Czym jest sonoforeza?
Sonoforeza, nazywana także mikromasażem tkankowym, to nic innego jak prosty zabieg kosmetyczny wykonywany przy użyciu ultradźwięków. Jest to przyjemny masaż, który ma na celu rozluźnienie mięśni oraz dostarczenie substancji odżywczych do głębszych partii skóry. Dzięki temu skóra jest regenerowana i uelastyczniana, a co za tym idzie, niwelowane są zmarszczki czy cellulit.
ZOBACZ TEŻ: Plastry na pryszcze - jak działają?
Sonoforeza – efekty
„Sonoforeza relaksuje mięśnie mimiczne, wprowadza w lekki ruch chłonkę (limfę), dzięki czemu łatwiej odprowadzane są zastoje limfatyczne w obrębie zabiegowym do węzłów chłonnych. Ponadto pobudza i stymuluje procesy zachodzące na poziomie komórkowym przez wtłaczanie substancji aktywnych głębiej” – tłumaczy kosmetolożka Aleksandra Nadler.
Skóra po zabiegu jest odżywiona i nawilżona, dlatego od razu widoczny jest naturalny blask. Ponadto niwelowane są wszelkiego rodzaju cienie i przebarwienia. Cera jest ujędrniona i odmłodzona. Kolejną zaletą sonoforezy jest fakt, że dobrze przygotowuje skórę do następnych etapów pielęgnacji. Po takim zabiegu skóra dużo lepiej chłonie różnego rodzaju kremy i produkty do pielęgnacji, co wspomaga ich działanie.
Ile razy powinna powtórzyć zabieg, aby osiągnąć widoczne efekty?
„Najlepszy efekt osiągniesz po 4 do 6 zabiegach, ale sonoforeza jest naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, dlatego jeśli nie ma przeciwwskazań, można go wykonywać nawet raz w tygoniu” – odpowiada ekspertka.
Sonoforeza – dla kogo?
Tak naprawdę prawie każdy może poddać się zabiegowi sonoforezy. Każdy, ponieważ można go stosować przy wszystkich typach skóry. Ponadto, polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Istnieje jednak kilka wskazań i przeciwwskazań do stosowania tego zabiegu.
Zabiegowi sonoforezy powinny się poddać przede wszystkim osoby, które zmagają się problemami typu:
- łojotok
- trądzik
- przebarwienia
- zmarszczki i mało elastyczna skóra
- cellulit
- złogi tłuszczowe
- rozszerzone naczynia włosowate
Sonoforeza – przeciwwskazania
Sonoforeza jest uważana za zabieg mało inwazyjny i stosunkowo bezpieczny. Jednak należy pamiętać, że każdy zabieg kosmetyczny będzie miał więcej lub mniej przeciwwskazań do jego wykonania. W przypadku sonoforezy do przeciwwskazań zaliczają się:
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe
- choroby tarczycy
- choroby krążenia
- choroby wieńcowe
- rozrusznik serca lub inne metalowe części znajdujące się w miejscu zabiegowym
- epilepsja
- stwardnienie rozsiane
- przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym
- ostre stany zapalne
- gorączka