SKINLOOP: przełom w leczeniu trądziku

Przywróć skórze zdrowy wygląd i popraw jakość swojego życia! W leczeniu trądziku pomoże Ci platforma internetowa Skinloop, która bazując na ekspertyzie dermatologicznej, wspartej technologią i sztuczną inteligencją, oferuje spersonalizowaną terapię.

Skinloop Materiały prasowe Skinloop

Trądzik występuje u ok. 80% osób w wieku 11-30 lat a badania pokazują, że pacjenci z nim się zmagający mają podwyższony poziom lęku, złości, frustracji i depresji. Potwierdzone jest, że trądzik i związany z nim uciążliwy proces leczenia mogą obniżać jakość życia i bywają przyczyną niskiego poczucia własnej wartości. Co więcej, te czynniki psychologiczne mogą również wpływać na zaostrzenie stanu zapalnego, podobnie jak leczenie na własną rękę (53% osób z trądzikiem próbuje leczyć go domowymi sposobami, korzystając z porad znajomych i rodziny).
Dlatego w walce o zdrową skórę ważna jest właściwa diagnoza, wprowadzenie odpowiedniego leczenia i monitoring efektów.
I tutaj z pomocą przychodzi Skinloop, czyli pierwsza w Polsce i jedyna w swoim rodzaju platforma internetowa, która bazując na ekspertyzie dermatologicznej, wspartej technologią i sztuczną inteligencją, oferuje spersonalizowaną terapię do walki z trądzikiem.

Nowe podejście w leczeniu trądziku

Platforma internetowa Skinloop, to przełom w leczeniu trądziku. Dzięki niej w sposób spersonalizowany, kompleksowy i wygodny zadbasz o zdrowie skóry. Jest to innowacyjne podejście w leczeniu trądziku, skupione na skuteczności i bezpieczeństwie.

Droga do pięknej skóry ze Skinloop jest bardzo prosta i rozpoczyna się od wypełnienia szczegółowej ankiety online, w której należy opowiedzieć o sobie, swojej skórze i dotychczasowych kuracjach.
Uzupełnieniem wywiadu jest załączenie zdjęcia miejsca objętego zmianami trądzikowymi. Kompleksowość i wiarygodność przekazanych informacji jest niezwykle istotna, bo stanowi podstawę do właściwego rozpoznania problemu i postawienia pełnej, prawidłowej diagnozy.
Na tej podstawie dla każdego pacjenta zostaje przygotowana indywidualna kuracja a preparat leczniczy i dermokosmetyki do pielęgnacji uzupełniającej dostarczane są prosto pod drzwi pacjenta.

Kuracja leczniczo-pielęgnacyjna

Spersonalizowana kuracja składa się z preparatu medycznego oraz pakietu dermokosmetyków i jest aktualizowana co miesiąc, zgodnie z prowadzoną, szczegółową analizą postępów w leczeniu.
Przebieg leczenia podzielony jest na 3 etapy, a długość trwania każdego z nich zależy od indywidualnego stanu skóry pacjenta.

Etap 1
Kuracja skupiona jest na likwidacji zmian, w tym stanu zapalnego, zmniejszeniu guzków i cyst a także na przywróceniu właściwej proliferacji naskórka i regulacji poziomu wydzielania sebum.
Etap 2
To czas na odzyskanie równowagi i odbudowa skóry, w tym likwidacja potrądzikowych blizn i przebarwień, przywrócenie równowagi wydzielania sebum oraz odbudowa płaszcza hydro-lipidowego.
Etap 3
Polega na utrwaleniu efektów i zapobieganiu nawrotom (90% osób zmaga się z nawrotami trądziku
średnio przez 5-10 lat).

Jak wygląda codzienna rutyna pielęgnacyjna ze Skinloop?

Składa się z 5 kroków:
Krok 1: oczyszczanie
W zależności od potrzeb skóry, typu i zaawansowania trądziku właściwie dobrany produkt oczyszczający będzie nie tylko oczyszczać ale i odblokowywać pory, złuszczać martwy naskórek, działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a nawet wspierać działanie terapii antybiotykowej.
Krok 2: tonizowanie 
Jest to niestety często pomijany a tak niezwykle ważny krok, który ma na celu przywrócenie właściwego pH skóry. Co więcej, składniki aktywne (np. kwasy salicylowy i glikolowy, jak również enzymy roślinne o działaniu złuszczającym) zawarte w dobrze dobranym toniku będą wspierać proces leczenia. W przypadku pacjentów stosujących terapie doustne np. z izotretinoiną istotną funkcją toniku będzie łagodzenie i nawilżanie skóry.
Krok 3 i 4: korygowanie i leczenie 
Na tonik należy nałożyć preparaty, których zadaniem jest korygowanie i leczenie zmian skórnych, jak również zapobieganie powstaniu stanów zapalnych, blizn i przebarwień.
Krok 5: ochrona przeciwsłoneczna 
To ostatni i bardzo ważny etap w codziennej pielęgnacyjnej rutynie przeciwtrądzikowej. Ekspozycja słoneczna sprzyja pogrubieniu naskórka a w rezultacie zablokowaniu ujść gruczołów łojowych i nawrotu choroby. Ponadto wiele składników stosowanych w terapii przeciwtrądzikowej zwiększa znacznie wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne, co może powodować dodatkowe podrażnienia. Dlatego też tak ważne jest stosowanie preparatu ochronnego na co dzień.

Certyfikowane składniki w klinicznych formułach

Sercem formuł dermokosmetyków Skinloop są czyste i bezpieczne składniki syntetyczne oraz certyfikowane składniki "naturalne" połączone z wyselekcjonowanymi i dobranymi do potrzeb skóry trądzikowej składnikami medycznymi. Wszystko w oparciu o zasady Clean Beauty.

Formuły są lekkie, szybko się wchłaniają. Są także wolne od wszelkich składników kosmetycznych, które mogą zaburzać naturalny płaszcz hydrolipidowy, uwrażliwiać i podrażniać skórę. 

Nie ma w nich:
• detergentów i składników spieniających jak SLS/SLES,
• alkoholu etylowego,
• petro-chemikaliów,
• parabenów i konserwantów - formuły preparatu są tworzone w taki sposób, aby składniki, wzajemnie się stabilizowały lub używane są też naturalne składniki konserwujące,
• sztucznych barwników, zapachów i silikonów.

Koszt terapii

Całkowity koszt terapii Skinloop to 149 złotych miesięcznie. W skład terapii wchodzą:

 • Diagnoza skóry opracowana przez specjalistów dermatologów, wsparta procesami sztucznej inteligencji.
 • Preparaty pielęgnacyjne i lecznicze (zawierające składniki dermatologiczne w połączeniu z nowej generacji składnikami kosmoceutycznymi i wyciągami roślinnymi), z formułą unikalnie dobraną dla potrzeb każdego pacjenta. Produkty nie są testowane na zwierzętach, składniki pozyskiwane są z poszanowaniem środowiska naturalnego, a produkcja preparatów odbywa się z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Opakowania wykonane są z biodegradowalnego plastiku pochodzącego z recyclingu.
 • Stała opieka osobistego konsultanta i kontakt z ekspertami (dermatolog, kosmetolog, dietetyk, trener) oraz porady i wskazówki wspierające proces leczenia.
 • Optymalizacja terapii w miarę postępów w leczeniu, aby zapobiegać nawrotom.
 • Wszystko dostępne na wyciagnięcie ręki – bez oczekiwania w kolejce i podróży do gabinetów lekarskich – wszystko 100% online.
 • Kuracja wraz ze szczegółowymi zaleceniami dostarczona pod drzwi pacjenta.

