Wampirzy lifting – spis treści
- Wampirzy lifting – co to jest?
- Wampirzy lifting – efekty
- Wampirzy lifting – przeciwwskazania
- Wampirzy lifting – przed zabiegiem
- Wampirzy lifting – rekonwalescencja
- Wampirzy lifting – skutki uboczne
- Wampirzy lifting – opinie
- Wampirzy lifting – cena
- Wampirzy lifting a botoks
- Ekspertka
Wampirzy lifting – co to jest?
Wampirzy lifting to zabieg medycyny estetycznej polegający na ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym (PRP, platelet rich plasma), pozyskanym uprzednio z krwi pacjenta. Jest to nic innego jak wykorzystanie naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry poprzez iniekcję substancji pozyskanych z krwi.
Podczas zabiegu pobierane jest od 30 do 120 ml (więcej niż podczas badania) krwi pacjenta, która następnie jest odwirowywana w specjalnym separatorze, dzięki czemu oddzielane są, skondensowane w małej ilości osocza, płytki krwi. Przygotowane osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się, za pomocą bardzo cienkiej igły, w skórę twarzy w celu pobudzenia fibroblastów (komórek tkanki łącznej) do produkcji kolagenu i odżywienia skóry.
Zabieg może być przeprowadzony nie tylko na skórze twarzy, szyi i dekoltu, ale także na dłoniach czy skórze głowy – podczas leczenia wypadania włosów. „Za pomocą osocza bogatopłytkowego można leczyć również blizny (m.in. blizny atroficzne), owrzodzenia, rany, a także rozstępy skórne – próby kliniczne wykazują, że śródskórne iniekcje PRP wpływają na wzrost liczby włókien elastyny, ich wydłużenie i pogrubienie” – mówi dr Katarzyna Baltaziak z Kliniki Ambroziak.
Wampirzy lifting – efekty
Przebudowa tkanek zaczyna się już nawet po 48 godzinach po zabiegu, jednak pierwsze efekty zobaczysz prawdopodobnie po upływie minimum 2 tygodni, ale najczęściej dopiero po miesiącu. Dla utrwalenia efektu zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów wampirzego liftingu, w odstępie 2-4 tygodni.
Efekty, których możesz spodziewać się po zabiegu wampirzego liftingu:
- Sprężysta, głęboko nawilżona skóra
- Wypełnione bruzdy nosowo-wargowe
- Wygładzone zmarszczki przy oczach tzw. kurze łapki
- Rozświetlona skóra
- Przyspieszone gojenie zmian skórnych po innych zabiegach medycyny estetycznej i dermatologicznych
„Płytkopodobny czynnik wzrostu odgrywa ważną rolę w tworzeniu naczyń krwionośnych i w syntezie kolagenu oraz składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Obserwuje się wzrost proliferacji fibroblastów, zwiększenie ilości peptydu prokolagenu I oraz regulatorów fazy G1 cyklu komórkowego. Efektem jest zwiększenie napięcia i nawodnienia, co wywołuje efekt promiennej, rozjaśnionej skóry” – dodaje lekarz medycyny estetycznej Katarzyna Baltaziak. Wampirzy lifting to także profilaktyka przedwczesnego starzenia się skóry i sposób na spłycenie blizn.
SPRAWDŹ: Co zamiast botoksu? Naturalne zabiegi odmładzające
Wampirzy lifting – przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby układu krążenia
- Cukrzyca
- Stany zapalne
- Infekcje skórne
- Zaburzenia pracy wątroby
- Aktywny wirus opryszczki
- Czynne choroby nowotworowe
- Choroby autoimmunologiczne
- Stosowanie leków przeciwzapalnych i antykoagulantów
Przed zabiegiem porozmawiaj także z lekarzem o przyjmowanych lekach – niektóre mogą zaburzać krzepnięcie krwi, co będzie bezpośrednim przeciwwskazaniem do wykonania wampirzego liftingu. „Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stosowanie antykoagulantów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takich jak na przykład: Ibuprofen, Ketoprofen, kwas acetylosalicylowy, Diklofenak, Indometacyna, Acenokumarol, Warfaryna, Heparyna, Dabigatran, Apiksaban” – wymienia dr Baltaziak.
Wampirzy lifting – przed zabiegiem
Wszystko zaczyna się, a w zasadzie powinno zacząć się, od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i szczegółowego wywiadu, z którego wynikną możliwe przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. „Do wykonania zabiegu potrzebna jest większa niż przy zwykłym pobraniu do badania objętość krwi pacjenta, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawodnienie przed zabiegiem. Należy również zwrócić uwagę, aby już na trzy dni przed planowanym zabiegiem nie stosować przeciwskazanych leków” – mówi lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Ambroziak.
Po wykluczeniu przeciwwskazań można przejść do zabiegu. Skóra twarzy znieczulana jest specjalnym kremem znieczulającym – niestety nie niweluje w pełni dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta podczas zabiegu (pacjentki opisują towarzyszące podczas zabiegu uczucie jako szczypanie, co wynika z kwaśnego pH osocza). Na twarz nakładana jest również folia, która sprawia, że krem lepiej wchłania się w skórę.
Zabieg jest mało inwazyjny, dlatego przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych, więc po zabiegu pacjent udaje się do domu.