Zabiegi antycellulitowe: czy działają i ile kosztują? [redaktorka WH testuje]

Czy w walce z cellulitem może nam pomóc medycyna estetyczna? Postanowiłam się o tym przekonać.

endermologia fot. Kamil Majdański / Motor-Presse Polska

Wybrałam się do kliniki medycyny estetycznej Medicus Self, żeby przyjrzeć się endermologii – najpopularniejszemu zabiegowi modelującemu sylwetkę. Doskonale wiem, że nie ma dróg na skróty, że same zabiegi bez ruchu i zdrowej diety nie mają sensu, ale chciałam się przekonać, czy rzeczywiście potrafią przyspieszyć efekty walki o gładką skórę. Bo skoro kosztują niemało, to też niemało się po nich spodziewamy.

Na początku usłyszałam komplement, że mimo niewielkiego cellulitu mam jędrną skórę i po serii zabiegów endermologii będę mieć pupę i uda gładkie jak niemowlę. Tym chętniej dałam się wcisnąć w bardzo ciasny bawełniany kombinezon, który ułatwia maszynie chwytanie skóry. Endermologia to nic innego, jak masaż podciśnieniowy, wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy. Składa się ona z rolki i klapki. Podłączona jest do komputera, który dostosowuje intensywność masażu do indywidualnych parametrów skóry, takich jak jej elastyczność czy stopień zaawansowania cellulitu.

„Pod wpływem ciśnienia między rolki zostaje zassana skóra, która jest intensywnie masowana. Dzięki temu zabieg działa na głębokie warstwy skóry, ujędrnia ją, rozbija tkankę tłuszczową, pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia krążenie krwi i limfy, więc ma efekt drenujący” – wyjaśnia Ewelina Chrobak, kosmetolożka z kliniki Medicus Self we Wrocławiu. Zanim jednak położyłam się na łóżku, musiałam wypełnić szczegółową ankietę. Wynikało z niej, że przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in. nowotwory, ostre stany zapalne skóry, żylaki i popękane naczynka. Sam zabieg trwa 40 minut i jest bezbolesny. Wbrew moim obawom nie zostawia także siniaków. Gdyby nie obecność fotografa, ucięłabym sobie krótką drzemkę.

ZOBACZ: Jak pozbyć się cellulitu? Wybierz trening interwałowy

Cellulit wodny

Ile zabiegów?

„W przypadku cellulitu wodnego, związanego ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej, wystarczy 10-15 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach 2-3-dniowych”. Aby pobudzić metabolizm i przyspieszyć usuwanie toksyn, w dniu zabiegu zalecany jest trening. „Forma aktywności nie ma znaczenia, ale na pewno skuteczniejsze będą treningi kardio: bieg, rower, wiosłowanie, nordic walking. W okresie kuracji trzeba pić 2 litry wody dziennie, mało solić i stosować lekkostrawną, bogatą w warzywa dietę” – podpowiada ekspertka Ewelina Chrobak. Jednym słowem, bez ruchu i zdrowego odżywiania będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Cellulit tłuszczowy

Mocne uderzenie

Jeśli zmagasz się z zaawansowanym cellulitem tłuszczowym, sprawa się komplikuje, bo jedna seria zabiegów nie wystarczy. „Kosmetolog musi ocenić stan skóry i w konsultacji z lekarzem dermatologiem zaproponuje kombinację zabiegów, tak by efekty były jak najszybciej widoczne, a koszty jak najniższe – wyjaśnia Ewelina Chrobak. – Na przykład połączenie kriolipolizy lub karboksyterapii, które rozbijają komórki tłuszczowe, z endermologią, daje bardzo zadowalające efekty”. Zawsze warto zadzwonić i umówić się na konsultację z kosmetologiem lub dermatologiem (zapłacisz za to 100-200 złotych).

Patent

Przed zabiegiem posmaruj się preparatem antycellulitowym. Substancje aktywne wejdą w głębokie warstwy skóry i lepiej zadziałają.

Inne zabiegi

Karboksyterapia

Za pomocą cienkiej igły wprowadza się pod skórę medyczny dwutlenek węgla. Tym sposobem wywołuje się kontrolowany stan zapalny, a skóra zaczyna regenerację. Zabieg na jedną okolicę trwa od 2 do 30 minut. Ma poprawić wygląd skóry, zredukować rozstępy, blizny i cellulit.

Kriolipoliza

Specjalny aplikator przykładany do ciała zasysa fałd skórny i poddaje go działaniu niskiej temperatury. Wrażliwe na zimno komórki podskórnej tkanki tłuszczowej ulegają uszkodzeniu i zniszczeniu. W zależności od okolicy zabieg trwa około godziny.

Ile to kosztuje?

W pakiecie taniej

Jeden zabieg endermologii: 300 zł; pakiet 10 zabiegów: 2000 zł; pakiet 15 zabiegów: 3000 zł; kostium: 100 zł (gratis przy zakupie pakietu zabiegów).

Jeden zabieg karboksyterapii (uda, pośladki, brzuch): 400 zł; pakiet 5 zabiegów: 1800 zł

Jeden zabieg kriolipolizy – Cooltech: 1 przyłożenie: 700 zł; pakiet 3 zabiegów: 1800 zł; 2 przyłożenia: 900 zł; pakiet 3 zabiegów: 2400 zł

By rozprawić się ze skórką pomaraańczową, możesz też postawić na trening antycellulitowy

ZOBACZ TEŻ: Cellulit - skąd się bierze pomarańczowa skórka?


Zobacz również:
REKLAMA