Wpływ cukru na skórę i inne ciekawostki urodowe

Jak cukier wpływa na kondycję cery? Czym jest czarne mydło? Jakie korzyści płyną z jedzenia szparagów? Po czym poznać przeterminowane kosmetyki? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek dotyczących urody.

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Słodsza bez cukru

REKLAMA

Świat nie jest sprawiedliwy, ale też nikt nie obiecywał, że będzie. Zawsze jest coś za coś, więc mamy dwie wiadomości dla amatorek słodyczy - złą i dobrą. Zła jest taka, że częste ich jadanie zaburza gospodarkę insulinową naszego ciała i podwyższa poziom glukozy we krwi.

Wysoki poziom cukru powoduje natomiast degenerację struktur białkowych, na przykład włókien kolagenowych, które sprawiają, że nasza skóra jest jędrna i elastyczna. A ta dobra? Wystarczy wymienić ciastko na bakalie i cieszyć się młodym wyglądem przez długie, długie lata.  

Sprawdź, co jeszcze jeść, aby mieć piękną cerę i zobacz, jak dbać o skórę.

REKLAMA

REKLAMA

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Porządki w kosmetyczce

Przeciętna kobieta ma 40 kosmetyków do makijażu. Korzysta zaś z… 5. Zrób porządki na wiosnę. Sprawdź, czy szminki, lakiery , czy podkłady nie straciły terminu przydatności. Najprościej zrobisz to, odczytując datę na opakowaniu. Starła się? Stary kosmetyk poznasz po konsystencji: szminka nieprzyjemnie pachnie i zbija się na ustach, lakier jest gęsty i ciągliwy, a tusz grudkowaty.  

REKLAMA

ciekawostki urodowe fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czarne mydło? Jasna sprawa

Całkowicie naturalna pasta z czarnych oliwek utartych z oliwą to tradycyjny sposób Marokanek na idealnie gładką skórę. Nawilża skórę i enzymatycznie złuszcza martwe komórki, które najlepiej zetrzeć później peelingującą rękawicą. Chcesz wykonać w domu rytuał Hammam? Wypróbuj Nacomi Czarne mydło (14 zł) i Nacomi rękawica Kessa Hammam (19,38 zł).  

REKLAMA

REKLAMA

szparagi fot. Yevgeniya Shal 2015/shutterstock.com
fot. Yevgeniya Shal 2015/shutterstock.com

Warzywo młodości

Świeże szparagi, które możesz kupić w sklepach od końca kwietnia do połowy czerwca, to prawdziwa skarbnica antyoksydantów – zawierają m.in. karoten, luteinę, zeaksantynę, witaminy C i E. Oznacza to, że poprawiają koloryt skóry, poprawiają jej jędrność i zwalczają zmarszczki. Ponadto możesz jeść je bez ograniczeń, bo w 100 g mają tylko 18 kcal.  

WH 05/2016

Zobacz również:
Świeca to jedno z trudniejszych i jednocześnie zdrowszych dla nas ćwiczeń. Regularne wchodzenie w tę pozycję jogi pomaga w zmniejszeniu dolegliwości zdrowotnych, a nawet w leczeniu chorób przewlekłych. Gosia Mostowska - certyfikowana nauczycielka jogi - podpowiada, jak poprawnie wykonać asanę Salamba Sarvangasana.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA