Słoneczne ombré na ustach

Makijaż ust inspirowany kolorami nieba przy zachodzie słońca? Choć brzmi kosmicznie, jest bardzo prosty do wykonania.

Gdy słońce zachodzi, niebo rozświetlają odcienie różu, pomarańczu i czerwieni, płynnie przechodzące jeden w drugi. Trudno oderwać oczy od zjawiskowej feerii barw, która pojawia się wtedy na horyzoncie. Ludzie robią sobie zdjęcia na tle zachodzącego słońca. Filmują zachody, malują... Chociaż niby wszyscy wiemy, że zachodzące słońce to widoczek najbardziej zasługujący na miano kiczu, i tak nie potrafimy powstrzymać podziwu. 

Ten odwieczny zachwyt słońcem możesz wykorzystać. Zdobiąc podobnym ombré swoje wargi, sprawisz, że wydadzą się pełniejsze. A efekt przyciągania spojrzeń będzie zbliżony do popularności zachodów słońca.

Uwaga, WH nie bierze odpowiedzialności za wszystkich nieszczęśników, którzy zaczną pisać ody do „twych zmysłowych ust w kolorach wieczornego nieba”. Czy jakoś tak.

Słoneczne usta w pięć minut

1. Obrysuj i wypełnij kontur ust kredką w cielistym kolorze ( na przykład H&M, odcień Au naturel, 19,90 zł). Dlaczego nie postawić na pomadkę? Nie chcemy, by kolory zlały się na wargach w jeden odcień, a kredka jest mniej podatna na rozmazywanie niż szminka.

2. Konturówką, tym razem w truskawkowym odcieniu (my lubimy Max Factor, Colour Elixir, odcień Red Rush, 34,99 zł) zamaluj centralny obszar warg, zaczynając od wewnątrz i posuwając się ku kącikom. Chodzi o to, by plama koloru nie sięgała do zewnętrznych krawędzi ust, a stanowiła jedynie akcent pośrodku.

3. Delikatnie rozetrzyj kosmetyk opuszkami palców, by zatrzeć wyraźne granice między barwami.

W marcowym numerze Women’s Health (który strona po stronie możesz przejrzeć na naszej stronieznajdziesz cztery dodatkowe makijaże inspirowane zjawiskami przyrody. Dowiesz się, jak zyskać: burzowe powieki, rozwiane brwi, piaskowe policzki i oczy przyprószone gwiezdnym pyłem.

REKLAMA