Sposób na lśniące włosy i inne ciekawoski urodowe

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po myciu, aby nasze kosmyki były pełne blasku? Dlaczego warto płukać usta olejkiem z rozmarynu? Jak kakao wpływa na naszą skórę? Przed Tobą kolejna garść ciekawostek dotyczących urody.

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Susz i już!

Wciąż masz wyrzuty, że suszysz włosy suszarką? Niepotrzebnie. Badania „Annals of Dermatology” dowodzą, że pozostawianie wilgotnych włosów do wyschnięcia na powietrzu może rozpulchniać od środka ich strukturę, co w efekcie prowadzi do pozbawienia kosmyków całego blasku. Rozwiązanie? Osusz mokre włosy ręcznikiem z mikrofibry, a następnie rozpyl na nie kosmetyk pochłaniający wilgoć, np. wspomagający suszenie włosów (50 zł). Wysusz silnym strumieniem powietrza. I lśnij...   

Sprawdź także, jak dodać włosom objętości i dobrać fryzurę do swojego typu figury.

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dodaj olejek

2 krople olejku eterycznego z rozmarynu oraz goździka należy dodać do szklanki wody, by uzyskać naturalny płyn do płukania ust. Według magazynu „Molecules” ekstrakty ziołowe są bogate w terpeny – węglowodory zwalczające szczepy bakterii powodujące próchnicę oraz choroby dziąseł. W odróżnieniu od syntetycznych płukanek z alkoholem lub chlorheksydyną, te ziołowe nie przebarwiają szkliwa ani nie wysuszają śluzówki.

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wanna czekolady

Kakao świetnie działa na skórę po zimie. Zawarty w nim tryptofan anandamid działają nawilżająco na odwodnioną i pozbawioną blasku skórę. Zapewnią też zdrowy koloryt i usuną oznaki zmęczenia.

Sephora Żel do kąpieli i pod prysznic

Czekolada Nuty orzecha laskowego wanilii zmieszane z ekstraktem kakaowego ziarna. Cena: 39 zł

Aquolina Żel pod prysznic i do kąpieli

Czekolada i orzech Zawiera w 100% naturalne kakao. Cena: 32 zł

Ministerstwo Dobrego Mydła Półkula kąpielowa

Czekolada Kakao i masło shea pielęgnują skórę i smakowicie. Cena: 5,50 zł 

WH 04/2016

REKLAMA