REKLAMA

ROSADIA - polskie kosmetyki naturalna z różą

Jednym z najdroższych surowców kosmetycznych na świecie jest olejek różany. Jego wysoka cena wynika z zachowania szczególnych warunków upraw dla róż damasceńskich, z których jest wytwarzany, a także konieczności ich ręcznego zbierania oraz dalszej obróbki.

Sylveco Rosatia mat. prasowe Sylveco

Oryginalny olejek pozyskiwany jest przez destylację kwiatów tej odmiany róży, uprawianej w słynnej Dolinie Róż w Kazanłyku w Bułgarii. Aby uzyskać jeden kilogram olejku trzeba zebrać i poddać destylacji nawet 5 ton kwiatów.

Od ponad 330 lat róża damasceńska uprawiana jest w tym rejonie, ponieważ uważa się, że Dolina Róż posiada unikalne, wyjątkowe warunki (strukturę gleby, wilgotność powietrza, zachmurzenie i opady deszczu) do uzyskania najwyższej jakości olejku różanego. Róże zbierane są w ściśle określonej porze, od wschodu słońca do ok. 10.00-11.00 godziny, ponieważ wtedy kwiaty mają największe stężenie olejków.

Skuteczny olejek

Jednak tak rygorystyczne warunki pozyskiwania olejku różanego zdecydowanie są warte zachodu - oryginalny olejek różany cechuje się niebywałą skutecznością: głównie polecany jest dla cer suchych i dojrzałych, ponieważ wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe i wygładzające (ma zdolność do minimalizowania zmarszczek mimicznych), ale także wzmacnia naczynka krwionośne, dlatego zalecany jest w terapii cer naczynkowych. Jako olejek eteryczny o niewielkim ryzyku wywołania podrażnienia dozwolony jest do stosowania dla cer wrażliwych i alergicznych.

Tylko naturalny

Co niezwykle istotne - olejku różanego nie da się podrobić poprzez syntezę laboratoryjną. Ten wyjątkowy olejek eteryczny jest tak unikatowy, że naukowcom wciąż nie udało się go odtworzyć pomimo wieloletnich prób.

Zespół SYLVECO stworzył nową serię kosmetyków o całkowicie naturalnym składzie INCI: ROSADIA. Seria ROSADIA to unikatowe połączenie substancji aktywnych: róży damasceńskiej, róży dzikiej oraz drzewka różanego.

Do cery naczynkowej, dojrzałej, suchej i wrażliwej

Ze względu na bogactwo substancji opóźniających procesy starzenia się skóry (antyoksydantów), a także składników działających łagodząco, odżywczo, nawilżająco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne, seria ROSADIA dedykowana jest przede wszystkim cerom naczynkowym, dojrzałym, suchym i wrażliwym.

By kosmetyki mogły wykazywać skuteczne działanie, drogocenne olejki, oleje i hydrolat różany dodane są w odpowiednio wysokich stężeniach. Dlatego podczas systematycznego stosowania kosmetyków ROSADIA efekt jest zauważalny bardzo szybko! Przekonaj się sama już dziś!

Więcej informacji o linii ROSADIA znajdziesz na stronie: https://sylveco.pl/rosadia/

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA