Zabiegi na włosy, z których warto skorzystać

Te zabiegi są niczym trening siłowy dla włosów.

Włosy FOT. MITCH PAYNE

Botoks

To jeden z tych zabiegów, który skutecznie nawilża, rewitalizuje, pogrubia włosy, nadaje im objętości. Botoks to oczywiście jedynie nazwa marektingowa i nie ma nic wspólnego z ostrzykiwaniem skóry głowy. Choć rzeczywiście – producenci włoskiej marki Jean Paul Myne zamknęli składniki aktywne kuracji w szklanej fiolce i jedyną opcją ich wydobycia jest użycie strzykawki z igłą.

REKLAMA

Na czym polega

„Produkt ze składnikami odżywczymi wczesywany jest w pasma specjalnym pędzlem, po czym wszystkie włosy chowane są pod czepkiem oraz ogrzewane pod specjalnym urządzeniem. Następnie przy pomocy prostownicy produkt zespalany jest z włosami. Włosy stają się elastyczne, łatwo się rozczesują i pięknie błyszczą. Efekt utrzymuje się od kilku tygodni nawet do trzech miesięcy. Koszt to 250-700 zł” – zaznacza Dorota Kasiorkiewicz, stylistka fryzur, specjalizująca się w pielęgnacji włosów.

ZOBACZ: Włosowe mity i prawdy - rozpracowujemy najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Ozon

Kuracja przy użyciu sauny ozonowo-parowej to propozycja dla każdego rodzaju włosów i skóry głowy (nawet dla tej ekstremalnie wrażliwej, alergicznej czy z łuszczycą). „Ozon jest bakteriobójczy: oczyszcza skórę głowy i włosy, poprawia ukrwienie oraz stymuluje wzrost. Ale to niejedyne zalety tego zabiegu. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami działa silnie regenerująco i nawilżająco na łodygę włosa. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. I, co najważniejsze, efekt widać już po jednym razie, a koszt zabiegu zaczyna się od 50 złotych” – zachwala ekspertka od pielęgnacji.

Na czym polega

Choć nazwa brzmi dość kosmicznie, to wcale nie musisz zakładać specjalnego kombinezonu. Sauna ozonowo-parowa to urządzenie, pod które (siedząc wygodnie w fotelu) wkładasz głowę. Fryzjer montuje je w taki sposób, aby ciepło i para wodna oddziaływały wyłącznie na włosy i skórę głowy (skraplająca się woda nie spływa po twarzy czy szyi). Zabieg trwa kilkanaście minut, a Ciebie w tym czasie czeka przyjemny relaks w towarzystwie gęstej mgły wydobywającej się znad Twojej głowy.

Kriolipoliza

To zupełna nowość na rynku fryzjerskim. Kriolipoliza włosów odbudowuje uwrażliwione, suche i kruszące się włosy. Przeznaczona jest nie tylko do włosów osłabionych i zniszczonych po lecie, ale także do poddawanych zabiegom koloryzacji, rozjaśniania czy zmianom struktury, m.in. trwałej ondulacji lub stylingowi. Dzięki kriolipolizie włosy odzyskują blask, są gładkie i przyjemne w dotyku. Efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. Za zabieg trzeba zapłacić 130-250 zł.

Na czym polega

Po nałożeniu specjalnej odżywczej mieszanki włosy poddawane są działaniu przyrządu pozornie podobnego do prostownicy. Płytki tego urządzenia jednak nie emitują ciepła, a zamrażają włosy – nawet do -16 stopni C.

Gorące nożyce

Masz długie włosy, którymi uwielbiasz się chwalić i ani Ci się śni je ścinać. Jednak ekspozycja na słońce i nadmorski wiatr sprawiły, że są osłabione na całej długości, a rozdwojone końcówki krzyczą: podetnij mnie! Samo podcięcie zniszczonych końcówek nie załatwi sprawy, bo gdy włosy zniszczone są na całej długości, to niebawem końcówki rozdwoją się ponownie. Z ratunkiem przychodzą gorące nożyce.

Na czym polega

Zabieg jest bardzo prosty. Fryzjer podcina włosy nożycami, które podłączone są do specjalnej bazy z opcją personalizacji temperatury. Wysoka temperatura zespala uwrażliwione części łuski włosa. Dzięki temu spowalnia się tempo ponownego rozdwojenia się końcówek. Cena: 100-200 zł.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kultowe fryzury Jennifer Aniston oraz Czy istnieją sposoby na przyspieszenie porostu włosów? [Zapytaj WH]

Zobacz również:
Te ćwiczenia na korpus są dużo skuteczniejsze niż upomnienia naszych babć: „Nie garb się!”. Poprawiają siłę core’u i jego wytrzymałość. Wykonuj je 3 razy w tygodniu, by mięśnie posturalne naprawdę poczuły się zaopiekowane. Ukończ podaną liczbę powtórzeń każdego ruchu, przechodząc bez przerw między kolejnymi ćwiczeniami. Po skończonym obwodzie powtórz całość dwukrotnie (w sumie robisz trzy rundy). Skup się na ściąganiu łopatek w tył i w dół, „wydłużaniu kręgosłupa” i utrzymywaniu go w neutralnej pozycji – łącznie z szyją.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA