Regulacja brwi krok po kroku

Podobno oczy są zwierciadłem duszy, dlatego oprócz makijażu oczu ważna jest również dbałość o ich oprawę. Zmień kształt twarzy bez użycia skalpela i uzyskaj idealne brwi bez wizyty u kosmetyczki!

regulacja brwi rys. Aimee Levy
rys. Aimee Levy

1. Zaznacz początek brwi

REKLAMA
 • Odwróć pęsetę do góry nogami tak, aby jej szczypczyki skierowane były w dół. Przytrzymaj ją pionowo wzdłuż płatka nosa.
 • Początek brwi powinien znajdować się w punkcie, w którym wierzchołek pęsety ją przecina (ok. 2,5 cm od wewnętrznego kącika oka). W celu zaznaczenia punktu początkowego, narysuj pionową linię kredką do oczu.
 • Usuń włoski znajdujące się pomiędzy nasadą a wyznaczoną linią. Rób to napinając skórę i wyrywając je zdecydowanym ruchem.

REKLAMA

REKLAMA

regulacja brwi rys. Aimee Levy
rys. Aimee Levy

2. Zaznacz koniec brwi

 • Ustaw pęsetę pod kątem, aby szczypczyki znajdowały się poniżej płatka nosa.
 • Drugi koniec pęsetki powinien dosięgać zewnętrznego kącika oka. Miejsce, w którym pęseta przecina Twoją brew jest jednocześnie punktem, w którym powinna się ona kończyć.
 • Po zaznaczeniu tego miejsca kredką do oczu, rozpocznij wyrywanie włosków.

REKLAMA

regulacja brwi rys. Aimee Levy
rys. Aimee Levy

3. Zaznacz dolna linię brwi

 • Rozpoczynając od najszerszej części brwi, naszkicuj kredką do oczu linię biegnącą wzdłuż jej dolnej krawędzi. Powinna się ona znajdować powyżej pojedynczych włosków i biec równolegle do górnej krawędzi.
 • Ta z kolei powinna być wygięta, lekko zaokrąglona a czasem nawet prosta – w zależności od kształtu twarzy. Wyrwij włoski znajdujące się pod tą linią.
 • Ostatecznie Twoje brwi powinny mieć od ok. 0,5 do 1 cm szerokości w najgrubszym miejscu.

REKLAMA

REKLAMA

regulacja brwi rys. Aimee Levy
rys. Aimee Levy

4. Wymodeluj łuk brwiowy

 • Stań przed lustrem. Pęseta przyłożona do skrzydełka nosa i poprowadzona przez środek źrenicy, wskaże miejsce wygięcia łuku brwiowego. Powinien on leżeć na prawo od źrenicy.
 • Punkt ten zaznacz kredką do oczu, następnie usuń rosnące poniżej włoski. Postaraj się również, aby część brwi na prawo od łuku brwiowego była odrobinę cieńsza i zwężała się powoli w kierunku zewnętrznego kącika oka.

Świetnym dopełnieniem metamorfozy brwi będzie metamorfoza oczu. Wypróbuj nasz sposób na idealny makijaż oczu krok po kroku. A jeśli lubisz być na bieżąco z najnowszymi trendami, zobacz koniecznie, jak uzyskać efekt bardzo modnych grubych brwi à la Cara Delevingne. Dowiedz się także 8 zaskakujących faktów o brwiach. Gwarantujemy, że będziesz zaskoczona!

Tekst: Roopika Malhotra

WH

Zobacz również:
To najlepsze ćwiczenie, którego nie robisz. A w zasadzie nie robiłaś, bo to ten właśnie ruch, który Twoje ciało pokocha
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA