Sposoby na piękną cerę i inne ciekawostki urodowe

Co jeść, żeby mieć zdrową i piękną cerę? Jak ułatwić sobie usuwanie lakieru do paznokci? Które perfumy możesz bezpiecznie stosować przed wyjściem na plażę? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną garść ciekawostek dotyczących urody.

smoothie ze szpinaka fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Piękna od środka

Mimo wakacyjnej pogody, cały czas wyglądasz na bladą i zmęczoną? Wcale nie musisz nakładać kolejnej warstwy rozświetlacza czy szminki, by ożywić twarz. Okazuje się, że często lepiej niż kosmetyki działa mała zmiana w diecie, która poprawi pracę Twoich jelit.

Pobudź swój układ trawienny, dodając do sałatek startego buraka – działa jak łagodny środek przeczyszczający (wypróbuj także przepisy na dania z burakiem). Możesz też rano wypijać zielony koktajl ze szpinaku, kolendry, jarmużu oraz jabłka z miodem i sokiem z cytryny. Dzięki temu zalśnisz wewnętrznym blaskiem!  

Przetestuj również nasze pomysły na zdrowe zupy ze smoothie oraz koktajl z truskawek i daktyli.

paznokcie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lakier do zerwania

Zdrapywanie odpryskującego lakieru z paznokci jest dla nich szkodliwe, ponieważ niszczy też ich wierzchnią powłokę. Chyba że użyjesz produktu stworzonego do zrywania. Istnieją specjalne bazy typu peel off , które zawierają nietoksyczny, gumowaty polioctan winylu.

Dzięki niemu lakier schodzi z paznokci za jednym pociągnięciem - jak naklejka. Bez zmywacza! Wypróbuj Miss Sporty, Peel Off , baza(8,69 zł, rossmann.pl).  

słońce, strój kąpielowy, bikini, wakacje, lato, plaża fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zero procent

Tyle alkoholu może zawierać zapach, którym chcesz spryskać się na plaży. Alkohol wchodzi w reakcję ze słońcem, tworząc na skórze przebarwienia. Lepiej użyj odświeżającej mgiełki do ciała i włosów Benefit Bathina (150 zł, sephora.pl).  

WH 07-08/2016

REKLAMA