Tusze do rzęs - najlepsze maskary i makijażowe triki

Rzuć okiem na nowości w świecie maskar i wybierz najlepszy tusz do rzęs, dzięki któremu nikt się nie oprze sile Twojego spojrzenia. Poznaj też kilka sztuczek i dowiedz się, jak wykonać makijaż oka.

rzęsy jak marzenie materiały prasowe
fot. materiały prasowe

1. Demoniczne spojrzenie

Gęste rzęsy wyglądają olśniewająco, ale nie każda z nas dostała taki prezent od natury. Na szczęście są tusze, które pomogą wykreować spojrzenie wampa. Skup się przede wszystkim na zewnętrznej części rzęs. Tuszuj je znacznie mocniej niż pozostałe włoski. Maluj pod skosem, wyciągając szczoteczką zdecydowanie do góry.

Do takiego tuszowania wybierz maskarę z silikonową szczoteczką, zaokrągloną na końcu i z wbudowanym grzebyczkiem, który perfekcyjnie rozdzieli rzęsy (wypróbuj: Mascara Vamp Defi nition, Pupa, cena: 75 zł; douglas.pl). Dla jeszcze lepszego efektu i wydłużenia do zewnętrznej części rzęs możesz dokleić kępki sztucznych włosków (polecamy: rzęsy M.A.C. Lashes, cena: 58 zł; douglas.pl) i pomalować je na inny kolor, np. fioletowy czy granatowy (użyj: kolorowa Mascara O!Mega Lash, Marc Jacobs, cena: 147 zł; sephora.pl).

najlepsze tusze do rzęs wg WHfot. Producenci
fot. Producenci

PATENT WH: Grudki na rzęsach? Nigdy więcej! Przed malowaniem włóż tusz na moment do ciepłej wody i energicznie nim potrząśnij.

rzęsy jak marzeniemateriały prasowe
fot. materiały prasowe

2. Wielowymiarowy look

Pogrubione, wydłużone, podniesione od nasady i perfekcyjnie rozdzielone rzęsy? Kto by nie chciał. Sukces zapewni Ci precyzyjne nałożenie tuszu, ale nie zrobisz tego bez specjalnej szczoteczki. Tutaj z zadania idealnie wywiąże się taka w kształcie elipsy. Dodatkowo, jej minirozmiar pozwoli na dotarcie nawet do bardzo krótkich rzęs (wypróbuj: Maskara Ultimate™, Revlon, cena: 59,90 zł; rossmann.pl).

najlepsze tusze do rzęs wg WHfot. Producenci
fot. Producenci

ZOBACZ KONIECZNIE: Czy patrząc w oczy, możesz rozpoznać niebezpieczne choroby?

rzęsy jak marzeniemateriały prasowe
fot. materiały prasowe

3. Efekt sztucznych rzęs

Wcale nie musisz doklejać sztucznych rzęs i płacić za ich przedłużanie u kosmetyczki. Zadbaj o nie, używając serum, które stymuluje ich wzrost (zastosuj: Multi Lashes Serum, Joanna, cena: 30 zł; drogerie). Dla maxiefektu zaaplikuj tusz ekstremalnie pogrubiający ze szczoteczką z mieszanką długiego i krótkiego włosia. Umieść szczoteczkę u podstawy górnych rzęs i lekko poruszaj nią na boki. Gdy wszystkie rzęsy znajdą się już na szczoteczce, delikatnie, w wolnym tempie przesuń ją do góry. Po pierwszej warstwie odczekaj chwilę i nałóż drugą (wypróbuj: Big Bold Extreme Ultimate Volume Mascara, IsaDora, cena: 69,90 zł; douglas.pl).

najlepsze tusze do rzęs wg WHfot. Producenci
fot. Producenci

rzęsy jak marzenie materiały prasowe
fot. materiały prasowe

4. Kocie oko

To mała czarna wśród makijaży oczu. Idealny efekt „kociego oka” uzyskasz, używając tuszu, który nie tylko wydłuży rzęsy, ale także je pogrubi. Tuszując rzęsy, rób to do góry i do dołu, ale również lekko po skosie, w zewnętrznym kierunku. Ten ostatni trik optycznie wydłuży kąciki oczu. Aby dodać jeszcze większej drapieżności, zastosuj eyeliner i namaluj perfekcyjną kreskę, przedłużając górną linię oka. (wypróbuj: Lash Intensity™ Mascara, Mary Kay, cena: 79 zł; marykay.pl).

najlepsze tusze do rzęs wg WHfot. Producenci
fot. Producenci

WH 05/2017 

Zobacz również:
REKLAMA