[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Wyciskanie pryszczy: 10 pytań i odpowiedzi

Możesz nie znać jej prawdziwego nazwiska, ale bardzo możliwe, że jako jeden z 3 mln widzów oglądałaś na YouTube jej kanał o wyciskaniu pryszczy. Dr. Pimple Popper to internetowy fenomen, a w tym numerze ekspert WH od trądziku dorosłych. Masz pytanie?

wyciskanie pryszczy fot. shutterstock

Viralowe filmiki o wyciskaniu pryszczy zaczęła kręcić w 2014 roku. Dziś jest internetową gwiazdą, ale też świetną specjalistką od wszelkiego rodzaju wyprysków. Nasze koleżanki zza oceanu postanowiły to wykorzystać i zadać jej pytania od swoich czytelniczek. My dosłałyśmy kilka od Was i w zamian otrzymałyśmy kompendium praktycznej wiedzy o trądziku. Przeczytaj porady kobiety, która na swoim Instagramie publikuje zdjęcia pryszczy, a ma więcej followersów niż Maffashion i Jessica Mercedes razem wzięte.

 

REKLAMA

PYTANIE: Jak często myć twarz, by zachować czystą skórę?

ODPOWIEDŹ:Najważniejsze, by oczyścić skórę wieczorem. Jeżeli zrobisz to porządnie, nie ma potrzeby znów robić tego rano. Osoby ze skórą trądzikową mają tendencję do zbyt częstego i agresywnego mycia twarzy, ponieważ wciąż wydaje im się zanieczyszczona. To błąd, który skutkuje podrażnieniami, a nawet łuszczeniem.

 

PYTANIE: Jak zamknąć pory?

ODPOWIEDŹ: Pory nie zamykają się ani nie otwierają. Jednak dbanie, by nie były zapchane, sprawia, że wyglądają na mniejsze. Żel do twarzy z kwasem salicylowym, jak SLMD Acne Cleanser (lub dostępny w Polsce Sylveco Rumiankowy żel do twarzy, 19,88 zł – propozycja redakcji) złuszcza martwy naskórek, odtykając dzięki temu pory i nie pozwalając rozwijać się bakteriom.

 

PYTANIE: Czy mycie twarzy lodowatą wodą zwęża pory?

ODPOWIEDŹ: Tak, ale na krótko – około pięciu minut.

 

PYTANIE: Czy jedzenie słodyczy powoduje trądzik?

ODPOWIEDŹ: Duże spożycie cukru może wzmagać trądzik. W ogóle dieta bogata w produkty o wysokim indeksie glikemicznym, czyli najczęściej te bogate w przetworzone węglowodany, w tym cukier, które szybko podnoszą poziom glukozy oraz insuliny w organizmie, są powiązane z większą częstotliwością pojawiania się pryszczy. Potwierdzają to najnowsze badania.

 

PYTANIE: Czy da się usunąć przebarwienia potrądzikowe?

ODPOWIEDŹ: Większość z nich sama zblednie po jakimś czasie, chyba że wciąż będziesz narażać skórę na hiperpigmentację, wystawiając ją na promieniowanie słoneczne lub rozdrapując zmiany. Możesz przyspieszyć proces znikania przebarwień, prosząc dermatologa o przepisanie maści z hydrochinonem.

 

PYTANIE: Czy istnieje domowy sposób na wypryski?

ODPOWIEDŹ: Rozgnieć tabletkę aspiryny, wymieszaj z wodą na pastę i nałóż na aktywne czerwone pryszcze. Obecny w niej kwas acetylosalicylowy zmniejsza stan zapalny. Tylko nie rób tego, jeśli jesteś uczulona na aspirynę!

Pamiętaj, że ogromny wpływ na stan Twojej skóry ma dieta. Oto produkty, dzięki którym będziesz wyglądać pięknie i młodo.

 

PYTANIE: Jak leczyć trądzik przy wrażliwej skórze?

ODPOWIEDŹ: Dobrze tolerowany jest kwas salicylowy. Uważaj natomiast na nadtlenek benzolu oraz retinol – obie substancje wysuszają.

 

PYTANIE: Czy tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną trądziku?

ODPOWIEDŹ: Mogą, ale są też przypadki, w których doustna antykoncepcja poprawia stan skóry trądzikowej. Czasem bywa też tak, że po początkowym okresie zwiększonej ilości wyprysków organizm przystosowuje się do zmian hormonalnych i wszystko wraca do normy – trwa to zazwyczaj około dwóch, trzech miesięcy.

 

PYTANIE: Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

ODPOWIEDŹ: Skonsultuj z dermatologiem, która metoda będzie najlepsza, ponieważ różne typy blizn reagują na różne kuracje. W grę wchodzi terapia laserowa, podcinanie blizn, mikronakłuwanie, wypełniacze oraz peelingi chemiczne.

 

PYTANIE: Czy maseczki mogą pomóc w walce z trądzikiem?

ODPOWIEDŹ: Wszystkie te, które zawierają węgiel, kwasy czy glinkę, faktycznie mogą. Maseczka z zawartością glinki, jak Dermatologica Sebum Clearing Masque, działa jak delikatny odkurzacz wyciągający wągry na powierzchnię skóry. Ma też lekko wysuszające działanie, co w tym przypadku może pomóc oczyścić wypryski. (Od redakcji: w Polsce ta maseczka jest niedostępna, ale warto wypróbować Bielenda Carbo Detox Biały Węgiel, 3,50 zł).

ZOBACZ TEŻ: 5 skutecznych sposobów na pryszcze i krostki.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij