[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Wrastające włoski na nogach: jak tego uniknąć?

Lato tuż tuż, a Ty wciąż chowasz nogi pod spodniami, bo są pełne czerwonych kropek i krostek. Kosmetolodzy zgodnie twierdzą, że problem ten pojawia się przede wszystkim przez nieprawidłową depilację. Dlatego zapoznaj się z naszymi patentami i ciesz się gładkimi, pięknymi nogami.

depilacja nóg fot. shutterstock

Jeżeli golisz nogi maszynką jednorazową, używaj jej, tak jak sama nazwa mówi tylko jeden raz. Stępione otrze może powodować nierównomierne ścięcie włosa, co w konsekwencji będzie przyczyniało się do jego wrastania.

Zadbaj również o dokładne oczyszczenie i osuszenie maszynki. Wilgoć, resztki naskórka czy włosów to idealna pożywka dla drobnoustrojów, więc przy kolejnej depilacji może dojść do zakażenia skóry i mieszków włosowych, co za tym idzie ich wrastaniem.

Jeżeli stosujesz wosk, to także jesteś narażona na problem wrastających włosków. Dlatego tutaj bardzo ważne jest, aby po takiej depilacji dokładnie oczyścić skórę z resztek wosku. W przeciwnym razie może dojść do czopowania mieszków włosowych a to sprzyja rozwijaniu się stanu zapalnego i wrastania.

Pomocne będzie także zrobienie peelingu nóg przed każdą depilacją. Możesz do tego wykorzystać nawet produkty z własnej kuchni, cukier czy kawę. Natomiast po depilacji stosuj olejki. Polecamy te z drzewa herbacianego o właściwościach antyseptycznych i przeciwzapalnych. Przyda Ci się także olejek eukaliptusowy czy ekstrakt z nagietka. Wtarte w skórę nóg mniejszą zaczerwienienie i bolesność w obrębie wrastającego włoska. Znamy też patent, dzięki któremu osłabisz mieszki włosowe i spowolnisz ich odrost. Mowa o oleju z krokosza barwierskiego. Jest on ceniony i uwielbiany zwłaszcza w medycynie medycyny ajurwedyjskiej.

Powyższe patenty nie pomogły? Udaj się do kosmetolożki lub dermatolożki.

Masz problem z cellulitem, pajączkami i rozstępami? Zobacz, jak się z nimi uporać i pokaż światu swoje zadbane, piękne nogi.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij