[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Skóra podrażniona od retinolu - jak załagodzić

Błądzić jest rzeczą ludzką. Jeśli jednak zrobiłaś swojej skórze krzywdę, naucz się, jak szybko załagodzić podrażnienie.

pielęgnacja twarzy fot. shutterstock.com

Wbrew temu, co zalecają producenci wszystkich kosmetyków, najczęściej korzystamy z nich bez zrobienia wcześniejszych testów. W końcu komu chciałoby się testować krem zanim go kupimy? To spory błąd, bo nigdy nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje na konkretny produkt. Nawet jeśli przeczytałaś skład i wydaje Ci się, że powinno być ok, lepiej nie ryzykuj. Ale jeśli już to zrobiłaś...

Okay – nałożyłaś wieczorem na twarz łyżkę retinolu i obudziłaś się ze skórą koloru poparzonego Indianina. Co teraz? Nie wklepuj w skórę żadnych „łagodzących” maseczek. Twoja skóra jest teraz w takim stanie, że nie zniesie kolejnej porcji jakiegokolwiek kosmetyku.

REKLAMA

Zamiast tego zrób zimny kompres, mocząc ręczniczek w roztworze dwóch szklanek wody i 1/4 łyżeczki octu jabłkowego (to nada skórze lekko kwaśny odczyn, który pomoże jej zredukować podrażnienie). Zostaw okład na twarzy na 10 minut.

Następnie nanieś na skórę tonik przyrządzony w równych proporcjach z organicznej gliceryny roślinnej i wody – poprawi to nawilżenie, łagodząc rumień. Na koniec zasklep wszystkie składniki warstwą organicznego oleju kokosowego. Upewnij się tylko, że masz taki tłoczony na zimno – proces rafinacji pozbawia go wielu cennych składników. Powtarzaj cały proces dwa-trzy razy dziennie, aż obrzęk ustąpi.

Jeżeli jednak ból i podrażnienie są silne, dotyczą większych obszarów ciała, trwają dłużej niż dwa tygodnie lub są powiązane z innymi niepokojącymi objawami (silne zmęczenie, utrata wagi, zmiany w częstotliwości korzystania z toalety czy gorączka) – natychmiast idź do lekarza, bo sprawa może być poważniejsza.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij