Wpływ zielonej herbaty na cerę i inne ciekawostki urodowe

Ile filiżanek zielonej herbaty pić, aby poprawić wygląd cery? Na co pomaga szampon z malwy? Jak zabezpieczać skórę przed smogiem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek dotyczących urody.

zielona herbata fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Filiżanka herbaty

W niej ukryte jest lekarstwo na Twoje problemy skórne. Pijąc dziennie około 4 filiżanek zielonej herbaty, możesz przeciwdziałać trądzikowi pojawiającemu się coraz częściej u dorosłych kobiet. Zielona herbata działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.  

Zobacz także, jakie właściwości ma earl grey, czystek oraz matcha i sprawdź, co jeszcze jeść, aby mieć piękną cerę.

szampon fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Malwa

Masz już dość walki ze swoimi cienkimi włosami? Zużyłaś litry szamponów, które miały poprawić ich objętość, i nadal nic? Zaufaj nam i zainwestuj w szampon z malwy.

Naukowcy z „International Journal of Cosmetic Science” udowodnili, że substancja czynna znajdująca się właśnie w malwie pozytywnie działa na włosy. Przedłuża fazę wzrostu, dzięki czemu Twoje włosy staną się grube i lśniące. 

krem fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

33...

...polskie miasta (dane WHO) są skażone smogiem, który negatywnie wpływa m.in. na skórę twarzy. Zabezpiecz ją miejskim kremem nawilżająco-ochronnym z filtrem UV, Institut Esthederm; cena: 169 zł (30 ml).  

fot. Kzenon 2015/shutterstock.com fot. Kzenon 2015/shutterstock.com
fot. Kzenon 2015/shutterstock.com

Gładkie nogi na dłużej

Wiemy, że nie cierpisz golić nóg, a zimą unikasz tego jak ognia, bo przecież pod spodniami nie widać włosków. Nie bądź leniem. Podpowiemy Ci sposób, dzięki któremu będziesz mogła golić nogi rzadziej. Przed goleniem zrób peeling, który usunie martwy naskórek, lekko podniesie włosy i ułatwi poślizg maszynki.

Tuż przed goleniem użyj pianki, która zmiękczy włoski. Gol nogi pod włos, a po goleniu nawilż skórę balsamem aloesowym. Tej samej maszynki używaj maksymalnie do pięciu razy.  

WH 10/2016

REKLAMA