Zabiegi kosmetyczne, dzięki którym rano zaoszczędzisz czas

Czas to pieniądz. Ulokuj kapitał w tych zabiegach, a zyski odbierzesz codziennie o poranku. To inwestycja, której nie pożałujesz.

microblading fot. Shutterstock.com

1. Brwi w punkt

Zabieg: Microblading

Efekty: 1 do 3 lat

Microblading to półpermanentny makijaż brwi, który polega na umieszczeniu płytko pod skórą barwnika przy pomocy igieł i precyzyjnego ostrza. Osoba wykonująca makijaż permanentny rysuje precyzyjne kreski imitujące włoski, dzięki czemu efekt jest naturalny. To świetna propozycja dla aktywnych kobiet, które o poranku chcą zaoszczędzić czas i liczą na to, że makijaż nie spłynie razem z potem na siłowni.

MUSISZ WIEDZIEĆ Ceny microbladingu wahają się między 500 a 1200 zł. Pamiętaj, że efekty makijażu permanentnego utrzymują się stosunkowo długo, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

2. Zbanuj cienie pod oczami

Zabieg: Wypełnienie doliny łez

Efekty: 1 rok

Okolice oczu to obszar wyjątkowo delikatny i podatny na powstawa- nie niedoskonałości. Przez skórę prześwitują drobne żyłki, a wydatne kości policzkowe mogą sprawiać, że dolina łez będzie jeszcze bardziej pogłębiona i wydatna. Zamiast nakładać pod oczy masę korektora, warto postawić na zabieg, który wyeliminuje problem. Wypełniacze wygładzą i usuną worki pod oczami, a także zniwelują cienie i zmarszczki.

MUSISZ WIEDZIEĆ Zabieg trwa ok. godziny i kosztuje od 500 do 1300 zł. Efekty są widocznie niemal natychmiast.

3. Zapomnij o podkładzie

Zabieg: Laser BBL

Efekty: do 6 miesięcy

Fototerapia laserem BBL to zabieg, który pozwoli Twojej skórze odetchnąć od kryjących podkładów. Nagrzewanie wierzchnich warstw skóry pobudza produkcję kolagenu i rozprawia się z wieloma problemami skórnymi, m.in. naczynkami, przebarwieniami, drobnymi zmarszczkami i trądzikiem.

MUSISZ WIEDZIEĆ Zabieg wykonasz w gabinetach medycyny estetycznej. Koszt waha się od 1500 do 4500 zł – w zależności od ilości sesji.

4. Pożegnaj się z prostownicą

Zabieg: Keratynowe prostowanie włosów

Efekty: 3 do 6 miesięcy

Codzienne prostowanie włosów to zabójstwo dla kosmyków. Wysoka temperatura niszczy końcówki i przesusza włosy na całej długości. Jeśli Twoja relacja z prostownicą jest silna i nie wyobrażasz sobie życia z napuszonymi włosami, postaw na zabieg keratynowego prostowania włosów. Polega on na odbudowie struktury, odżywieniu i wygładzeniu kosmyków. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez kilka miesięcy.

MUSISZ WIEDZIEĆ Cały zabieg trwa ok. 2-3 godzin. Po jego wykonaniu przez 48 godzin kategorycznie nie wolno myć włosów. Koszt keratynowego prostowania to 300-700 zł w zależności od długości włosów.

5. Odłóż tusz, już!

Zabieg: Laminacja + henna rzęs

Efekty: 3 do 4 tygodni

Marzysz o podkręconych, pogrubionych i zagęszczonych rzęsach? To nie marzenie ściętej głowy. W gabinetach kosmetycznych dostępny jest zabieg laminacji rzęs, który łączy w sobie działanie odżywki, zalotki i tuszu. Zaoszczędź cenny czas i masę nerwów.

MUSISZ WIEDZIEĆ Trwa 1-1,5 godziny, kosztuje 100-200 zł i gwarantuje co najmniej 21 spokojnych poranków bez przekleństw rzucanych pod nosem: bo tusz się odbił na powiece albo szczoteczka zaliczyła spotkanie pierwszego stopnia z gałką oczną. Zabieg polega na podkręceniu i odżywieniu rzęs przy pomocy specjalnego preparatu. W ramach laminacji kosmetyczka najczęściej wykonuje także hennę, która przyciemnia włoski. Po zabiegu nie można moczyć rzęs przez 24 godziny.

ZOBACZ TEŻ: 12 celebrytek, które nie ukrywają problemów z tarczycą

REKLAMA