[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Wpływ cukru na skórę i inne ciekawostki urodowe

Jak cukier wpływa na kondycję cery? Czym jest czarne mydło? Jakie korzyści płyną z jedzenia szparagów? Po czym poznać przeterminowane kosmetyki? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek dotyczących urody.

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com

Słodsza bez cukru

Świat nie jest sprawiedliwy, ale też nikt nie obiecywał, że będzie. Zawsze jest coś za coś, więc mamy dwie wiadomości dla amatorek słodyczy - złą i dobrą. Zła jest taka, że częste ich jadanie zaburza gospodarkę insulinową naszego ciała i podwyższa poziom glukozy we krwi.

Wysoki poziom cukru powoduje natomiast degenerację struktur białkowych, na przykład włókien kolagenowych, które sprawiają, że nasza skóra jest jędrna i elastyczna. A ta dobra? Wystarczy wymienić ciastko na bakalie i cieszyć się młodym wyglądem przez długie, długie lata.  

Sprawdź, co jeszcze jeść, aby mieć piękną cerę i zobacz, jak dbać o skórę.

REKLAMA

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com

Porządki w kosmetyczce

Przeciętna kobieta ma 40 kosmetyków do makijażu. Korzysta zaś z… 5. Zrób porządki na wiosnę. Sprawdź, czy szminki, lakiery , czy podkłady nie straciły terminu przydatności. Najprościej zrobisz to, odczytując datę na opakowaniu. Starła się? Stary kosmetyk poznasz po konsystencji: szminka nieprzyjemnie pachnie i zbija się na ustach, lakier jest gęsty i ciągliwy, a tusz grudkowaty.  

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com

Czarne mydło? Jasna sprawa

Całkowicie naturalna pasta z czarnych oliwek utartych z oliwą to tradycyjny sposób Marokanek na idealnie gładką skórę. Nawilża skórę i enzymatycznie złuszcza martwe komórki, które najlepiej zetrzeć później peelingującą rękawicą. Chcesz wykonać w domu rytuał Hammam? Wypróbuj Nacomi Czarne mydło (14 zł) i Nacomi rękawica Kessa Hammam (19,38 zł).  

szparagi fot. Yevgeniya Shal 2015/shutterstock.com

Warzywo młodości

Świeże szparagi, które możesz kupić w sklepach od końca kwietnia do połowy czerwca, to prawdziwa skarbnica antyoksydantów – zawierają m.in. karoten, luteinę, zeaksantynę, witaminy C i E. Oznacza to, że poprawiają koloryt skóry, poprawiają jej jędrność i zwalczają zmarszczki. Ponadto możesz jeść je bez ograniczeń, bo w 100 g mają tylko 18 kcal.  

WH 05/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij