Porządki w szafie w 5 krokach

Nadchodzi nowy sezon, więc czas na porządki w szafie. Tylko żadnych wykrętów: Twoja szafa pęka w szwach. Nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. W końcu nowy sezon = nowa Ty, prawda?

wieszak, szafa, porządki Shutterstock
fot. shutterstock.com

Po pierwsze: poszukaj wsparcia

Kup wino i zaproś do pomocy koleżankę, najlepiej taką nieprzesadnie miłą, która Ci powie szczerze: „Ten sweter wyrzuć natychmiast, wyglądasz w tym grubo i do niczego Ci nie pasuje”

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ: Regularne picie czerwonego wina zmniejsza ryzyko przeziębienia [WH News]

Po drugie: nie rób wszystkiego naraz

Jeżeli powyrzucasz wszystko z szafy na podłogę, to najpewniej szybko stracisz siły i motywację, przytłoczona ogromem rzeczy do zrobienia. Lepiej podziel pracę na sekcje i nastaw stoper – 20 minut na szuflady, 20 minut na szafkę z butami.

Po trzecie: to zostaje, tamto nie

Są ciuchy, które po prostu zostaną z nami na zawsze, jak np. klasyczna skórzana kurtka. Ale resztę najlepiej potraktować testem trzech pytań:

  • Czy to jest jeszcze na mnie dobre? (tylko szczerze)
  • Czy jest wygodne?
  • I trzecie, najważniejsze: Czy dzisiaj też bym to kupiła?

Jeżeli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi NIE, rzecz ląduje w koszu. 

ZOBACZ TEŻ: Jak oszczędzać pieniądze: 19 rad

Po czwarte: powieś, co się da

Jeżeli aranżujesz garderobę czy szafę ścienną, pamiętaj, że im więcej miejsca na wieszaki, tym lepiej. Dzięki nim łatwiej Ci ogarnąć całość swojej garderoby wraz z akcesoriami. 

  • Chustki i paski

Możesz na poziomym ramieniu wieszaka powiesić takie akcesoria, jak szale (jeden przy drugim), paski czy chusty.

  • Więcej na jednym

Na pręcie na wieszaki powieś plastikowy łańcuch z dużymi ogniwami, a następnie zaczep na nich np. pięć wieszaków – w ten sposób w jednym miejscu możesz powiesić kilka T-shirtów.

  • Małe woreczki

Takie rzeczy, jak zapasowe guziki, silikonowe wkładki do butów i inne łatwo gubiące się drobiazgi, też najlepiej przechowywać w woreczkach zaczepianych na wieszaku.

Kto używa porządnych wieszaków, prasuje tylko raz.

Po piąte: co zrobić z całkiem dobrymi ciuchami?

  • Pudło ostatniej szansy. Pewne elementy regularnie powracają w modzie – np. chusty, spodnie dzwony, torby kuferki. Jeżeli masz takie sztuki – niemodne, ale w dobrym gatunku – warto dać im szansę na drugie życie za parę lat w wersji vintage. Tylko zabezpiecz je w suchym miejscu (ja lubię worki próżniowe).
  • Kreatywność. Ostatnio coraz więcej fashionistek w ramach modnego minimalizmu kreatywnie przerabia ciuchy. Tu coś odpruje, tu doszyje i jest jak nowe. Po inspiracje sięgnij do licznych blogów o przerabianiu rzeczy.
  • SWAP. Czyli kiermasz wymiany rzeczy. Jeżeli nie ma takich w Twojej okolicy, sama zorganizuj. To też dobry pretekst do nawiązania kontaktów.
  • Oddaj potrzebującym. A jeżeli już nie bardzo się nadają, to schroniska dla psów zawsze potrzebują posłań.

A czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twoja szafa pęka w szwach? Sprawdź w naszym teście, czy jesteś rozrzutna, a potem zobacz, jak nie zwariować podczas wyprzedaży.

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA