[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Uczulenie na kosmetyki: powody i zapobieganie [porady eksperta]

Czasem dobrze znany od lat używany krem do twarzy powoduje wysypkę. Czy skóra przyzwyczaja się do danego kosmetyku i po pewnym czasie przestaje go tolerować? Skąd się bierze nagłe uczulenie na dany produkt kosmetyczny? Zobacz, co odpowiedział nasz ekspert.

kosmetyk, krem, twarz, zmarszczki, niedoskonałości cery fot. shutterstock.com

Czy może się zdarzyć, że używam przez jakiś czas konkretnego kosmetyku, aż tu nagle dostaję uczulenia?

Tak, i to z kilku przyczyn. „Pierwsza z nich to data przydatności kosmetyku – mówi Ewa Gwiazda, kosmetolog z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach.  Druga, równie ważna, to termin użycia. Z tyłu opakowania producent umieszcza informację, jak długo możesz korzystać z danego produktu po jego otworzeniu (symbol pudełka z uniesionym wieczkiem)”.

REKLAMA

Kolejny powód to sposób nabierania produktu. Bakterie, które dostają się do pudełka z opuszków palców, mogą przyspieszyć rozkład kosmetyku. Dlatego korzystaj z niego czystymi rękoma albo przy użyciu dozownika lub szpatułki.

„Przyczyną nagłej wysypki może być również przedawkowanie konkretnej substancji, np. witamin C, A, czy zmiana składu w nowej partii danego środka – mówi Ewa Gwiazda. – Przy pojedynczym incydencie warto się jednak zastanowić, czy to na pewno wina kosmetyku. Może to alergia pokarmowa?”.

Dlatego odstaw kosmetyk i pij wapno przez 3 dni. Jeśli po powrocie do produktu sytuacja się powtórzy, znalazłaś winnego.

Powyższe pytanie wysłała nam jedna z naszych Czytelniczek. Jeśli Ty również masz do nas jakąś sprawę czy pytanie lub chcesz się z nami czymś podzielić, koniecznie zajrzyj na oficjalny profil Women's Health na Facebooku. Nigdy nie zostawiamy wiadomości bez odpowiedzi!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij