[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Spirulina: skąd brać algi morskie? [superfoods pod lupą]

Słyszałaś już o zdrowotnych właściwościach alg morskich? Koleżanka z pracy mówiła, że spirulina pomoże Ci schudnąć? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej i sprawdzić, czy algi morskie są warte swojej ceny i gdzie je kupować.

spirulina, algi morskie, suplementy Spirulina made in China?

Czytałam, że algi morskie, na przykład spirulina, mają jakieś niezliczone zalety zdrowotne, ale trzeba uważać na ich pochodzenie, ponieważ bardzo chłoną toksyny i zanieczyszczenia z wody. Na rynku znalazłam algi chińskiej produkcji – bać się, czy nie?

Spirulina - właściwości

Faktycznie, spirulina jest jedną z bardziej wartościowych roślin, ale jej zalety są całkowicie policzalne (przynajmniej przez dzisiejszą naukę). Uznaje się ją za silny przeciwutleniacz, wspomaga nasz metabolizm i trawienie, dostarcza pełnowartościowego białka, witamin – zwłaszcza z grupy B – oraz minerałów: żelaza, cynku, selenu.

REKLAMA

Badania przeprowadzane na zwierzętach pokazują obiecująco, że spirulina może zwiększać produkcję przeciwciał, co może mieć znaczenie w chorobach nowotworowych, a panie mogą być dodatkowo zainteresowane obecnością w spirulinie kwasu linolowego CLA, który wspomaga odchudzanie.

Oczywiście, że miejsce, z którego algi pochodzą, ma ogromne znaczenie – istotne jest natężenie promieniowania słonecznego, głębokość akwenów (naturalnych lub sztucznych), skład mineralny wody, jej zanieczyszczenie, zmiany środowiskowe – wszystko to może mieć wpływ na poziom toksyn.

Na rynku działają jednak firmy, które posiadają wszystkie niezbędne międzynarodowe certyfikaty jakości i bezpieczeństwa (trzeba przeszukać internet, bo firmy z certyfikatami zawsze się tym chwalą), więc kupowanie niepełnowartościowych produktów przygotowanych przez nieznanych wytwórców w nieznanych okolicznościach jest niepotrzebnym ryzykiem.

A czy chcesz wiedzieć, na które cudowne specyfiki nie warto wydawać kasy? W takim razie sprawdź listę 20 najgorszych suplementów diety oraz poczytaj o zielonej kawie.

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij