REKLAMA

Stylizacje gwiazd: opaski do włosów

Z upodobaniem noszą je Keira Knightley, Kristen Dunst i Michelle Williams. Romantyczne ozdoby na głowę to must have grudnia. Opaski do włosów dodadzą każdej stylizacji uroczystego, świątecznego charakteru. Poczujesz się jak Królowa Śniegu.

opaski na włosy fot. Getty Images

Z motywem liści

Inspiracja: atelier Versace

Modelki na ostatnim pokazie Versace wyglądały w liściastych opaskach eterycznie jak leśne nimfy.

Wykonanie

1. Na umyte włosy zaaplikuj spray chroniący przed wysoką temperaturą i wysusz naturalnie, nie dodając im specjalnie objętości.

2. Wykorzystaj lokówkę stożkową i zawiń na nią włosy dookoła głowy, wydzielając pionowe sekcje. Sekcje mogą być bardzo szerokie, dzięki czemu uzyskasz łagodne, niedopracowane fale.

3. Rozczesz włosy szeroką szczotką. Na koniec nałóż poziomo opaskę, nasuwając ją na czoło.

Zobacz także, jak odświeżyć i ożywić swój styl i zainspiruj się naszymi pomysłami na letnie zestawy.

REKLAMA

REKLAMA

opaski na włosy fot. Getty Images

Pastelowy diadem

Inspiracja: Kirsten Dunst

Blondwłosa aktorka w białej sukience i pastelowej opasce wygląda jak wcielenie młodości oraz niewinności.

Wykonanie

1. Umyj włosy i przygotuj się do kolejnych kroków za pomocą lotonu do stylizacji.

2. Wysusz włosy – jeśli są naturalnie falowane lub kręcone. W innym przypadku wymodeluj je szczotką i dodaj delikatny skręt, używając lokówki.

3. Na przygotowane w ten sposób włosy zawiąż opaskę na wysokości kości ciemieniowej ponad uszami i zwiąż ją z tyłu. Następnie wybieraj nieregularnie pasma i zawijaj je pod opaskę tylko do połowy ich długości. Zabezpiecz je tam wsuwkami. Powtórz tę czynność dookoła głowy.

4. Pozostałe włosy zacznij uplatać w luźny warkocz, zaczynając tylko kilka centymetrów ponad końcówkami. Zabezpiecz go gumką i przypnij na koronie głowy wsuwką, by uzupełnić kształt.

REKLAMA

opaski na włosy fot. Getty Images

Sznur błyskotek

Inspiracja: Chiara Ferragni

Najpopularniejsza blogerka świata stawia na bardzo modny teraz przepych – jeden sznur biżuterii na głowie to dla niej za mało.

Wykonanie

1. Na umyte włosy zaaplikuj delikatny krem do stylizacji i wysusz je za pomocą szczotki z naturalnym włosiem w celu ich wygładzenia.

2. Wydziel przedziałek w odpowiednim dla Ciebie miejscu. Następnie z lewej i z prawej strony zapleć warkocze, by połączyć je w jeden na wysokości potylicy.

3. Nałóż opaskę, tak by znalazła się na środku głowy.

4. Włosy z góry przeczesz do tyłu, by za opaską nie było widać przedziałka. Spryskaj całość lakierem. Wyciągnij kilka pasm, które dodadzą fryzurze lekkości.

REKLAMA

REKLAMA

opaski na włosy fot. Getty Images

Cała w kwiatach

Inspiracja: Keira Knightley

Romantyczny, kwiecisty wianek w rozwichrzonych włosach nadaje Keirze jeszcze więcej dziewczęcego uroku.

Wykonanie

1. Na umyte włosy zaaplikuj produkt do modelowania: piankę do włosów kręconych, jeśli mają one naturalną sprężystość, lub spray z efektem wody morskiej, jeśli Twoje włosy są proste.

2. Wysusz je za pomocą dyfuzora w celu uzyskania jak największego nieładu. Krótkie włosy wystarczy tylko spryskać lakierem i – delikatnie rolując grzywkę w kierunku od twarzy – umocować ją wsuwkami.

3. Jeśli masz dłuższe włosy, przeczesz je delikatnie palcami do tyłu, tak by nie rozprostować gniecionej tekstury, i zapleć warkocz, który następnie można podwinąć pod spód i przypiąć wsuwkami, tak by optycznie go skrócić. Włosy ze strefy grzywki potraktuj w taki sam sposób.

4. Teraz mocowanie opaski. Tym razem powinna ona sięgać nieco niżej, aż do kości potylicy. Jej górę zatrzymaj na wysokości środka głowy.

5. Delikatnie roztrzep włosy, wyciągając z fryzury bardzo nieregularne, cienkie kosmyki. Spryskaj je lakierem.

REKLAMA

opaski na włosy fot. Getty Images

Szeroka opaska

Inspiracja: Michelle Williams

Szeroka opaska najeżona błyskotkami nabiera niegrzecznego, lekko punkowego wyrazu.

Wykonanie

1. Zaaplikuj produkt dodający objętości. Wysusz włosy z głową pochyloną w dół i przeczesz je płaską szczotką. Skieruj grzywkę w odpowiednią stronę, ale postaraj się zaczesać ją dość głęboko, tak by przedziałek znajdował się prawie na boku. Dla pewności utrwal mocnym lakierem.

2. Nałóż opaskę, przesuwając ją do tyłu głowy – uzyskasz dzięki temu efekt uniesienia włosów na koronie; możesz go dodatkowo zwiększyć, delikatnie tapirując włosy z tyłu. Zastosuj suchy szampon, który nada włosom tekstury i utrwali cały look.

WH 01-02/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA