Vajacial: SPA „tych” miejsc - czy to działa?

W ostatnim czasie pielęgnacja ciała powędrowała w zaskakującym kierunku. Skręciła na południe i robi furorę.

Vajacial FOT. VVMICH/GETTY IMAGES

Vajacial – co to jest?

W ofercie brytyjskich i amerykańskich salonów piękności coraz częściej pojawiają się zabiegi SPA, skupiające się na południowych rejonach ciała. Vajacial – bo właśnie tak nazywa się ten rodzaj usług – to nic innego, jak zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane w okolicach miejsc intymnych. Są to różnego rodzaju maseczki, enzymatyczne peelingi i inne kuracje, które mają na celu złuszczenie martwego naskórka, wygładzenie oraz nawilżenie skóry, redukcję przebarwień, a także zapobieganie wrastaniu włosków i powstawaniu stanów zapalnych po depilacji. Najczęściej vajacial jest całym rytuałem, składającym się z kilku kroków – mogą to być m.in. oczyszczanie, peeling, maska nawilżająca, krem czy odżywcze serum. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut, a zasięg zabiegu obejmuje najczęściej linię bikini, wzgórek łonowy oraz niekiedy również zewnętrzne wargi sromowe.

Vajacial – czy warto?

Głównym jego celem jest poprawa aspektów wizualnych i to właśnie czyni vajacial usługą nieco kontrowersyjną. Niektórzy specjaliści są bowiem zdania, że przebarwień i innych defektów natury estetycznej, które nie mają wpływu na stan zdrowia, nie trzeba eliminować. Oznacza to, że vajacial nie powinien być uznany za usługę pierwszej potrzeby, do czego często starają się przekonywać zabiegowcy. Pamiętaj, że Twoją motywacją do wybrania się na tego typu zabieg nigdy nie powinno być poczucie wstydu. Zwłaszcza że na ten moment jest to dość kosztowna ciekawostka (w USA trzeba wyskoczyć z około 70 $) i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

A jak sprawa ma się na naszym podwórku?

Vajacial nie dotarł jeszcze do polskich gabinetów, jednak to najpewniej kwestia czasu. Jeśli temat SPA miejsc intymnych Cię zainteresował, w oczekiwaniu na możliwość umówienia się na profesjonalną usługę możesz śmiało wykonać podobny rytuał w warunkach domowych. Zerknij do oferty takich marek, jak Your Kaya, Wimin czy Depileve – znajdziesz w nich delikatny peeling, olejek zapobiegający krostkom, mocno nawilżające serum oraz specjalny preparat na wrastające włoski. Wszystkie produkty są bezpieczne dla delikatnej skóry i pozwolą Ci sprawdzić, czy vajacial rzeczywiście wart jest Twojej uwagi.

ZOBACZ TEŻ: Depilacja bikini – jak wykonać ją w domu?

Zobacz również:
REKLAMA