Wegańskie tatuaże - czym różnią się od tatuaży tradycyjnych?

Wegańskie znaczy modne. Znamy wegańskie przepisy, restauracje i ubrania, ale z pewnością jest jeszcze wiele do odkrycia. Tym razem przyglądamy się wegańskim tatuażom.

Shutterstock

Podczas rozmowy z artystą z Santo Cuervo, jednego z wielu wegańskich studiów tatuażu w Londynie, dowiedziałyśmy się, czym są wegańskie tatuaże i co je różni od tych tradycyjnych. A może jest to po prostu kolejny nowy trend?

1. Co sprawia, że tatuaż jest wegański?

Zwykle mówi się, że chodzi tylko i wyłącznie o tusz do tatuowania, jednak jest dużo więcej aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, jeżeli artysta czy studio podejmują się wykonywania wegańskich tatuaży. Zacznijmy od tego, że produkty takie jak maszynki do golenia, kalka, maści, mydła, które używane są do czyszczenia tatuaży, często nie są wegańskie, ponieważ zawierają glicerynę, żelatynę i węgiel kostny, czyli składniki, które nie są wegańskie ze względu na ich pochodzenie.

ZOBACZ TEŻ: Święta i ból głowy, czyli o świątecznej gorączce słów kilka

2. Oznacza to, że wegańscy artyści tatuażu muszą pamiętać o wielu rzeczach. Czy jest to trudne zadanie?

Możliwe, że na początku, ponieważ musisz pamiętać o wielu aspektach. Jeżeli artysta jest świadomy swojej pracy, to szybko się przyzwyczai i nie będzie to w żaden sposób uciążliwe. Dodatkowo wiele osób myśli, że jeżeli tusz jest wegański, to tatuaż automatycznie też taki będzie. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że inne produkty używane podczas robienia tatuażu mogą już nie być wegańskie. I co wtedy?

Uważam też, że jeżeli studio reklamuje się jako wegańskie, to musi takie być w pełni. Ważne tutaj będą także meble i całe zaopatrzenie studia.

3. Czy wegańskie tatuaże różnią się wyglądem od tych tradycyjnych?

Krąży taki mit, że wegańskie tatuaże wyglądają inaczej. Jest to kompletną bzdurą. Oczywiście, że tatuaże będą się od siebie różnić, ale nie dlatego, że są wegańskie czy nie. To zależy wyłącznie od jakości wykonania. Większość znanych studiów tatuażu jest wegańska od wielu lat, a klienci nie mieli nawet o tym pojęcia. Jeżeli osoba wykonująca tatuaż jest profesjonalistą, to nie ma się o nic martwić.

4. A czy tatuaże będą się od siebie różnić w zależności od koloru, czy typu skóry?

Tak samo, jak z makijażem, w zależności od tego, jaki masz odcień skóry, tatuaże będą się od siebie różniły. Im skóra jest jaśniejsza, tym bardziej tatuaż będzie wyrazisty.

ZOBACZ TEŻ: Jennifer Lopez - Nie potrzebuję niczyjej aprobaty, żeby być szczęśliwa [WYWIAD]

5. Czy uważa Pan, że wegańskie tatuaże o tylko chwilowy trend, który w niedalekiej przyszłości odejdzie w niepamięć?

Mam nadzieję, że zostanie z nami na zawsze. Zauważyłem, że coraz więcej osób chce próbować nowości oraz wegańskich produktów, nawet jeśli weganami nie są na co dzień. Ponadto, stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co dzieje się w naszym otoczeniu i dorastamy do pewnych decyzji. Wracając do twojego pytania, nie uważam tego za trend, ponieważ moda przemija, a wegańskie tatuaże są na rynku od co najmniej paru lat. Ludzie nie stali się nagle weganami w tym czy zeszłym roku, ale kiedyś nie mówiło się o tym tak często.

6. Czy większość Pana klientów są weganami?

Trudno powiedzieć, ale raczej tak. Pojawia się u nas bardzo wielu wegańskich klientów, ale bardzo często nie mówią nam, czy nimi są, czy nie. Czasem dowiadujemy się tego z rozmów podczas tatuowania, kiedy klienci opowiadają nam, dlaczego akurat wybrali nasze studio.

7. Gdyby miał Pan porównać tatuaż wegański i tradycyjny to który będzie lepszy?

Spotkałem się kiedyś z taką opinią, że wegańskie tatuaże nie są tak odporne i nie zachowują swojego oryginalnego wyglądu na tak długo, jak te tradycyjne. Nie wiem skąd się pojawiło takie przeświadczenie. Aktualnie na rynku jest więcej wegańskich tuszy niż zwykłych i są tak samo odporne jak te tradycyjne.

8. Czy przychodzą do Pana klienci, którzy proszą o wytatuowanie cytatów takich jak „Zwierzęta nie zasługują na śmierć”?

Oczywiście, zdarza się to bardzo często. Tatuujemy cytaty, symbole, czy po prostu kształty zwierząt. Jest to pewnego rodzaju forma wyrażania swoich poglądów, a czasem nawet pewnego rodzaju protest.

9. Jakie są obecne trendy w świecie tatuażu?

Niedawno powrócił trend wodnych tatuaży, mandana, geometryczne wzory i przede wszystkim w czarnym kolorze. Oczywiście trendy różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i wpływu społeczeństwa. Ludzie z mniejszych miast raczej wybierają bardzo podobne do siebie tatuaże, zwykle oparte na jednym trendzie. W dużych miastach trendy mogą być bardzo zróżnicowane.

ZOBACZ TEŻ: Błyskawiczny trening na jędrne pośladki

REKLAMA