[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Suche włosy: przyczyny i sposoby zapobiegania

Najpierw sięgasz po byle jaki szampon, potem w ruch idzie suszarka i prostownica. Normalka? Zatem wcale nas nie dziwi, że masz suche włosy. Zobacz, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja włosów i zapomnij o problemie.

fot. Sofi photo 2015/shutterstock.com fot. Sofi photo 2015/shutterstock.com

Nie daj się wkręcić! Etykieta przyklejona przez producentów do Twojego szamponu wprowadza Cię w błąd: suche włosy to nie rodzaj – to stan, który można wyleczyć. Aby temu zaradzić, przede wszystkim musisz się dowiedzieć, co pozbawia Twoje pasma ich naturalnej odżywki, czyli zawartej w otoczce włosa warstwy lipidowej. Nasi eksperci zdradzają, w czym tkwi problem i dzielą się swoimi prostymi patentami na poprawę kondycji naszych suchych włosów.

 

REKLAMA

Pogoda

„Zimą niskie temperatury na zewnątrz na zmianę z wysokimi wewnątrz sprawiają, że włosy stają się przesuszone – mówi nam stylista celebrytów Richard Marin. – A kiedy przychodzi lato, wystawiamy nasze kosmyki na działanie promieni słonecznych i moczymy je w słonej, morskiej wodzie – to wszystko również wysusza nasze włosy”.

Jak więc zadbać o włosy w zimie? Używaj „mocniejszej” odżywki. To tak jak z kremem do twarzy: gdy temperatura spada, sięgasz po tłustszy, gęstszy kosmetyk.

Produkty wygładzające włosy

Zbyt dużo produktów wygładzających włosy na raz może sprawić, że Twoja czupryna stanie się bardzo wysuszona. „Te zabiegi dają dobre efekty i Twoje włosy rzeczywiście mogą wyglądać olśniewająco, ale jeśli stosujesz je zbyt często, zniszczona warstwa lipidowa sprawia, że staną się łamliwe” – wyjaśnia stylistka fryzur Sylvia Vaught.

Czemu masz ciągle nosić proste włosy? Od czasu do czasu możesz zaszaleć i zafundować sobie zakręconą fryzurę. Zobacz, jak zrobić loki i jak zrobić fale.

Zmiany hormonalne

“Tabletki antykoncepcyjne, ciąża i menopauza to najczęstsze powody wahań hormonalnych w Twoim organizmie, które mogą niekorzystnie wpływać na stan Twoich włosów i powodować ich przesuszenie oraz łamliwość” – tłumaczy Vaught. Jeżeli chodzi o hormony, fryzjer niewiele Ci pomoże – lepiej przedyskutuj problem ze swoim lekarzem.

Nieodpowiednie kosmetyki do włosów

Nie każdy szampon jest tworzony tak samo: Vaught przestrzega przed sięganiem po szampon należący do Twojego faceta, gdy Twój akurat się skończy. “Lepiej umyj włosy samą wodą, by je nieco odświeżyć. Wyjdziesz na tym lepiej, niż używając produktu, który nie jest dla Ciebie odpowiedni”.

Pamięta też, by do swojego tygodniowe rozkładu zajęć, wpisać nałożenie maski na włosy. “Po prostu umyj włosy nałóż maseczkę, zawiń je szczelnie w ręcznik na 30 minut i voilà” – mówi Vaught.

Jeszcze jedna rada dotycząca produktów do pielęgnacji włosów: używaj odżywki bez siarczanów, zwłaszcza jeśli farbujesz włosy, bo związek ten sprawia, że kolor blaknie. Poza tym usuwa warstwę ochronną z Twoich włosów. “Upewnij się, że myjesz i odżywiasz swoje włosy produktami pozbawionymi siarczanów” – przypomina Marin.

Rozczesywanie mokrych włosów

“Pamiętaj, że włosy są najbardziej podatne na zniszczenia, gdy są mokre” – mówi stylistka fryzur. Niekoniecznie ma to wpływ na ich przesuszanie, ale zdecydowanie zwiększa ryzyko pojawiania się rozdwojonych końcówek. Wiesz co jeszcze wywołuje ten problem? Dowiedz się, jak zapobiec rozdwojonym końcówkom i uniknij wizyty u fryzjera. A my póki co radzimy: zamiast rozczesywać mokre włosy szczotką, użyj grzebienia z rzadkimi ząbkami i odrobinę odżywki.

Lokówka, prostownica i suszarka

Gorące powietrze z suszarki, gorąca prostownica i gorąca lokówka – taka codzienna dawka ciepła nie działa najlepiej na Twoje włosy i pozbawia je naturalnej warstwy ochronnej. „To może spowodować dodatkowe, niepotrzebne szkody, których przecież można uniknąć” – przekonuje Vaught.

Jeśli już koniecznie musisz suszyć lub prostować włosy, nie ustawiaj nigdy maksymalnej temperatury na urządzeniu. Najlepiej byłoby, gdybyś zaopatrzyła się w suszarkę jonową, która sprawi, że Twoja fryzura nie będzie się elektryzować. Poza tym Twoje włosy wyschną szybciej, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu.

WH

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij