Sposób na lśniące włosy i inne ciekawoski urodowe

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po myciu, aby nasze kosmyki były pełne blasku? Dlaczego warto płukać usta olejkiem z rozmarynu? Jak kakao wpływa na naszą skórę? Przed Tobą kolejna garść ciekawostek dotyczących urody.

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Susz i już!

REKLAMA

Wciąż masz wyrzuty, że suszysz włosy suszarką? Niepotrzebnie. Badania „Annals of Dermatology” dowodzą, że pozostawianie wilgotnych włosów do wyschnięcia na powietrzu może rozpulchniać od środka ich strukturę, co w efekcie prowadzi do pozbawienia kosmyków całego blasku. Rozwiązanie? Osusz mokre włosy ręcznikiem z mikrofibry, a następnie rozpyl na nie kosmetyk pochłaniający wilgoć, np. wspomagający suszenie włosów (50 zł). Wysusz silnym strumieniem powietrza. I lśnij...   

Sprawdź także, jak dodać włosom objętości i dobrać fryzurę do swojego typu figury.

REKLAMA

REKLAMA

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dodaj olejek

2 krople olejku eterycznego z rozmarynu oraz goździka należy dodać do szklanki wody, by uzyskać naturalny płyn do płukania ust. Według magazynu „Molecules” ekstrakty ziołowe są bogate w terpeny – węglowodory zwalczające szczepy bakterii powodujące próchnicę oraz choroby dziąseł. W odróżnieniu od syntetycznych płukanek z alkoholem lub chlorheksydyną, te ziołowe nie przebarwiają szkliwa ani nie wysuszają śluzówki.

REKLAMA

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wanna czekolady

Kakao świetnie działa na skórę po zimie. Zawarty w nim tryptofan anandamid działają nawilżająco na odwodnioną i pozbawioną blasku skórę. Zapewnią też zdrowy koloryt i usuną oznaki zmęczenia.

Sephora Żel do kąpieli i pod prysznic

Czekolada Nuty orzecha laskowego wanilii zmieszane z ekstraktem kakaowego ziarna. Cena: 39 zł

Aquolina Żel pod prysznic i do kąpieli

Czekolada i orzech Zawiera w 100% naturalne kakao. Cena: 32 zł

Ministerstwo Dobrego Mydła Półkula kąpielowa

Czekolada Kakao i masło shea pielęgnują skórę i smakowicie. Cena: 5,50 zł 

WH 04/2016

Zobacz również:
Kitesurfing w Polsce z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 16 lat temu uprawiała go garstka zapaleńców, dziś widok kite'a nad falami Bałtyku nie budzi już zdziwienia. Przez ten czas ewaluował nie tylko sprzęt, ale i technika pływania, rozgrywane podczas zawodów konkurencje i ilość zapaleńców na wodzie. Kitesurfing ma już tak wielu fanów na świecie, że znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA