Szybko i skutecznie - zabiegi na pupę

Gładka, krągła, niezbyt duża, ale widoczna – taka pupa to marzenie. Marzenie całkiem realne, bo wystarczą ćwiczenia i trochę konsekwencji. Zaspałaś? Okej, są też metody „last minute”

GettyImages
fot. GettyImages

Tym razem WH sprawdza zabiegi – te, którym można poddać się u kosmetologa lub lekarza. Oni gwarantują, że są szybkie i skuteczne. My się uważnie przyglądamy, a Ty decyduj.

Zabieg nr 1 - na cellulit

O co chodzi?

Oprócz braku ruchu, złej diety i uwarunkowań genetycznych na cellulit ma wpływ – jak odkrył prof. Pasquale Motolese – hemosyderyna i jony żelaza, które odkładają się pod skórą i powodują zniekształcenia. Zastrzyki preparatem Alidya usuwają je i wyrównują skórę.

Jak to działa?

Alidya (ang. Anti Lipo Dystrophic Agents) to preparat stworzony przez prof. Motolese. Aplikuje się go przez zastrzyki, po miejscowym znieczuleniu. Preparat redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe oraz rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco.

Ile to kosztuje?

Lekarz decyduje, ile ampułek wymaga terapia (1 ampułka to około 400 zł).

Zabieg nr 2 - na utratę jędrności

O co chodzi?

Dodatkowe kilogramy najczęściej odkładają się właśnie na pośladkach, zwiększając ich objętość i widoczność cellulitu. Gdy chudniesz, cellulitu nie tracisz, ale jędrność owszem. Dwa problemy może rozwiązać za jednym razem laser Ultraformer III.

Jak to działa?

To urządzenie podgrzewa tkanki: skórę, tłuszcz i mięśnie. „Obkurczając, napina je, dodatkowo stymulując do produkcji koleganu” – wyjaśnia Olga Gomułka, kosmetolog. Skóra zwiotczała (np. po odchudzaniu) ma szansę wrócić do normy.

Ile to kosztuje?

Jeden zabieg kosztuje od 2000 do 4000 zł.

Zabieg nr 3 - na masaż ciała

O co chodzi?

Jędrna skóra wymaga systematycznego masażu. Można go wykonać przy pomocy sprawnych rąk lub urządzenia do endermologii.

Jak to działa?

„Zabieg nie jest nowy na rynku, ale wciąż najbardziej popularny i niezwykle skuteczny” – mówi WH dr Joanna Suseł. Po założeniu bardzo uciskającego kombinezonu lekarz przy pomocy specjalnej głowicy mocno masuje poszczególne części ciała. Zabieg może boleć, tak samo jak silny masaż, jednak efekt rozbicia komórek tłuszczowych jest widoczny nawet po pierwszym razie.

Ile to kosztuje?

Jeden zabieg to wydatek 200 zł, ale najlepiej wykonać serię 10. Pakiety sa bardziej opłacalne, bo kilka zabiegów dostajesz za darmo.

Zabieg nr 4 - na podniesienie pośladków

O co chodzi?

Płaska pupa i bryczesy to mieszanka wybuchowa! Obecnie można usunąć tłuszcz z jednego miejsca i umieścić go w innym, co w tym wypadku znaczy: pomniejszyć uda i zaokrąglić pośladki.

Jak to działa?

„Laser LipoLife, dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości wiązki laserowej, pobiera tłuszcz bogaty w komórki macierzyste w jednym miejscu i w czasie tego samego zabiegu reimplantuje je w inne miejsce” – wyjaśnia dr Michał Kaniowski. To zabieg, który nie tylko ujędrnia i wygładza, ale jako jedyny poprawia kształt pośladków.

Ile to kosztuje?

Ważne jest to, że taki zabieg przy odpowiedniej diecie i ruchu poprawia sylwetkę na całe życie. Jego koszt to około 5000-6000 zł.

ZOBACZ TEŻ: Trening na jędrne pośladki z Agatą Zając

Zabieg nr 5 - na gładką skórę

O co chodzi?

Młoda skóra naturalnie produkuje kolagen i elastynę, dzięki czemu jest gładka i jędrna. Im masz więcej lat, tym te procesy są rzadsze, a skóra bardziej wiotka. Zabieg HIFU pobudza ją na powrót do pracy.

Jak to działa?

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to skupiona wiązka fal dźwiękowych, która działa głęboko, również na powięź. „Zabieg urządzeniem Scizer, wyposażonym w precyzyjny skaner, działa najgłębiej ze wszystkich dotychczas wprowadzonych systemów HIFU na świecie” – mówi WH kosmetolożka Olga Gomułka. To sprawia, że pod spodem, przez sprowokowane uszkodzenia, zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji.

Ile to kosztuje?

Cena jednego zabiegu na wybraną partię ciała kształtuje się od 3000 zł wzwyż.

REKLAMA