[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Usta w stylu Kylie Jenner - 3 podstawowe błędy i 3 łatwe patenty

Marzysz o pełnych i seksownych ustach, jakie ma Kardashianka - Kylie Jenner? Uważaj na kwas hialuronowy. Ten popularny zabieg medycyny estetycznej może Cię oszpecić. Dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie patenty na nieinwazyjne powiększenie ust - gwarantujemy brak „kaczego dzioba”. Co ty na to?

kylie jenner Kylie Jenner (fot. shutterstock.com)

Dr Magdalena Szymańska-Bueno, ekspert medycyny estetycznej i specjalista dermatolog Centrum WellDerm w Warszawie, zdradza trzy podstawowe błędy, przez które powiększanie ust może okazać się katastrofą. Przeczytaj, sądzimy, że nie chcesz dołączyć do gwiazd, które cierpią na syndrom #trout pout. Tak, to określenie oznacza napompowane usta.

Błąd pierwszy: „Parówki”


Chcesz powiększyć usta z rozmiaru S do L w trakcie jednej wizyty? Nie rób tego. „Czerwień wargowa, czyli zewnętrzna warstwa okalająca usta potrzebuje czasu, by się rozciągnąć. Dlatego trzeba stopniowo modelować wargi. Wtedy jesteśmy w stanie stworzyć naturalnie wyglądające usta, nawet przy dużej zmianie rozmiaru” – zapewnia dr Szymańska-Bueno i wyjaśnia, że Kylie Jenner niemal podwoiła objętość warg.

Zrobiła to poprawnie, bo metamorfoza trwała kilka miesięcy i wykonywana była etapami. Gdyby od razu podany został cały wypełniacz, usta wyglądałyby jak parówki, które za chwilę eksplodują.

Błąd drugi: „Kaczy dziób i skocznia narciarska”


To, co powszechnie nazywa się „kaczym dziobem", dla lekarzy jest błędem w sztuce modelowania ust. „Ten efekt jest konsekwencją ucieczki kwasu hialuronowego poza granicę czerwieni wargowej i powiększenia wargi białej” – wyjaśnia dermatolog estetyczna.

Dodaje, że równie sztuczne jest przesadne modelowanie łuku kupidyna i rynienki podnosowej. Owszem, patrząc z przodu, usta wyglądają w miarę dobrze. Jednak z profilu, górna warga przypomina skocznię narciarską. Dramat, prawda?

Błąd trzeci: „Okazja”


Jeżeli jesteś gotowa na powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego, wybierz renomowany gabinet medycyny estetycznej. Tylko one zapewniają bezpieczeństwo i usługi profesjonalistów. Pamiętaj, pseudo okazje i powiększanie ust u fryzjerów, kosmetyczek czy koleżanek, które zrobiły kilkugodzinny kurs i powiększają usta preparatami no-name, mogą się skończyć bardzo źle.

„Właśnie po takich zabiegach zgłaszają się do nas kobiety z alergiami czy ziarniniakami w miejscach iniekcji. Wymagają długotrwałego leczenia sterydami” – opowiada dr Szymańska-Bueno i ostrzega: „Niestety, ale zdarza się, że potrzebna jest interwencja chirurga, który rozcina wargi i usuwa wywołujący infekcję wypełniacz”.

Patenty od redaktorek WH

Redaktorki z WH wolą unikać kłopotów. Dlatego, na wyjątkowe wyjścia, powiększają usta za pomocą poniższych sprawdzonych i nieszkodliwych metod:

REKLAMA

REKLAMA

Glamglow Poutmud Fizzy Glamglow Poutmud Fizzy

1. Peeling

Wygładzi usta i pobudzi krążenie krwi w naskórku, więc wargi staną się jędrniejsze. Ważne, aby w składzie były np. mięta albo pieprz. Poczujesz mrowienie, a usta delikatnie nabrzmieją (użyj: Glamglow, Poutmud Fizzy; 99 zł, douglas.pl)

REKLAMA

Filorga Nutri-Filler Lips Filorga Nutri-Filler Lips

2. Odżywiający balsam 


Zachwyci Cię ten z nawilżającymi olejkami i np. regenerującym masłem shea. Zwróć uwagę, aby w składzie był peptyd kolagenowy, który wygładza usta, poprawia ich kontur i przywraca im naturalny, pełny wygląd (użyj: Filorga, Nutri-Filler Lips; 109 zł, sephora.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Mary Kay Semi-Matt Mary Kay Semi-Matt

3. Żelowe szminki i błyszczyki z kwasem hialuronowym

Nadając ustom kolor, używaj żelowych szminek. Specjalne składniki rozpraszające światło, zapewniają optyczne powiększenie ust (użyj: Mary Kay, Semi-Matte; 85 zł, marykay.pl).

Wolisz błyszczyk? Postaw na taki, który zawiera kwas hialuronowy oraz morskie ekstrakty. Dzięki nim usta będą nawilżone i lśniące, przez co będą wydawać się optycznie większe (użyj: Dior, Lip Maximizer; 165 zł, douglas.pl).

WH 12/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij