[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Slow fashion, czyli moda ekologiczna [jak być świadomym konsumentem]

Czym się różni recykling od upcyklingu i co to ma w ogóle wspólnego z modą? Jak kupować ubrania odpowiedzialnie i być świadomym konsumentem? Sprawdzamy, jak zasady slow life przełożyć na modę. Czas na zakupy w stylu slow.

moda slow fashion Filozofię slow life powinnaś przenieść na każdą dziedzinę życia, także na modę.

Twoja koszulka odbyła podróż, o jakiej Ty możesz tylko pomarzyć. Niestety, gdy Ty cieszysz się, że kupiłaś coś za grosze, cenę Twojej oszczędności płaci ktoś inny. Kupuj odpowiedzialnie. My podpowiemy Ci, jak to robić.

1. Metki

Sprawdź, w jakim kraju oraz z jakich materiałów wykonano daną rzecz. Jak donosi serwis labourbehindthelabel.org, pracownicy przemysłu odzieżowego w Tajlandii i w Bangladeszu są opłacani poniżej płacy wystarczającej na życie. Szukaj też logo FairTrade – ten certyfikat oznacza, że pracownik otrzymał godziwe wynagrodzenie, a środowisko naturalne nie ucierpiało.

2. Biobawełna

Od zwykłej różni się tym, że jej uprawa spełnia zasady rolnictwa ekologicznego. Jest też bezpieczniejsza zarówno dla ludzi pracujących przy jej produkcji, jak i dla tych, którzy ją noszą. Sprawdź przy okazji 4 materiały, które szkodzą skórze.

3. Targi mody

W wielu miastach coraz częściej organizowane są kiermasze młodych projektantów mody. To okazja nie tylko na zdobycie oryginalnych, designerskich ubrań i akcesoriów, ale i szansa na osobisty kontakt z twórcą. Najbliższa duża impreza to Targi Slow Fashion w Warszawie (1-2 X), o pochodzenie materiałów zapytasz więc u źródła. 

4. Recykling

Nienoszone już ubrania i buty zbieraj do kartonu. Co jakiś czas sklepy organizują zbiórki, podczas których wymienisz swoje stare rzeczy na kupony. Taką akcję organizuje m.in. H&M. W zamian za jednorazową paczkę ubrań otrzymasz voucher o wartości 5 zł, który później możesz wymienić na nowe rzeczy. Oczywiście stare ubrania możesz też oddać potrzebującym. Znajdź w internecie najbliższy dom dziecka lub dom samotnej matki. Pamiętaj tylko, by oddawane ubrania były wyprane.

REKLAMA

REKLAMA

torby z recyklingu, upcyklin, ho-lo.pl, ijoijo.pl Torba ze zużytych węży strażackich (ijoijo.pl) i torba ze starych banerów reklamowych (ho-lo.pl).

5. Upcykling

Na początku był recykling... Teraz przyszedł czas na jego młodszego brata. W upcyklingu nie chodzi tylko o ponowne użycie surowca, ale zamienienie go w małe dzieło sztuki. W Polsce działają firmy, które produkują np. stylowe torby, nerki czy notatniki ze starych banerów reklamowych lub paski ze zużytych węży strażackich.

Torba ze zużytych węży strażackich

  • model: Czarna Mamba
  • cena: 270 zł
  • dostępne na: ijoijo.pl

Torba miejska ze starego baneru reklamowego

  • model: Ladyzer Klein
  • cena: 135 zł (w tym koszty przesyłki)
  • dostępne na: ho-lo.pl

WH 10/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij