Urodowe triki dla aktywnych dziewczyn [5 patentów]

Szybsze wysychanie lakieru, trwałość manikiuru, sposób na suche dłonie i wrażliwą skórę oraz odciśnięta na włosach gumką. Oto 5 urodowych patentów, które pomogą Ci wyglądać pięknie, mimo braku czasu.

urodowe patenty dla aktywnych dziewczyn fot. shutterstock.com

1. Jak przyspieszyć wysychanie lakieru

Ciągle powtarza się ten nudny (a raczej wkurzający) scenariusz: musisz już lecieć, a lakier nie chce wyschnąć. Użyj utwardzacza, który przyspiesza schnięcie, tworząc mocną, trwałą i błyszczącą warstwę, którą trudniej uszkodzić na treningu. Wypróbuj OPI RapiDry Top- Coat, 65 zł.

2. Ślady po gumce

Żeby uniknąć niesfornych kosmyków, ciasno wiążesz kitkę gumką, a potem możesz zapomnieć o gładkich rozpuszczonych włosach na randkę? Krótsze włosy spinaj wsuwkami, pozostałe gumką, która nie zostawia zagnieceń i nie łamie włosów, np. Invisibobble (19 zł).

3. Sposób na wrażliwą skórę

Masz wrażliwą skórę? Stosuj zasadę, że im mniej, tym lepiej. Mniej kosmetyków, mniej wcierania, peelingowania, zimna i ciepła. Na szczególnie wrażliwe miejsca, stosuj kosmetyki dla dzieci – producenci są zazwyczaj dla nich łaskawsi.

4. Suche dłonie

Zapomniałaś na siłownię rękawiczek? Poszłaś pobiegać na mrozie z gołymi rękami? Napraw szkody w czasie snu. Nałóż na dłonie regenerujący krem i rękawiczki, żeby zwiększyć wchłanianie produktu w skórę, nie kołdrę. Wypróbuj Clarena Portulacia z rękawiczkami (35 zł). Jeżeli Twoje ciało też ma dość suchego powietrza, po treningu stosuj na wilgotną po kąpieli  skórę bogate balsamy regenerujące z masłem Shea, np. mleczko Petit Marseillais, (15,99zł).

5. Trwały manikiur

Szkoda czasu na manikiur, skoro zaraz odpryśnie na lekcji boksu? Zadbaj chociaż o wygładzenie płytki. Unikniesz nacięcia skóry w pośpiechu, a dłonie będą zadbane. Nokaut.

Poznaj też patenty dotyczące stylizacji włosów oraz 18 trików makijażowych,które sprostają wymaganiom aktywnej, zadbanej kobiety. Jeśli trenujesz, znamy też kilka sztuczek dotyczących pielęgnacji włosów, które mogą ci się przydać.

WH 12/2016

REKLAMA