[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Stanik sportowy – jak go wybrać, by nie nabawić się otarć i wysypek

Po treningu wyskakuje Ci na dekolcie nieestetyczna wysypka? W czym tkwi problem? O odpowiedź poprosiłyśmy naszego kosmetologa. Sprawdź, jak szybko pozbyć się tego problemu.

stanik sportowy fot. shutterstock.com

Od stanika sportowego dostaję wysypki na dekolcie. Z czego to może wynikać i jak sobie z tym radzić?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – Aneta Szulska-Schoepp, lekarz z kliniki PerfectDerm we Wrocławiu.

REKLAMA

Przyczyny wysypki

Bielizna sportowa jest produkowana z włókien, które mogą pochodzić z naturalnych surowców organicznych lub – w zdecydowanie większej liczbie przypadków  z surowców nieorganicznych. „Wykorzystanie takich tkanin do produkcji bielizny może wywoływać uczulenia. Głównym alergenem są najczęściej metale” – mówi Aneta Szulska-Schoepp, lekarz z kliniki PerfectDerm we Wrocławiu.

Jak zapobiec uczuleniom

Dlatego kup w aptece emolient i stosuj przynajmniej 2 razy dziennie. Jeżeli objawy się utrzymają, zgłoś się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. I bezwzględnie zmień bieliznę na taką, która zawiera jak najwięcej naturalnych włókien.

Jak dobrać stanik sportowy

Biustonosz sportowy powinien utrzymywać Twój biust w ryzach, pozwalając Ci w pełni skupić się na treningu. Kupując stanik sportowy pamiętaj, że najważniejszy jest odpowiedni rozmiar. Kolory i design to naprawdę sprawa drugorzędna. Unikaj również szwów i zgrubień w miejscach szczególnie wrażliwych (takich jak krocze, pachy i okolice pod piersiami). W przeciwnym przypadku ćwicząc, możesz nabawić się otarć.

Zobacz też, jak często zmieniać strój sportowy.

To pytanie zostało wysłane na naszą facebookową skrzynkę. Odpowiedź została opublikowana na łamach papierowego wydania magazynu. Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi!

WH 06/2015

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij