Wpływ miedzi na cerę i inne ciekawostki urodowe

Dlaczego warto wykorzystywać miedź w pielęgnacji cery? Jaki odsetek kobiet depiluje nogi tylko dwa razy w miesiącu? Po które kosmetyki powinnyśmy sięgać podczas mrozów? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących urody.

fot. Valua Vitaly 2014/shutterstock.com fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Mieć miedź

Ten skromny metal o różowym zabarwieniu robi ostatnio furorę w kosmetycznym światku. Skąd nagle wzięła się jego popularność? Naukowcy udowodnili, że stosowany zewnętrznie stymuluje wzmożoną produkcję kolagenu, który tworzy swoiste rusztowanie, sprawiające, że skóra jest napięta, zwarta i dzięki temu młodo wygląda.

Twoja skóra zaczyna tracić jędrność? Wypróbuj: Mgiełka iS Clinical Copper Firming Mist, 110 zł, isclinical.iai-shop.com

Dowiedz się także, co jeść, aby mieć piękną cerę i sprawdź, co może zaszkodzić skórze

fot. shutterstock.com

Depilacja

Według ankiety British Asociation of Beauty Therapy & Cosmetology 51% kobiet depiluje nogi tylko dwa razy w miesiącu. Brytyjki chyba źle zinterpretowały powrót lat 70. Też nie lubisz depilacji? Idź na laser.

mróz, kobieta, zima fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Uwaga, mróz

74% kobiet stosuje te same kosmetyki przez okrągły rok. To błąd. Zimą, przede wszystkim ze względu na centralne ogrzewanie, w powietrzu jest dużo mniej wilgoci. By nadrobić te straty, używaj produktów zawierających humektanty: kwas hialuronowy, glicerynę czy mocznik. Te higroskopijne substancje trwale wiążą i zatrzymują wodę z otoczenia w skórze.

WH 01-02/2016

Zobacz również:
REKLAMA