[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wegańskie kosmetyki - lista zakazanych składników

Jeżeli planujesz zostać weganką, to zapewne rezygnujesz ze wszystkiego, co związane jest ze zwierzętami. Także z kosmetyków z odzwierzęcymi składnikami, jak keratyna z końskich kopyt czy kolagen z kurzych łapek. Sprawdź, jakich jeszcze składników unikać.

wegańskie kosmetyki składniki zakazane fot. shutterstock.com

Restauracji z kuchnią wegańską przybywa, jak grzybów po deszczu. Coraz więcej z nas w swojej codziennej diecie eliminuje składniki pochodzenia zwierzęcego (widziałaś już propozycje WH na dania kuchni roślinnej? Jeśli nie, to zajrzyj do naszego wcześniejszego artykułu, gdzie znajdziesz przepisy na dania kuchni roślinnej.)

Natomiast w drogeriach pojawia się coraz więcej kosmetyków z certyfikatem „Vegan” i symbolem króliczka na opakowaniu (oznacza to, że przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę a produkty nie były testowane na istotach żywych).

Oto lista odzwierzęcych składników kosmetyków, których powinnaś unikać, jeżeli bliżej Ci do weganizmu:

• Kolagen – to białko pozyskuje się głównie ze skóry zwierzęcej i kurzych łapek. Najczęściej wykorzystywany jest, jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych.

• Kwas hialuronowy – mimo, że coraz częściej substancja ta powstaje na drodze reakcji biotechnologicznych, zdarza się, że pozyskuje się ją z kogucich grzebieni. Ten kwas spotkasz m.in. w kosmetykach nawilżających, bo kwas ten to jeden z najlepszych nawilżaczy.

• Lanolina – ten wosk uzyskuje się podczas czyszczenia owczej wełny. Jest on składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych i preparatów leczniczych.

• Karmin – popularny barwnik, który pozyskuje się z małego owada – mszycy żyjącej na kaktusach pustynnych. Spotkasz go m.in. w szminkach do ust.

• Keratyna – do jej wytworzenia stosuje się końską sierść, kopyta i rogi. Jest przede wszystkim składnikiem szamponów czy masek do włosów (sprawia, że są bardziej sprężyste, elastyczne i zyskują połysk) a także odżywek wzmacniających paznokcie.

• Wosk pszczeli – znajdziesz go w produktach ochronnych, m.in. do stylizacji włosów, pomadek, jak i kremów do twarzy czy emulsjach do ciała.

REKLAMA

REKLAMA

Wegańskie kosmetyki. Jakich składników nie powinny zawierać? fot. shutterstock.com

Te wegańskie kosmetyki warto mieć w swojej łazience. WH poleca:

  1. Cd, Balsam do ciała z wyciągiem z rokitnika (cena: 12,99 zł; hebe.pl)
  2. Zielone Laboratorium, Szampon wygładzający do włosów – skrzyp i len (cena: 48 zł) zielonelaboratorium.pl
  3. Ncla, wegański lakier do paznokci (cena: 59 zł, ncla.pl)
  4. Annabelle Minerals, Mineralny primer Pretty Neutral (49,90 zł; annabelleminerals.pl)
  5. Naturativ, Bogaty balsam do dłoni Home Spa (55 zł; naturativ.pl)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij