REKLAMA

Szampon koloryzujący, czyli farbowanie włosów w domu

Masz ochotę przyciemnić lub pogłębić kolor? Postaw na szampony koloryzujące, które najlepiej się do tego nadają. Zobacz, jak działają te kosmetyki i poznaj kilka porad dotyczących farbowania włosów w domu.

brunetka, uroda, włosy, farbowanie włosów, koloryzacja fot. shutterstock.com

Jak działa szampon koloryzujący?

Szampon koloryzujący nadaje kolorowi włosów głębi, intensywności oraz połysku na dłużej. Jego formuła jest na tyle łagodna, że nie wpływa destrukcyjnie na wewnętrzną strukturę włosów i nie narusza ich naturalnej pigmentacji. Jednocześnie pokrywa do 50% siwych włosów. Przyciemnia włosy o ton lub dwa; wyjątkiem są blondynki, w przypadku których może to zrobić znacznie intensywniej.

REKLAMA

Jak długo się utrzymuje?

W zależności od rodzaju i marki szamponu zmywa się od 8 do 20 myć.

Dla kogo ta metoda koloryzacji włosów jest najlepsza?

Dla dziewczyn, które lubią swój naturalny odcień włosów, ale chcą pogłębić lub delikatnie przyciemnić ich kolor. „To świetna opcja, gdy nie jesteśmy pewni, jaki kolor chcemy i czy rzeczywiście nasz wybór będzie dla nas dobry” – opowiada Konrad Kłos. Nie jest polecany blondynkom, bo trudno przewidzieć efekt. Poza tym – w przypadku włosów rozjaśnianych – ten kosmetyk nigdy nie pokryje wszystkich odrostów.

Znajdź swój odcień

Nowy kolor włosów będzie wyglądał efektownie tylko wtedy, gdy dobierzesz go do swojej urody. Oto kilka podstawowych porad:

  • Chcesz w bezpieczny sposób zafarbować włosy? Dobierz kolor nie więcej niż dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od ich naturalnego odcienia.
  • Jeśli masz zbyt przetrawione pasma rozjaśnianiem (są białe), wystarczy dla nadania im koloru użyć szamponu lub szamponu koloryzującego.
  • Dziewczyny, które mają cerę naczynkową, powinny unikać ciepłych, miedzianych kolorów. Bezpiecznym rozwiązaniem są popielate barwy.
  • Jeżeli masz cerę oliwkową, staraj się wybierać odcienie złote i brązowe. 

Zobacz także, jak działa rozjaśniacz do włosów oraz jak używać pianek, pudrów i szamponów koloryzujących.

WH 03/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA