Wbrew temu, co zalecają producenci wszystkich kosmetyków, najczęściej korzystamy z nich bez zrobienia wcześniejszych testów. W końcu komu chciałoby się testować krem zanim go kupimy? To spory błąd, bo nigdy nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje na konkretny produkt. Nawet jeśli przeczytałaś skład i wydaje Ci się, że powinno być ok, lepiej nie ryzykuj. Ale jeśli już to zrobiłaś...
Okay – nałożyłaś wieczorem na twarz łyżkę retinolu i obudziłaś się ze skórą koloru poparzonego Indianina. Co teraz? Nie wklepuj w skórę żadnych „łagodzących” maseczek. Twoja skóra jest teraz w takim stanie, że nie zniesie kolejnej porcji jakiegokolwiek kosmetyku.
Zamiast tego zrób zimny kompres, mocząc ręczniczek w roztworze dwóch szklanek wody i 1/4 łyżeczki octu jabłkowego (to nada skórze lekko kwaśny odczyn, który pomoże jej zredukować podrażnienie). Zostaw okład na twarzy na 10 minut.
Następnie nanieś na skórę tonik przyrządzony w równych proporcjach z organicznej gliceryny roślinnej i wody – poprawi to nawilżenie, łagodząc rumień. Na koniec zasklep wszystkie składniki warstwą organicznego oleju kokosowego. Upewnij się tylko, że masz taki tłoczony na zimno – proces rafinacji pozbawia go wielu cennych składników. Powtarzaj cały proces dwa-trzy razy dziennie, aż obrzęk ustąpi.
Jeżeli jednak ból i podrażnienie są silne, dotyczą większych obszarów ciała, trwają dłużej niż dwa tygodnie lub są powiązane z innymi niepokojącymi objawami (silne zmęczenie, utrata wagi, zmiany w częstotliwości korzystania z toalety czy gorączka) – natychmiast idź do lekarza, bo sprawa może być poważniejsza.
Komentarze
~Edyta, 2018-03-27 14:57:12
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?