Zabiegi kosmetyczne: ujędrnianie skóry

Możesz szybko poprawić wygląd swojego ciała za pomocą specjalistycznych zabiegów. Mezoterapia, dermapen i laser to tylko niektóre z bezpiecznych dróg na skróty. Poznaj je wszystkie i na zawsze pożegnaj cellulit i rozstępy.

kobieta, naga, ciało fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zabiegi mogą poprawić jędrność skóry nawet o 80%. Utrzymasz ten stan, jeśli będziesz systematycznie ćwiczyć. Dlatego nie zapominaj o regularnym treningu siłowym oraz ćwiczeniach kardio.

Mezoterapia

Strzykawka z koktajlem witaminowym i kwasem hialuronowym to ostatni hit, jeśli chodzi o ujędrnianie skóry. Mezoterapia już jakiś czas temu przestała być zabiegiem tylko na twarz.

Dziewczyny chętnie ją stosują, aby szybko poprawić wygląd brzucha, pojędrnić opadające pośladki czy uda.  

Jak to działa?

1. Lekarz najpierw obejrzy Twoją skórę, by mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Guzy lub stany zapalne mogą go wykluczyć.

2. Zabieg nie jest zbyt bolesny, ale jeśli jesteś wrażliwa na ból, lekarz znieczuli Cię specjalną maścią. Potem w miejscu, które chcesz poprawić, zrobi serię wkłuć, aplikując kwas hialuronowy i koktajl witaminowy.

3. Jednym z najnowszych składników do ujędrniania jest StretchCare. Preparat ma w składzie dodatkowo aktywny składnik DMEA, który szybko wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe. Zabieg napina skórę, wygładza i intensywnie nawilża. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

4. Sesja trwa około godziny i kosztuje od 300 zł. Powinno się ją powtórzyć po 2-3 tygodniach. Żeby osiągnąć najlepszy efekt, najlepiej zrobić około 4 zabiegów.

5. Zabieg nie wyszczupla, ale ujędrnia rozciągniętą skórę, np. po odchudzaniu. Dodatkowo mocno nawilża.  

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dermapen

Do zabiegu używa się urządzenia, które z wyglądu przypomina wieczne pióro. W środku ma jednak zestaw małych igieł. Nakłucia zmuszają skórę do regeneracji.  

Jak to działa?

1. Ten zabieg najczęściej stosuje się na miejsca, w których skóra zbyt mocno się rozciągnęła, tworząc rozstępy. „Mikronakłucia powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje tę pokrytą rozstępami” – wyjaśnia dermatolog, dr Agnieszka Bliżanowska.

Jednocześnie nakłucia pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

2. Żeby wzmocnić efekt, do skóry wprowadza się krzemionkę, która wchodzi w skład kolagenu. Składnik wzmacnia te elementy, które podpierają skórę od wewnątrz.

3. Sesję należy wykonać minimum 3-krotnie co 3 tygodnie. Koszt jednej to około 700 zł.  

płaski brzuch fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lipoliza

Ten zabieg, który występuje również w formie mezoterapii lipolitycznej, rozprawia się głównie z komórkami tłuszczowymi. Orężem w tej walce jest soja, która wstrzyknięta w głębsze partie skóry niszczy komórki tłuszczowe.  

Jak to działa?

1. Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad – choroby nerek czy cukrzyca są istotnym przeciwskazaniem do jego wykonania.

2. W miejscu ostrzyknięcia tworzy się miejscowy stan zapalny. Pod jego wpływem komórki tłuszczowe pękają, tłuszcz transportowany jest do krwi, a następnie do wątroby, po czym wydalany z organizmu.

3. Najczęściej – jak mówi dr Agnieszka Bliżanowska – zabieg wykonuje się na udach i brzuchu. Efekt widoczny jest po kilku dniach.

4. Najlepiej poddać się 3 zabiegom co 4 tygodnie. Koszt jednego: od 150 zł do 300 zł.  

zabiegi kosmetyczne fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Endermologia

Masaże są bardzo skuteczną bronią w walce z cellulitem. Endermologia to taki intensywny masaż za pomocą urządzenia, które uciskając skórę, niszczy komórki tłuszczowe i poprawia jędrność.   

Jak to działa?

1. Zabieg trwa ok. 35 minut i można go wykonywać na wszystkie partie ciała. Jest bardzo skuteczny, zwłaszcza w likwidowaniu cellulitu.

2. Przed zabiegiem trzeba włożyć obcisły kombinezon. W jego trakcie specjalna głowica chwyta kawałek skóry, zasysa, mocno uciska i masuje.

3. Jednak jest to zabieg dla cierpliwych dziewczyn. Żeby efekt był zadowalający, trzeba wykonać około 10 zabiegów (cena każdego to ok. 200 zł), najlepiej 2 razy w tygodniu. Potem dobrze jest taki masaż powtarzać raz w miesiącu.

4. Endermologia nie tylko pobudza adipocyty (komórki tłuszczowe) do usuwania tłuszczu, ale jednocześnie uaktywnia układ naczyniowy i limfatyczny, poprawiając odżywienie oraz ujędrnienie skóry.  

zabiegi kosmetyczne fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Karboksyterapia

Z wiekiem zmniejsza się ilość tlenu w skórze: 40-latki mają go o 50% mniej od 20-latek. Naukowcy odkryli, że można szybko dotlenić skórę i poprawić jej wygląd, wprowadzając do niej dwutlenek węgla. CO2 rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje skórę do regeneracji.  

Jak to działa?

1. Zabieg można wykonywać na całe ciało. Na twarzy spłyca zmarszczki, a stosowany na uda czy pośladki wyraźnie wygładza skórę, likwidując cellulit.

2. Za pomocą urządzenia, które wykonuje w określonym miejscu serię mikronakłuć, aplikuje się jednocześnie pod skórę dwutlenek węgla. W odpowiedzi na ten składnik dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a nawet powstawania nowych.

Skóra staje się bardziej ukrwiona i dotleniona. „Oprócz lepszego ukrwienia, CO2 pobudza adipocyty do pozbycia się zgromadzonego tłuszczu i prowokuje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych” – wyjaśnia kosmetolog Weronika Pióro.

3. Najlepiej wykonać serię 10 zabiegów (200 zł jeden). Nie będziesz mogła ich zrobić, jeśli jesteś w ciąży.

fot. Karyna Che 2014/shutterstock.com fot. Karyna Che 2014/shutterstock.com
fot. Karyna Che 2014/shutterstock.com

Laser

Jeśli skóra jest mocno rozciągnięta, to znaczy, że ma zerwane włókna kolagenowe. Nie da się ich zlepić, tylko trzeba zastąpić nową skórą. Laser frakcyjny sprowokuje ją do odbudowy.  

Jak to działa?

1. Zabieg trwa około godziny. W tym czasie do skóry pacjentki przykładana jest głowica. Wiązka światła laserowego wykonuje tysiące mikrootworów w skórze. Pod ich wpływem naskórek i skóra właściwa uszkadzają się, co prowokuje skórę do tworzenia nowej tkanki.

2. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale tuż po nim skóra może być zaczerwieniona i bolesna. Można zażyć środki przeciwbólowe. Gojenie skóry trwa około 2 tygodni.

3. W niektórych przypadkach do wyraźnej poprawy wystarczy jedna sesja. Zwykle jednak powinno się wykonać ok. 3 zabiegów (od 300 zł jeden).

4. Zabieg nie jest dla osób, które leczą trądzik, biorą antybiotyki lub środki antydepresyjne.  

zabiegi kosmetyczne fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Ultradźwięki

Mówi się o nich „bryczesy” albo „lalki” – zbyt szerokie uda w porównaniu do bioder. Gromadzący się tam tłuszcz sprawia, że uda wystają poza linię bioder. Trudno tę różnicę zniwelować i pozbyć się cellulitu w tym miejscu.

Jak to działa?

1. Zabieg Exilis łączy dwa mechanizmy do tej pory stosowane oddzielnie: terapię ultradźwiękami i radiofrekwencję. „Urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni. Zmagazynowany tłuszcz zostaje uwolniony z komórek tłuszczowych i zmetabolizowany” – mówi WH dr Bliżanowska.

2. Tą metodą często poprawia się nie tylko wygląd ud, ale też skóry na plecach, brzuchu i przedramionach.

3. Zabieg trwa ok. 40 minut, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty wyszczuplenia i ujędrnienia widoczne są od razu. Najlepsze efekty przynosi seria 4 zabiegów co 5-10 dni. Taki pakiet to koszt 3500 zł.  

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze zabiegi na cellulit

Zobacz również:
REKLAMA