Rzęsy magnetyczne - czy warto?

Rzęsy magnetyczne, czyli sztuczne rzęsy, które zakłada się bez użycia kleju. Producenci przekonują, że jest to jeden z łatwiejszych sposobów przedłużania rzęs. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziłyśmy na sobie i poprosiłyśmy o opinie ekspertki.

Rzęsy magnetyczne fot. Shutterstock.com

Rzęsy magnetyczne – spis treści

Co to są rzęsy magnetyczne?

Rzęsy magnetyczne wyglądają dokładnie tak, jak zwykłe sztuczne rzęsy na pasku. Różnica jest taka, że w tym zestawie znajdziesz nie dwa, a cztery paski rzęs, które wcale nie są zapasowe, ponieważ do jednej aplikacji potrzebujesz wszystkich czterech pasków – po dwa na każdą powiekę. Jeden pasek należy umieścić nad naturalną linią rzęs, a drugi od spodu – w taki sposób, aby Twoje naturalne rzęsy znalazły się pomiędzy sztucznymi rzęsami. Na krawędzi każdego paska z rzęsami znajdują się niewielkie magnesiki, które nawzajem się przyciągają, dzięki czemu utrzymują się na dłużej bez dodatkowej ingerencji kleju.

Rzęsy magnetyczne z eyelinerem

Na rynku kosmetycznym dostępne są także rzęsy magnetyczne z eyelinerem, który za pomocą zawartych w nim specjalnych drobinek żelaza ma przyciągać pasek z rzęsami. W tym przypadku wystarczy już tylko jeden pasek na każdego oko. Jak używać rzęs magnetycznych z eyelinerem? W skrócie: należy namalować kreskę na powiece i przyłożyć do niej pasek ze sztucznymi rzęsami. Niestety z trwałością tych produktów bywa różnie.

Zanim zdecydujesz się na zastosowanie tego typu kosmetyku w okolicy oczu sprawdź jego pochodzenie, przeanalizuj skład i sprawdź, czy produkt został przetestowany dermatologicznie. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Rzęsy magnetyczne – wady i zalety

Zalety rzęs magnetycznych

  • Są bezpieczne dla osób uczulonych na klej
  • Nie niszczą naturalnych rzęs
  • Nie trzeba ich uzupełniać w salonie kosmetycznym
  • Są trwałe i nie niszczą się tak szybko jak zwykłe sztuczne rzęsy
  • To produkt wielokrotnego użytku
  • Nie są drogie

Wady rzęs magnetycznych

  • Na początku dla niektórych aplikacja może okazać się dość trudna
  • Rzęsy mogą być wyczuwalne na oku
  • W przypadku niektórych typów rzęs lub przez błędną aplikację bardzo łatwo osiągnąć nienaturalny efekt
  • Są sztywne i nie dostosowują się do kształtu oka
  • Jeśli magnesy są zbyt słabe, rzęsy pod wpływem ruchu powieki mogą spadać
  • Jeśli magnesy mocno przywierają, rzęsy trudno zdjąć

SPRAWDŹ: 4 maskary, które odżywiają i wzmacniają rzęsy

Jak zakładać rzęsy magnetyczne? 

Przede wszystkim tego trzeba się nauczyć, więc z pewnością będziesz musiała zrobić to kilka razy w ramach ćwiczeń. Na szczęście do nakładania rzęs magnetycznych nie potrzebujesz kleju, który mógłby zostawać na powiece, więc teoretycznie sprawa ma się nieco lepiej niż w przypadku zwykłych sztucznych rzęs.

Sposób aplikacji magnetycznych rzęs zwykle wygląda tak samo, ale dla pewności najlepiej zapoznaj się najpierw z instrukcją zawartą w opakowaniu – niektóre elementy mogą różnić się w zależności od producenta.

  1. Wytuszuj delikatnie swoje naturalne rzęsy.
  2. Przy użyciu pęsety wyciągnij z opakowania górny pasek rzęs i umieść na swoich rzęsach przy nasadzie – tak, aby pasek znajdował się jak najbliżej górnej linii rzęs.
  3. Wyciągnij dolny pasek z rzęsami i umieść pod swoimi naturalnymi rzęsami, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Magnesy na obu paskach powinny się przyciągnąć i przykryć Twoje naturalne rzęsy.

Proces aplikacji rzęs magnetyczny wydaje się banalnie prosty, jednak opinie na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają, że osiągniecie naturalnego efektu z rzęs magnetycznych jest wręcz niemożliwe. Zobacz, co na ten temat sądzą nasze ekspertki.

Jak zdjąć rzęsy magnetyczne?

