Trendy na bok: klasyczny makijaż, który nie wychodzi z mody

Wyraziste brwi, jagodowe usta, promienna cera – naturalny, niewymuszony makijaż jest modny niezależnie od panujących trendów. Dlaczego? Bo po prostu dodaje Ci urody.

klasyczny makijaż fot. Getty Images

Pamiętasz modę na zupełnie matową, upudrowaną cerę? A brązowe szminki lub kolorowe rzęsy? Oglądając stare zdjęcia, często wolimy zapomnieć, że podążałyśmy za trendami. W makijażu lepiej postawić na elementy, które po prostu podkreślą Twoją naturalną urodę – bez zbędnego komplikowania spraw.

Usta

Wyraziste usta to najprostsze, co możesz wykonać, gdy chcesz nieco mocniejszego akcentu w makijażu, a nie masz wprawy. Jagodowy/winny odcień będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ ma w sobie zarówno ciepłe, jak i zimne tony, więc pasuje do każdej karnacji. Przy wyborze nie sprawdzaj jednak koloru na nadgarstku. Lepszy będzie opuszek palca, który fakturą i odcieniem zbliżony jest do skóry warg. Jeżeli kolor szminki będzie pasował, powinnaś to zobaczyć już po jednym pociągnięciu.

Brwi

Brwi odmieniają całą twarz. Za ciemne – wygląda karykaturalnie, zbyt jasne – brakuje jej wyrazistości. Pamiętaj, by kolor kosmetyku dobierać do rzeczywistego, a nie wymarzonego odcienia Twoich brwi. Jeżeli widzisz miejsca o rzadszych włoskach, wypełnij je krótkimi kreseczkami stawianymi specjalnym ołówkiem. W ten sposób nadajesz im idealny kształt, nie poprzez obrysowywanie łuków dookoła! Jeszcze szybciej wykonasz robotę, używając żelu do brwi. Wyczesz nim włoski do góry, a otworzysz optycznie oko.

Skóra

Moda na pomarańczowe usta, zielone cienie czy posklejane rzęsy przychodzi i odchodzi, a naturalna, promienna cera zawsze jest obiektem pożądania. Robiąc makijaż, rozsmaruj tylko jeden produkt między skórą a podkładem. Im grubsza warstwa kremu, bazy, korektora itp., tym trudniej podkładowi wsiąknąć w skórę, osiada więc we wszystkich załamaniach, wyglądając nienaturalnie. Na czystą skórę nałóż nawilżającą bazę, a następnie podkład z kroplą płynnego rozświetlacza. Będziesz promienieć.

Sprawdź także: Jak skutecznie zakryć cienie pod oczami?

Jak wybrać rozświetlacz:

Ciemna cera: Głęboki złoty i brązowy

Średnia cera: Jasnozłoty i różowozłoty

Jasna cera: Jasnozłoty i świetlisty kremowy

ZOBACZ TEŻ: Podkłady pielęgnacyjne - najlepsze fluidy do pielęgnacji twarzy oraz Glow make-up - jak go wykonać krok po kroku?

Zobacz również:
REKLAMA