Proste fryzury: kucyk na 3 sposoby

Myślisz, że zwykły koński ogon jest nudny? Może tak, ale to świetna baza do stworzenia szybkich, ale efektownych fryzur, które sprawdzą się przy każdej okazji.

Shutterstock

Czasy tapirów, napompowanych loków czy usztywnionych hełmów fryzjerska moda ma na szczęście za sobą. Dziś większość z nas inspiruje się aktywnymi, bezpretensjonalnymi dziewczynami z Instagramu, które wygodę zwykłego kucyka przedkładają nad artystyczny wyraz dziwnych koków. Przyznajemy zresztą, że nie istnieje fryzura bardziej uniwersalna niż właśnie koński ogon. Sprawdza się podczas treningu, w pracy, na randce, a nawet przy świątecznym stole. Wystarczy trochę go zmodyfikować, wykorzystując nasze pomysły.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego włosy rosną szybciej na wiosnę

Motor Presse Polska

1. Prosty koczek ze wstążką

Kok na czubku głowy (tzw. cebula) to zazwyczaj fryzura robiona w pięć sekund i z zamkniętymi oczami, przed samym wejściem na salę fitness. My proponujemy wersję wymagającą trochę większego skupienia.

1) Potrzebny będzie Ci spray teksturyzujący (świetnie zdyscyplinuje tzw. baby hairs). Spryskaj nim suche włosy na całej długości, by delikatnie utrwalić i nadać objętość fryzurze. Pomiń ten krok tylko, jeśli masz naturalnie szorstkie włosy.
2) Opuść głowę w dół i zaczesz włosy w kucyk na czubku. Owiń go ciasno elastyczną gumką.
3) Zwiń kucyk w koczka wokół gumki i podepnij wsuwkami. Możesz też obwiązać go dodatkową gumką, zwłaszcza przy gęstych włosach.
4) Weź sztywną, dość szeroką aksamitną wstążkę i owiń nią nasadę koczka, na koniec związując z przodu (jak na zdjęciu powyżej). Czarna będzie pasowała absolutnie do wszystkiego, ale możesz też postawić na inny głęboki kolor. Odradzamy tylko wzorzyste wstążki – zrobi się zbyt słodko.

ZOBACZ TEŻ: Sportowe marki i znani projektanci - najciekawsze kolaboracje

Motor Presse Polska

2. Warkocz z rzemykami

Kiedy zaczynasz dzień od treningu, a kończysz na imprezie, potrzebujesz wytrzymałej i efektownej fryzury. Kolorowe rzemyki wplecione w warkocz, to idealny wakacyjny dodatek.

1) Spryskaj suche włosy sprayem z solą morską, żeby nadać im teksturę i ułatwić zaplatanie.
2) Zrób kucyk nisko nad karkiem. Zabezpiecz go gumką.
3) Weź dwa neonowe rzemyki szerokości sznurówki, dwa razy dłuższe niż Twój kucyk. Zwiąż je razem i opleć wokół gumki.
4) Podziel włosy na trzy równe sekcje. Owiń rzemykiem pierwszą partię, zawiąż 5 cm powyżej końcówki i przytnij sznureczek. To samo powtórz z drugą sekcją włosów i drugim rzemykiem. Trzecią partię zostaw bez niczego.
5) Zapleć włosy w warkocz, zwiąż gumką i owiń pozostałościami rzemyka.

ZOBACZ TEŻ: Jak zadbać o skórę przed latem

Motor Presse Polska

3. Koczek ze spinką

Prosty, a jednocześnie wyrafinowany koczek jest możliwy do zrobienia. Dodaj supermodne spinki, a efekt będzie świetny.

1) Wygładź suche włosy kremem nadającym połysk, nie dojeżdżając do samych końcówek. Błyszczące włosy ładnie skomponują się z metalicznymi spinkami.
2) Zwiąż włosy w niski kucyk i zabezpiecz przezroczystą gumką. Złap kucyk i unieś go do góry, przypnij spinką (klamrą) jakieś 6 cm powyżej gumki.
3) Złap końcówkę włosów i przepchnij przez otwór, który pojawił się między gumką a spinką.
4) Drugą klamerką podepnij włosy w miejscu, w którym zaczynają wystawać spod koka.

REKLAMA