z nimi uporają.

1. Rozjaśnij i dodaj blasku

Podobno mężczyźni wolą blondynki, ale matka Natura już chyba niekoniecznie, bo jak inaczej wytłumaczyć, że z wiekiem jasne czupryny tracą kolor i 90% blondynek kończy z mysim kolorem na głowie? Jeśli nie chcesz być szarakiem, płucz włosy w rumianku. Nie dość, że rozjaśni, to doda im blasku.

A jeśli chcesz całkowicie zmienić kolor włosów, zobacz, jaki kolor do Ciebie pasuje.

2. Pozbądź się łupieżu

Płukanki z ziół mających właściwości oczyszczające i przeciwgrzybicze pomogą Ci wyeliminować łupież. Płucz włosy w naparze z korzenia łopianu lub wcieraj go w skórę głowy, a zapomnisz o tym problemie. Dodatkowo wzmocnisz strukturę włosów i zapobiegniesz ich wypadaniu. 1:0 dla nas, wstrętny łupieżu!

3. Zapomnij o przetłuszczaniu

Co działa na łupież, podziała także na nadmierne przetłuszczanie. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się świeżą fryzurą, stosuj płukanki z szałwii, łopianu, pokrzywy, rumianku, rzodkwi czarnej lub kory dębu. Przy tej ostatniej uważaj: może przyciemnić włosy.

W ziołowych naparach drzemie ogromny potencjał – pomogą Ci m.in. w walce z trądzikiem, cellulitem czy dodatkowymi kilogramami. Poznaj urodowe właściwości naparów ziołowych.

WH 03/2016

REKLAMA