Zabiegi na włosy, z których warto skorzystać

Te zabiegi są niczym trening siłowy dla włosów.

Włosy FOT. MITCH PAYNE

Botoks

To jeden z tych zabiegów, który skutecznie nawilża, rewitalizuje, pogrubia włosy, nadaje im objętości. Botoks to oczywiście jedynie nazwa marektingowa i nie ma nic wspólnego z ostrzykiwaniem skóry głowy. Choć rzeczywiście – producenci włoskiej marki Jean Paul Myne zamknęli składniki aktywne kuracji w szklanej fiolce i jedyną opcją ich wydobycia jest użycie strzykawki z igłą.

Na czym polega

„Produkt ze składnikami odżywczymi wczesywany jest w pasma specjalnym pędzlem, po czym wszystkie włosy chowane są pod czepkiem oraz ogrzewane pod specjalnym urządzeniem. Następnie przy pomocy prostownicy produkt zespalany jest z włosami. Włosy stają się elastyczne, łatwo się rozczesują i pięknie błyszczą. Efekt utrzymuje się od kilku tygodni nawet do trzech miesięcy. Koszt to 250-700 zł” – zaznacza Dorota Kasiorkiewicz, stylistka fryzur, specjalizująca się w pielęgnacji włosów.

ZOBACZ: Włosowe mity i prawdy - rozpracowujemy najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Ozon

Kuracja przy użyciu sauny ozonowo-parowej to propozycja dla każdego rodzaju włosów i skóry głowy (nawet dla tej ekstremalnie wrażliwej, alergicznej czy z łuszczycą). „Ozon jest bakteriobójczy: oczyszcza skórę głowy i włosy, poprawia ukrwienie oraz stymuluje wzrost. Ale to niejedyne zalety tego zabiegu. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami działa silnie regenerująco i nawilżająco na łodygę włosa. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. I, co najważniejsze, efekt widać już po jednym razie, a koszt zabiegu zaczyna się od 50 złotych” – zachwala ekspertka od pielęgnacji.

Na czym polega

Choć nazwa brzmi dość kosmicznie, to wcale nie musisz zakładać specjalnego kombinezonu. Sauna ozonowo-parowa to urządzenie, pod które (siedząc wygodnie w fotelu) wkładasz głowę. Fryzjer montuje je w taki sposób, aby ciepło i para wodna oddziaływały wyłącznie na włosy i skórę głowy (skraplająca się woda nie spływa po twarzy czy szyi). Zabieg trwa kilkanaście minut, a Ciebie w tym czasie czeka przyjemny relaks w towarzystwie gęstej mgły wydobywającej się znad Twojej głowy.

Kriolipoliza

To zupełna nowość na rynku fryzjerskim. Kriolipoliza włosów odbudowuje uwrażliwione, suche i kruszące się włosy. Przeznaczona jest nie tylko do włosów osłabionych i zniszczonych po lecie, ale także do poddawanych zabiegom koloryzacji, rozjaśniania czy zmianom struktury, m.in. trwałej ondulacji lub stylingowi. Dzięki kriolipolizie włosy odzyskują blask, są gładkie i przyjemne w dotyku. Efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. Za zabieg trzeba zapłacić 130-250 zł.

Na czym polega

Po nałożeniu specjalnej odżywczej mieszanki włosy poddawane są działaniu przyrządu pozornie podobnego do prostownicy. Płytki tego urządzenia jednak nie emitują ciepła, a zamrażają włosy – nawet do -16 stopni C.

Gorące nożyce

Masz długie włosy, którymi uwielbiasz się chwalić i ani Ci się śni je ścinać. Jednak ekspozycja na słońce i nadmorski wiatr sprawiły, że są osłabione na całej długości, a rozdwojone końcówki krzyczą: podetnij mnie! Samo podcięcie zniszczonych końcówek nie załatwi sprawy, bo gdy włosy zniszczone są na całej długości, to niebawem końcówki rozdwoją się ponownie. Z ratunkiem przychodzą gorące nożyce.

Na czym polega

Zabieg jest bardzo prosty. Fryzjer podcina włosy nożycami, które podłączone są do specjalnej bazy z opcją personalizacji temperatury. Wysoka temperatura zespala uwrażliwione części łuski włosa. Dzięki temu spowalnia się tempo ponownego rozdwojenia się końcówek. Cena: 100-200 zł.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kultowe fryzury Jennifer Aniston oraz Czy istnieją sposoby na przyspieszenie porostu włosów? [Zapytaj WH]

Zobacz również:
REKLAMA