Pytania do eksperta

1. Dlaczego kuracja przeciwtrądzikowa powinna być spersonalizowana ?
"Każdy pacjent jest inny. Podłoże trądziku może być różne, typ i stan skóry również mogą się różnić. Ważna jest tolerancja i oporność na kluczowe składniki medyczne i pielęgnacyjne. W doborze terapii znaczenie ma również ogólny stan zdrowia pacjenta, przebyte lub istniejące choroby, przyjmowane leki a nawet wcześniej stosowane terapie przeciwtrądzikowe. Każdy z tych czynników może mieć wpływ na skuteczność terapii, bezpieczeństwo czy komfort pacjenta" - podkreśla dr n. med. specjalista dermatolog Marcin Zakrzewski, Klinika Zakrzewcy, ekspert Skinloop.

2. Jakie są największe błędy popełniane podczas walki z trądzikiem?
"Pierwszym, podstawowym błędem w walce z trądzikiem jest niestety – samoleczenie.
Większość pacjentów, u których pojawiają się zmiany trądzikowe jako pierwsze źródło informacji o sposobach leczenia traktuje rodzinę i znajomych oraz różnego rodzaju strony czy fora internetowe gdzie często brakuje merytorycznych, rzeczowych i spersonalizowanych wskazówek.
Takie podejście często kończy się nasileniem objawów. Popularnym błędem jest również wyciskanie. Jeśli wskazane jest mechaniczne oczyszczenie zatkanych ujść gruczołów łojowych, należy to wykonać w prawidłowy sposób, dbając o właściwe warunki i wykorzystując odpowiednie narzędzia. Samodzielne i niewłaściwe wykonanie tego zabiegu często skutkuje powstaniem
stanu zapalnego w okolicy mieszka włosowego i gruczołu łojowego a w rezultacie powstaniem blizn i przebarwień pozapalnych" - zaznacza dermatolog Marcin Zakrzewski.

3. Czy trądzik to tylko pryszcze czy jakieś inne objawy?
"Klasyfikacja zmian trądzikowych jest dość szeroka. Za zmiany trądzikowe uznajemy już zaskórniki otwarte i zamknięte. Jest to pierwszy stopień zmian łagodna postać trądziku. Bardziej zaawansowana formą zmian są krostki i grudki. Gdy nie ma zaczerwienień i zmian ropnych cały czas możemy mówić o stosunkowo łagodnym przebiegu choroby. Problem znacznie zwiększa się, gdy dochodzi do zmian zapalnych, które szybko mogą przejść w guzki a w bardziej zaawansowanej formie cysty. W bardzo zaawansowanych formach dochodzi nawet do powstania  kilkucentymetrowych guzów i cyst. W skrajnych przypadkach zmianom skórnym towarzyszą tez objawy ogólnoustrojowe – takie jak np. podwyższenie temperatury ciała czy bóle stawów. Mówimy wtedy o trądziku piorunującym"- wyjaśnia dr Zakrzewski i dodaje, że dla klasyfikacji trądziku ma również znaczenie występowania zmian – grudki, krosty i guzki występujące w dolnych partiach twarzy i na linii żuchwy wskazują często na tz1w. trądzik hormonalny. W ostatnim czasie coraz częściej występują zmiany trądzikowe np. na linii włosów, które są objawem tzw. trądziku kosmetycznego i nie można też nie wspomnieć o popularnym ostatnio mascne, czyli trądziku powstającym od noszenia maski.

Trądzik w liczbach

Wiesz, że:

 • 90% światowej populacji na pewnym etapie życia ma przez jakiś czas objawy trądziku.
 • 650 milionów ludzi co roku rozpoznaje u siebie objawy trądziku.
 • Trądzik to Nr 1. wśród chorób skóry w USA.
 • 10-20% pacjentów chorujących na trądzik zapada na depresję.
 • Tylko 47% zmagających się z trądzikiem korzysta z konsultacji lekarza ale tylko 27%. otrzymuje w pełni specjalistyczną pomoc.