To naturalne, że skóra się starzeje i tego procesu na razie zatrzymać się nie da, ale tempo zmian w dużej mierze zależy od nas samych. Dla zdrowia i dobrego wyglądu skóry ciała najważniejsze są ruch i dobra dieta. Z pomocą przychodzi również technologia, która pozwala na przebudowę głębokich warstw skóry, poprawę jej gładkości, napięcia i elastyczności.
Zabiegi na jędrne ciało
- Icoone laser na jędrne ciało
- HIFU na lifting pośladków
- Ultradźwięki i lipoliza iniekcyjna na tłuszcz
Dlaczego tracimy jędrność skóry?
Utrata jędrności skóry to proces bardzo indywidualny – trochę zależy od genów, sporo od ilości ciąż, jeszcze więcej od aktywności fizycznej i diety. O ile u dojrzałych kobiet znaczący wpływ na wygląd skóry mają zmiany hormonalne i te zachodzące w fibroblastach, które zaczynają produkować mniejsze ilości kolagenu, o tyle u tych młodszych najważniejsze są codzienne nawyki.
Podstawowym błędem jest przesuszenie skóry, co łatwo zauważyć choćby zimą. Jędrna skóra musi być dobrze nawilżona od wewnątrz – przez picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, i na zewnątrz – przez stosowanie balsamów. Nadmierne opalanie się ma negatywny wpływ na utratę elastyczności skóry, o czym przekonujemy się dopiero w czwartej dekadzie życia. Podobnie jak gwałtowne wahania wagi: zarówno szybkie tycie, jak i chudnięcie nie sprzyjają elastyczności skóry. Na jakość włókien kolagenowych duży wpływ ma dieta, która powinna być bogata w dobre tłuszcze, chude białko i z dużą ilość warzyw. Na skórę negatywny wpływ ma zanieczyszczone powietrze, dlatego mieszkanki dużych miast muszą przyzwyczaić się do okresowego noszenia profesjonalny maseczek nawet wtedy, gdy pandemia przeminie.
Icoone laser na jędrne ciało
Podciśnieniowy masaż drenujący w połączeniu z laserem poprawia jędrność skóry, zmniejsza cellulit i obrzęki.
Czym jest Icoone laser?
To jedna z nowoczesnych odmian endermologii, która polega na intensywnym masażu drenującym i nieinwazyjnej laserowej lipolizie. Zabieg składa się z dwóch etapów: 20-minutowego masażu całego ciała i 10-minutowych zabiegów laserowych na poszczególne partie: brzuch, boczki, pośladki, przód ud, tył ud. Podczas zabiegu pacjentka jest ubrana w elastyczny kostium, przypominający rajstopę, który chroni skórę przed drobnymi urazami. Intensywność drenażu można regulować i dostosować do indywidualnych preferencji pacjentki. Poprawę wyglądu skóry widać już po jednym zabiegu, ale najlepsze efekty daje seria od 5 do 10 z dużą częstotliwością 2-3 razy w tygodniu. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonywanie sesji przypominających minimum raz w miesiącu.
Zabieg trwa 20-60 min, w zależności od ilości focusów laserowych na poszczególne partie ciała. Jeden zabieg składający się z drenażu i 1-4 focusów kosztuje 250-500 złotych, Wykupienie serii jest tańsze.
Icoone laser – zalety
„Dwie głowice masujące wyposażone w rolki z licznymi mikrootworami precyzyjnie i dogłębnie drenują każdy milimetr skóry bez jej rozciągania czy powodowania urazów. Fala lasera przenika w głąb tkanek, gdzie jest silnie absorbowana przez komórki tłuszczowe, co powoduje podwyższenie ich temperatury oraz przyspieszenie procesu lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu. Światło LED działa na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu” – wyjaśnia specjalista modelowania sylwetki Marcin Świątkowski. I dodaje, że masaż poprawia krążenie, stymuluje układ limfatyczny, przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii i ujędrnia, a światło LED i laser mają zmniejszyć konkretny problem, jak np. cellulit czy nadmiar tkanki tłuszczowej.
Dla kogo przeznaczony jest Icoone laser?
Zabieg jest bezbolesny i skuteczny w przypadku każdego rodzaju skóry. Sprawdzi się także w przypadku ciężarnych w III trymestrze, likwidując obrzęki nóg. Do przeciwwskazań należą między innymi: choroby nowotworowe, pierwszy trymestr ciąży, łuszczyca, przerwanie ciągłości skóry i jej stany zapalne.
Podczas kuracji
Pij minimum 1,5 l wody niegazowanej i herbat ziołowych – pomogą usunąć z organizmu produkty przemiany materii, złogi tłuszczowe i toksyny.
Ćwicz i wcieraj
Dla jeszcze lepszych efektów po zabiegu idź na trening, a w czasie trwania kuracji smaruj skórę balsamami nawilżającymi o działaniu rewitalizującym i odmładzającym.
Wypróbuj: d’Alchemy, Esencjonalny balsam do ciała

- cena: 247 zł
- znajdziesz na: dalchemyskincare.com
HIFU na lifting pośladków
Pupa w górę i efekt widoczny po jednym zabiegu? Tak, to możliwe, choć nie od razu.
Czym jest zabieg HIFU?
To najnowsze rozwiązanie w technologii fal ultradźwiękowych. Skoncentrowana wiązka fali rozgrzewa komórki aż w 3 warstwach: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. „W efekcie zwiotczałe włókna kolagenowe zostają pobudzone do regeneracji, a tkanki obkurczone, co prowadzi do ujędrnienia i napięcia skóry. Jej zewnętrzna warstwa zostaje nienaruszona. Po zabiegu w okolicach pośladków może jedynie pojawić się delikatny rumień, który zniknie po kilku godzinach. Podczas dotyku można odczuwać także tkliwość w miejscu wykonania zabiegu, trwającą 2-3 dni” – wyjaśnia dr nauk medycznych i kosmetolog Katarzyna Gutkowska.
HIFU – zalety
Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać i wystarczy wykonać go tylko raz, a pierwsze efekty liftingu widać już po wyjściu z gabinetu. „Na pełen rezultat napięcia i jędrności skóry pośladków należy poczekać około 2-3 miesięcy. W tym czasie w głębokich warstwach skóry dokona się pełna przebudowa tkanek i odbudowa włókien kolagenowych, a także redukcja tkanki tłuszczowej. Efekt utrzymuje się do roku, a przy zbilansowanym odżywianiu i regularnych ćwiczeniach nawet dłużej” – mówi ekspertka i dodaje, że zabieg wraz z kwalifikacją trwa godzinę. Jest prawie bezbolesny – odczuwalne jest jedynie delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji.
Koszt: 2000-3500 zł, płatny jednorazowo.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg HIFU?
Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zmniejszyć tkankę tłuszczową oraz wymodelować i unieść pupę. „Podczas zabiegu nie są opracowywane całe pośladki, a jedynie obszar nad i pod nimi. Pominięte zostają miejsca przechodzenia głównych nerwów, jak np. kulszowy. Zabieg sprawdzi się w przypadku każdej skóry, bez względu na jej zwiotczenie i wiek. Wszystko dzięki odpowiednio dobranej sile impulsów” – zapewnia dr Gutkowska.
Nie poleca HIFU osobom bardzo szczupłym, u których nie ma nadmiernej tkanki tłuszczowej. Przeciwwskazaniami są także:
- ciąża, laktacja
- tendencja do bliznowców
- choroby serca i onkologiczne
- zaburzenia krzepliwości krwi
- infekcje
- stany zapalne skóry
Po zabiegu
Przez kolejny dzień odpuść aktywność fizyczną i unikaj nadmiernego zimna oraz ciepła (nie idź na saunę) i nie opalaj się. Do tygodnia po zabiegu nie rób zabiegów złuszczających.
Dbaj o skórę
W podtrzymaniu efektu ważna jest też odpowiednia domowa pielęgnacja. Dwa razy w tygodniu rób peeling solno-olejowy i szczotkuj ciało na sucho. Dodatkowo stosuj kosmetyki ujędrniające.
Wypróbuj: Ujędrniający koncentrat 3D Cellulite Fluid

- cena: 280 zł (14 szt.)
- znajdziesz na: skleplongevite.pl
SPRAWDŹ: Przygotuj skórę do lata – wieloetapowa pielęgnacja ciała