Nie odrywaj rzęs magnetycznych, ponieważ mogłabyś uszkodzić swoje naturalne rzęsy. Palcem wskazującym i kciukiem powoli odsuwaj magnesy od siebie. Drugą ręką złap jeden z pasków i odciągnij. Po ściągnięciu rzęs należy je oczyścić z resztek makijażu i włożyć do opakowania w celu ich zabezpieczenia przesz uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Rzęsy magnetyczne – opinie

Pierwsze wrażenia – opinia redaktorki

Od początku starałam się wykonywać każdy krok zgodnie z instrukcją – najpierw miałam nałożyć górny pasek z rzęsami na specjalną pęsetę, a później drugi. Już ten krok okazał się dość trudny, ponieważ magnesiki na rzęsach przyciągały się, więc musiałam powtarzać ten krok kilkakrotnie. Po paru próbach w końcu się udało, więc mogłam przejść do kolejnego etapu, czyli nałożenia sztucznych rzęs na linię moich naturalnych rzęs. Ten krok powtarzałam wiele razy, ale ani razu mi się nie udało, więc straciłam cierpliwość i postanowiłam zmienić taktykę, ponieważ pęseta, która miała ułatwić sprawę okazała się raczej przeszkodą. Górny pasek rzęs magnetycznych nałożyłam palcami na górną krawędź linii rzęs, a drugą pod spód. Po kilku próbach udało mi się połączyć ze sobą rzęsy, ale efekt niestety nie był zadowalający. Przede wszystkim rzęsy wyglądały bardzo nienaturalnie, ale to nie jest największy kłopot, bo przecież długość można skorygować docinając je. Problem pojawia się od razu po aplikacji rzęs, które nie przylegają po całej długości do naturalnej linii – magnetyczne rzęsy odstają przede wszystkim w kącikach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych). Poza tym rzęsy magnetyczne nie dopasowują się do naturalnego kształtu powieki – sztuczne rzęsy mają określony kształt, którego nie da się zmienić.

Podsumowując, może i w tej technologii jest potencjał, ale pierwsze wrażenia zdecydowanie nie były ani fascynujące ani nawet satysfakcjonujące. Moim zdaniem łatwiejsze w aplikacji są tradycyjne rzęsy na klej.

Opinie ekspertek

„Miałam okazję korzystać z magnetycznych rzęs i aplikować je na rzęsy klientki (na jej życzenie). Rzęsy nie były klejone do magnetycznego eyelinera, lecz same do siebie od góry i dołu prawdziwych rzęs. Bardzo ciężko było zaaplikować je idealnie u nasady linii rzęs, przez co nie udało się uzyskać względnie naturalnego wyglądu, a całość wyglądała karykaturalnie. Wystarczyło jedno przetarcie oka i rzęsy zmieniły swoje miejsce. Klientka potwierdziła również swój dyskomfort. Rzęsy zostały zdjęte, a na ich miejsce zostały użyte klasyczne” – opisuje swoje doświadczenie z rzęsami magnetycznymi charakteryzatorka, Paulina Panowicz.

 

„Moim zdaniem rzęsy na pasku, które dodatkowo są wyposażone w magnes, to alternatywa dla osób, które nie mogą używać kleju do rzęs. Jednak sama aplikacja rzęs na magnes nie jest taka łatwa. W tym przypadku potrzeba dużej wprawy.  Plusem  tych rzęs jest na pewno wielokrotne użytkowanie. Jako makijażystka  jestem tradycjonalistką i zdecydowanie wolę przyklejać kępki rzęs modelując w ten sposób oko. Niestety rzęsy magnetyczne wyglądają płasko, ponieważ nie da się odpowiednio dopasować obu kącików do naturalnej linii rzęs” – mówi makijażystka, Monika Dembińska.

Rzęsy magnetyczne – cena

Cena rzęs na magnes może się różnić w zależności od marki oraz modelu. Podstawowy zestaw kupisz już nawet za 20-40 zł, ale w drogeriach stacjonarnych i internetowych znajdziesz również takie za 100 czy 200 zł. Weź pod uwagę, że jest to produkt wielokrotnego użytku, więc jest to jednorazowy wydatek. Przy zakupie rzęs magnetycznych przede wszystkim zwróć uwagę na ich długość i gęstość. Jeżeli pierwszy raz kupujesz magnetyczne rzęsy, wybierz zestaw ze specjalnym aplikatorem (pęsetą) magnetycznym, który ułatwi Ci zakładanie rzęs.

ZOBACZ TEŻ: Najnowszy trend w stylizacji rzęs – stylizacja z użyciem skrętów L

REKLAMA