Sklep Forever 21 dołącza batony na odchudzanie do zamówień z ubraniami plus size

Marka Forever 21 przeprowadziła akcję, która okazała się zwykłym faux-pas. Do zamówień z ubraniami w rozmiarze plus size dołączała dietetyczne batoniki Atkins.

Forever 21 rozdaje batony odchudzające Shutterstock.com

W ostatnim czasie coraz częściej można dostać ubrania plus size w zwykłych sieciówkach. Marki chwalą się tym, że wspierają ruch body positive i podkreślają, że każdy jest piękny. Inaczej jednak stało się w przypadku sieci sklepów Forever 21. Ich lipcowa akcja marketingowa zakończyła się szumem w Internecie i falą negatywnych komentarzy.

Mówią mi, że mam schudnąć

Afera w mediach społecznościowych zaczęła się, kiedy na Twitterze, pojawił się post jednej z konsumentek „Schudłam z rozmiaru 24 do 18, nadal jestem dziewczyną plus size, dlatego zamówiłam dżinsy z Forever 21. Otworzyłam paczkę i kiedy zajrzałam do środka zobaczyłam baton Atkins. Co chcecie mi przez to powiedzieć? Jesteś gruba i powinnaś schudnąć? Czy wysyłacie to też dziewczynom, które nie są plus size? ” Kobieta opublikowała także zdjęcie batonika brytyjskiej firmy Atkins, który otrzymała wraz ze swoim zamówieniem.

Po tym wpisie zaczęły pojawiać się kolejne zdjęcia i negatywne komentarze. Kobiety oskarżały sieciówkę o body shaming, czyli działania mające na celu ośmieszenie kogoś z powodu jej wyglądu. Niektóre z nich oświadczyły, że już nigdy więcej nie zrobią zakupów w sklepie Forever 21.

Batony odchudzające dla wszystkich

CBS News opublikowało oświadczenie, w którym marka Forever 21 przeprasza za akcję oraz tłumaczy, że batony trafiały do paczek losowo.

„Darmowe przedmioty zostały uwzględnione we wszystkich zamówieniach online, we wszystkich rozmiarach i kategoriach, przez ograniczony czas, ale ich dystrybucja została wstrzymana. Było to niedopatrzenie z naszej strony i serdecznie przepraszamy za wszystkie przykrości, które mogły spowodować, ponieważ w żaden sposób nie było to naszym zamiarem”

Pomimo publicznych przeprosin, klienci wciąż demonstrują swoje niezadowolenie. Podkreślają, że każdy miał prawo poczuć się urażony.

„Niezależnie od tego, czy wysyłają go każdemu klientowi… nadal to gówniane uczucie, nawet jeśli masz rozmiar zero. Zamawiasz sobie faje ubrania, dostajesz baton odchudzający, czujesz niepokój, a zaraz po tym myślisz, że nie jesteś wystarczająco ładna. To po prostu marna promocja, zwłaszcza w dzisiejszym społeczeństwie” pisała na swoim Twitterze jedna z użytkowniczek.

 

Zobacz również:
REKLAMA